Skocz do zawartości

Najlepszy sposób na oglądanie filmów na TV z PC w wysokiej jakości


Recommended Posts

Mam Philipsa 55PUS6703. Chciałbym oglądać własne filmy z kolekcji na PC w Blu-Ray (min 40GB). Na chwilę obecną mam pendrive 8GB, ale to stanowczo za mało. Czy wystarczy mi kupić nowy pen, 128GB lub 256GB? Myślałem też o podpięciu HDD z PC, mam jeden zbędny - 250GB. Wtedy zostaje tylko kupić kabel, jednak zastanawia mnie poziom hałasu przy takim rozwiązaniu. Jak to najlepiej zrobić wg Was? Chyba, że puścić jakoś bezprzewodowo via internet czy cuś.

Link to post
Share on other sites

1. Pendrive do TV

2. kupić obudowę dla dysku i podpiąć go pod TV - poziom hałasu żaden - chyba, że słyszysz pracujący dysk HDD np. z 5m

3. użyć np. Universal Media Server na zasadzie udostępniania z PC przez LAN

 

Rozwiązania 1 i 2 nie wymagają jednocześnie włączonego PC, ale za każdym razem musisz podpinać pod PC by aktualizować kolekcję.

Edytowane przez chrisplbw
Link to post
Share on other sites

Kieszeń na HDD 3,5 cala lub 2,5 cala ma w wyposażeniu okablowanie. Jeśli już to polecam zakupić taką z USB 3.0 żeby szybciej kopiować filmy z pc na dysk. Serwer DLNA to też dobre rozwiązanie choć wymaga włączonego pc i stabilnej sieci to zyskujemy szybki dostęp do całej naszej kolekcji filmów bez zbędnego, czasochłonnego kopiowania. Sam korzystam z takiego rozwiązania i działa to bardzo dobrze. Oglądanie filmów w ten sposób ma swoje ograniczenia np. przewijanie po klatkowe może być niedostępne, jednak rzadko się z tego korzysta i nie stanowi to dużego problemu. Korzystam z programu Jriver Media Center to kombajn multimedialny, który posiada funkcję tworzenia i zarządzania serwerem DLNA. Testowałem kilka innych programów i ten soft wydał mi się najciekawszy. Na serwerze można udostępnić nie tylko filmy również zdjęcia, muzykę oraz ulubione stacje radiowe, udostępnione zasoby będą widoczne tylko dla urządzeń zgodnych z DLNA(Twój TV). Dodam, że takie rozwiązanie nie obciąża mocno komputera ani sieci spokojnie można pracować na pc i oglądać film w drugim pokoju. 

Edytowane przez gepardmak
Link to post
Share on other sites

https://allegro.pl/kategoria/obudowy-i-kieszenie-obudowy-dyskow-3-5-6134?order=m&bmatch=baseline-n-ele-1-1-0304

 

kupujesz coś takiego i po sprawie.

 

Co do DLNA - to naprawdę nie jest tak skomplikowane jak się wydaje, u mnie wygląda to tak:

 

do Netiaspot mam podłączony TV i PC. Na kompie odpalam UMS, w TV wybieram go jako źródło - tyle.

Edytowane przez chrisplbw
Link to post
Share on other sites

Przez USB w routerze taki dysk będzie bezobsługowy. Czyli nie będziesz musiał odpinać od TV i podpinać do kompa, żeby uaktualnić bibliotekę. Poza tym wszystkie komputery w domu będą miały dostęp do dysku, a nie tylko TV.

 

Przy routerze taki dysk, to po prostu NAS do udostępniania plików. Masz pod ręką taką możliwość, a kombinujesz co zrobić, żeby nie było za łatwo.

 

Na początek wepnij pod ten port USB pendrive i zobacz jak to działa. Oczywiście w routerze musisz zaznaczyć odpowiednią opcję.

Link to post
Share on other sites

Zrobiłem właśnie test poprzez pendrive i wszystko ładnie chodzi, nie przycina, nie zacina no i ta wygoda, bezobsługowość - love it  :D czyli rozumiem, że teraz mogę kupić kieszeń, najlepiej jedną z tych, którą kolega piterrrxd zaproponował?

Edytowane przez jimix
Link to post
Share on other sites

Głównie z PC na win10 x64, tylko on biedulek nie widzi tego dysku, nie wiem jak go "dodać" do sieci domowej czy coś. Na chwilę obecną mam tak, że ten dysk widzi tylko mój TV po wybraniu na nim "sieć" oraz PC, ale TYLKO z poziomu routera - czyli po wpisaniu 192.168.1.1

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...