Skocz do zawartości

Pytanie do znawców nie doradzaczy. - display port


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez michal7t,

Recommended Posts

Mam ważne pytanie, w komputerze mam zntegrowaną kartę graf intel 630 ( standard w nowych rozwiązaniach) fabrycznie mam zainstalowaną kartę radeon pro wx3100.

 

Teraz  pytanie, czy jeżeli podłączam monitor pod wyjście display port nie z karty graficznej czyli nie ( w wyjścia karty) tylko powyżej gdzie jest fabryczne zintegrowane to działa karta ?????

 

poprawka: czy działa karta AMD miałem na myśli, przepraszam nie dopisałem.

Edytowane przez michal7t
Link to post
Share on other sites

Tak, zintegrowana działa(no chyba, że możesz ją wyłączyć w biosie). Wtedy mając monitor podpięty pod integrę, możesz też wybrać(w Windowsie), czy te wyjście ma korzystać z mocy obliczeniowej integry czy radeona.

 

standard w nowych rozwiązaniach

Nie tylko nowych.

Link to post
Share on other sites

Tak, zintegrowana działa(no chyba, że możesz ją wyłączyć w biosie). Wtedy mając monitor podpięty pod integrę, możesz też wybrać(w Windowsie), czy te wyjście ma korzystać z mocy obliczeniowej integry czy radeona.

 

Nie tylko nowych.

 

 

ok, zintegrowana działa cały czas tak sądzę, tylko  zależy mi na odpowiedzi czy dodatkowa też działa, ponieważ ciągle mam z nią problem, non stop, jak przełączę monitor pod w wyjścia z karty graficznej, wolniej uruchamia się komputer, ( minimalnie)

czasami zawiesza się kursor od myszy)

 

i teraz nie wiem czy : mam coś ze sterownikami, i czy np. lepiej korzystać z karty wbudowanej a karta graf WX3100, działa jako dodatkowa moc obliczeniowa ?

 

czy w momencie kiedy nie jestem podpięty pod kartę na nic mi ta karta, a jak się pod nią podepnę z monitorem od razu coś mi nie pasuje, ...

 

zacząłem czytać o sterownikach i zauważyłem ,że sterowniki pobierają się z :

1) menadżer urządzeń

2) system diagnostyczny dell

3) można pobrać ze strony AMD ( jak piszecie to najlepsze)

 

pobrałem sterowniki poprzez system diagnostyczny dell i witrak w karcie wali na maxa , dostaję wścieku ! 

później pobrałem sterowniki ze strony AMD, i wyglądało to jakby się na siebie nałożyły, bo w momecie uruchomienia kompa wiatrak w karcie znowu chodził na maxa, ale po 3 sek jak wstał system wiatrach cichł, ale ciągle błędy o panelu sterowania , ciągle zwieszający się panel sterowania kartą...

 

 

na dysku instalacyjnym był folder AMD, w  programach też folder AMD , usunołem przed chwilą wszystko , karta chodzi cały czas z wiatrakami na maxa, nie am jej w systemie,

 

 

 

pobrać od nowa sterowniki z AMD ? czy inaczej?? proszę o pomoc Panowie , dziękuję !

 

 

 

 

Komputer to nowy Dell precison, w fabrycznej konfiguracji , ma 2 tygodnie, komputer czyściutki, posiada nvm2 z wind + ssd wszystko clear.

na początku po uruchomieniu , karta pracowała cicho, dopiero po podłączeniu internetu zaczoł pobierać setki aktualizacji, 

 

panel sterowania kartą znikał, nie było go wcale .. pobierałe te strowniki , raz z tąd raz ze strony AMD, 

coś ciągle nie tak było, 

 

 

przed chwilą usunąłem wszystko co mogło być do AMD , Wyjąłem kartę z portu, może się rozładuje i nie będzie tak świedrować..karta to WX2100 nie 3100..

 

 

d5fce8a92a583.jpg

 

Jest tak:

Panel diagnostyki Dell:

jak podłączę kartę zaraz pokaże że sterowniki dostępne do pobrania:

d391bd216d477.png

 

 

sterowniki ze strony wsparcia dell:

4bcf487f2840e.png

 

 

 

df6c8ef85846f.png

 

Teraz pytanie czy nie pobierać nic, tylko ze strony AMD ?? bo prawdopodobnie i tak zostaną pobrane ze trony dell , i nałożą się na siebie i będzie to samo...

Cześć dalsza :

usunąłem wszystkie sterowniki , wchodzę na stronę DELL wsparcie, pokazuje jak jest karta i zaleca pobranie 560MB sterownik:

f65f09cdec44d.png

 

 

Na stronie AMD znajduje model karty i sterowniki mają 323MB:

9b79542abfbc1.png

 

macie jakiś pomysł ??? :(

No i dalej to samo , czyli gó**o, po pobraniu sterowników, nagle wzrasta pobór CPU, zaczyna chodzić wentylator zasilacza, jest głośniej,  a samo GPU działa skokowo , raz pokazuje użycie 2% raz 80% i tak cały czas...

 

 

wypierdzielam tą kartę, AMD to gó**o

 

 

 

Pobrane najnowsze sterowniki , po wejściu w menadżer urządzeń  wchodzę w kartę i aktualizuj sterowni i od razu coś pobiera, instaluje wiatraki zaczynają głośno chodzić, i nawet zawiesza się tekst ! 

jak to piszę, 

 

 

przełączę się na kartę wbudowaną wszystko chodzi.. gó**o i tyle

 

 

Po przełączeniu się na kartę graficzną, pobór RAM wzrasta do 35% ,  przełączenie na kartę wbudowaną spada do 20% , 

Edytowane przez michal7t
Link to post
Share on other sites

Pobierz DDU - Display Driver Uninstaller, ze strony Guru3D. 

Uruchom jako administrator i najlepiej usuń po kolei każdy ze sterowników(Intel oraz AMD), wybierasz po prawej producenta, a następnie wybierasz jego kompletne usunięcie. Następnie pobierz sterowniki ze strony AMD i dopiero je zainstaluj.

 

Jeśli dalej będą problemy z kulturą pracy tego Radeona, pobierz GPU-Z i w zakładce sensors sprawdź zależność temperatury i jak się ma do prędkości turbinki na karcie. Sytuacja, którą opisujesz nie powinna mieć normalnie miejsca, tego typu skoki, z 2% do 80% na pulpicie to anomalia. 

 

W przypadku, gdyby faktycznie krzywa wariowała, można ją ustawić na sztywno w MSI Afterburner, ew. posiłkować się wbudowanym w sterowniki AMD Wattmanem, lecz to niezbyt stabilne narzędzie.

Link to post
Share on other sites

OK, może też usunę sterowniki INTEL normalnie cuda na h...u dzieją się z tym komputerem..

2a104f9d2b689.png

 

Dosłownie , nic nie jest otwarte tylko chrome i 3 zakładki a tu co chwila jakieś skoki 

bff06e1f33fc5.png

 

 

Odłączam się od Radeona, wszystko chodzi normalnie, żadnych opóźnień, maxymalny pobór GPU 2-3% nie 80% , spada pobór RAM i CPU.. 

Edytowane przez michal7t
Link to post
Share on other sites

 

 

W przypadku, gdyby faktycznie krzywa wariowała, można ją ustawić na sztywno w MSI Afterburner, ew. posiłkować się wbudowanym w sterowniki AMD Wattmanem, lecz to niezbyt stabilne narzędzie.

Akurat się nie zgodzę WattMan działa bardzo dobrze, tylko sparowany z MSI AB robi cyrki - przetestowane i AB już od ponad roku u mnie gości.

 

 

 

wypierdzielam tą kartę, AMD to gó**o

Po co wylewać żale tutaj - masz wsparcie Dell może oni pomogą.

Mnie bardziej ciekawi czy to nie przypadkiem Win i jego aktualizacja nie miesza bardziej - o ile jeszcze jej nie usunąłeś: KB4482887

Link to post
Share on other sites

Akurat się nie zgodzę WattMan działa bardzo dobrze, tylko sparowany z MSI AB robi cyrki - przetestowane i AB już od ponad roku u mnie gości.

 

 

 

Po co wylewać żale tutaj - masz wsparcie Dell może oni pomogą.

Mnie bardziej ciekawi czy to nie przypadkiem Win i jego aktualizacja nie miesza bardziej - o ile jeszcze jej nie usunąłeś: KB4482887

 

 

Może masz rację, tylko powiem Ci szczerze , kolega zakupił niemal identyczny kompuer z kartą AMD i jest to samo, 

tylko gorzej , bo jak przełączy się na kartę monitorem czasem windows się nie uruchamia.. 

 

jeśli to coś z Windowsem to jak to rozwiązać ? 

reinstalka od nowa ? bo wzasadzie pierwsze dni było wszystko OK, dopiero po jakiś aktualizacjach się to zaczęło, 

ale nowy komputer pobierał wszystko, BIOS, STEROWNIKI, ponad 1GB...później dołączyły aktualziacje windowsa.

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

 jak zrobić reinstalkę ?


Po usunięciu wszystkiego, i podłączeniu się pod kartę, jakby wszystko ustało..na razie ,

zmiany w sterownikach chyba też powinno się robić będąc monitorem podpięty pod kartę, ...

Edytowane przez michal7t
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...