Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, 

 

Posiadam kartę MSI Radeon RX480 Gaming 8Gb, jak tak teraz myślę to od zawsze coś było z nią nie tak ale dopiero dzisiaj zacząłem zgłębiać temat. Pierwszy raz się z czymś takim stykam i skończyły mi się pomysły co zrobić :/

 

Problem polega na tym że, jeżeli nie są zablokowane klatki (np.40 fps) obraz dziwnie się przycina. Myślałem że to normalne ale zauważyłem że podobne konfiguracje do mojej mają większą wydajność i zacząłem drążyć temat. 

 

Używam benchmarku Superposition i jeżeli mam zainstalowane nowe sterowniki to rdzeń zegara wariuje i obraz się ścina jak za filmiku z linku poniżej: 

 

https://youtu.be/2_UJ9ComTl4

 

Jeżeli natomiast zaktualizuję sterowniki poprzez menadżera urządzeń, Windows zainstaluje sterowniki z 2016r i wtedy wszystko działa elegancko, oprócz tego że nie mogę odpalić Anthema bo są za stare sterowniki i nie wiem co zrobić. 

 

Płyta MSI Gaming M3, I5 7600, 2x4Gb ram, corsair vs 550

 

Zaciekawiło mnie też to że w podsumowaniu benchmarku przy starych sterownikach rozpoznaje i podaje jaki sterownik jest zainstalowany, a przy nowych nie ma takiej informacji. Wynik końcowy jest też wyższy na starych sterownikach.

 

Może ktoś spotkał już się z takim problemem? 

Za odpowiedzi z góry dziękuje. 

Edytowane przez Obywatel_Ganon
Link to post
Share on other sites

Zainstalowałem sam jeszcze sterowniki z 2017 i 2018, pierwsze wszystko ok, drugie ten sam problem.

Jak wrócę z roboty zainstaluje najnowsze i prześlę screena

 

Zainstalowałem sterowniki ze strony amd (19.1.1) i bez zmian. Poniżej screen z WattMana jak prosiłeś. 

 

https://www.fotosik.pl/zdjecie/52cd09988627b5d2

Edytowane przez Obywatel_Ganon
Link to post
Share on other sites

Przestaw Voltage Control na Manual i podaj wartości napięć dla GPU i Memory

OK, a mógłbyś powiedzieć mi coś więcej na ten temat (jakie wartości ustawić), nie chciałbym uszkodzić sprzętu.

Przestaw Voltage Control na Manual i podaj wartości napięć dla GPU i Memory

 

Przy samym przełączeniu prezentuje się to tak: 

 

https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/6a519fb03bc0acad

 

Nie wiem czy coś tam trzeba zmienić, jeżeli tak to pytanie o jakie wartości ?

Karta przeszła pomyślnie benchmark po obniżeniu częstotliwości GPU o 10%, zauważyłem również lepsze działanie w grach.

Z tego co wiem karty się raczej podkręca a nie na odwrót :), czy powinienem oddać ją na gwarancję ?

Link to post
Share on other sites

Ciekawe podobnie jak u mnie cuda z kartą, monitor masz podłączony pod kartę czy pod wyjście z zintegrowanej grafiki INTEL ?

podłącz się pod Intel i usuń wszystkie streowniki i foldery z Dysku systemowego, ja wczoraj wywaliłem wszystko, 

pobrałem sterowniki i przestał mi się zawieszać kursor i dziwnie migać program graficzny, ale i tak sterowniki pobrałem ze strony diagnostycznej a nie np, z menadzera urządzeń bo ten od razu pobiera inny sterownik i już zaczyna pracować zasilacz i wentylatory w karcie..

wywal wszystko co ma w nazwie AMD, aplikacje i funkcje , cały panel sterowania, wyłącz komputer , rozładuj kondensy, 

wypnij kartę, wyjmij RAM, na 10 minut żeby się wszystko rozałdowało i dopiero, na czysto pobierz jedną wersję ze strony AMD , 

 

ja póki co tak zrobiłem i wygląda  że nie widzi już starego panelu sterowania,  w mojej karcie radeon pro panel jest niebeiski, w innych ikona czerwona, i raz pokazywało mi ikone/panel sterowania na czerowo raz na niebiesko.. 

 

Jak tak zrobiłem jak polecił mi jeden serwisant, pytanie tylko czy można tak sobie RAM wyjmować?

Link to post
Share on other sites

GPU : obniż Stan 6 i 7 do 1050; Memory podnieś do 1000; możesz też podnieść Power Limit.

 

Zapisz i przetestuj

 

Tylko dlaczego akurat 1050 skoro stabilną pracę rejestruje czy 1185 i memory mam ustawione 2000 max. 

 

Najbardziej mnie teraz zastanawia dlaczego muszę obniżać taktowanie skoro powinno działać płynnie na 1303. Na starych sterownikach nic nie zmieniałem I wszystko działało a wartości są ustawione z góry na 1303 z tego co wiem. 

 

Słyszałem o czymś takim jak celowe postarzanie kart przez sterowniki, myślicie że to może być to ?

Link to post
Share on other sites

Chodzi na napięcia Voltage Control, nie o ilość MHz w Frequency :)

 

RX mają zawyżone stany energetyczne przez co również potrafią żreć na zużo prądu, po to obniżamy napięcia by  ustabilizować pracę i zwiększyć jej kulturę.

 

Zamiast 1150 wpisz 1050 w State 6 i 7 w sekcji GPU, a Memory zamiast 975 wpisz 1000.

Link to post
Share on other sites

Chodzi na napięcia Voltage Control, nie o ilość MHz w Frequency :)

 

RX mają zawyżone stany energetyczne przez co również potrafią żreć na zużo prądu, po to obniżamy napięcia by  ustabilizować pracę i zwiększyć jej kulturę.

 

Zamiast 1150 wpisz 1050 w State 6 i 7 w sekcji GPU, a Memory zamiast 975 wpisz 1000.

 

Nie da rady, przy wczytywaniu benchmarka robi obraz gaśnie. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...