Skocz do zawartości

Pierwsze LC, pytania.


Recommended Posts

Witam, 

Zamierzam złożyć swoje pierwsze LC i mam parę pytań, chciałem prosić o porady i odpowiedzi ludzi bardziej doświadczonych w temacie ode mnie. Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

 

Podzespoły:

-CPU: i7 4790K 4.5GHz (planuję skalp)

-GPU: Aorus GTX 1080 Ti

-Obudowa: Be Quiet Dark Base 900 v2

 

Części LC:

-Blok CPU: EK-Velocity RGB

-Blok GPU: EK-FC1080 GTX Ti Aorus RGB

-Chłodnica 420mm oraz 280mm: Alphacool NexXxoS ST30

-Rezerwuar z pompą: EK-XRES 140 Revo D5 RGB PWM

-Top na rezerwuar: EK-RES X3

-Bracket do rezerwuaru: EK-UNI Pump Bracket

-Węże: EK-DuraClear 9.5/15.9mm 3m

-Złączki: EK-ACF Fitting 10/16mm

-Wentylatory: Be Quiet Silent Wings 3 High Speed

Do tego parę złączek kontowych oraz zawór do opróżniania układu.

 

Pytania:

1. Czy wybrany przeze mnie pomp-rez combo może pracować z doprowadzeniem cieczy na górze rezerwuaru? Na pompie jest wyraźnie zaznaczone "IN" oraz "OUT", dlatego nie mam pewności czy to nie zaszkodzi pompie.

2. Czy wybrane przeze mnie zestaw części jest dobry, czy byście coś zmienili?

3. Proszę oceńcie mój plan układu.

 

bEUvsNI.jpg

Link to post
Share on other sites

Od siebie tylko do rezerwuarów polecę gościa z forum "skeeper" lub coś podobnego robi rezy za ceny tych z internetu ale możesz nawidziwiać co ci się podoba. ;)

Osobiście polecam używki bo 30% masz w kieszeni, a np. z kwoty 2.5koła to już nie mały pieniądz do tego jak jesteś dobry "łowca" to z 30% śmiało i 50% zrobisz, a efekt czy to wizualny czy temp. będzie ideantyczny.

Link to post
Share on other sites

Hmmm, szkoda że to nie zadziała. Chyba będę musiał po prostu poprowadzić połączenie rad->pomp IN. W tej budzie ciężko będzie mi zmieścić pompę i rez oddzielnie.


Co do rezerwuaru to słyszałem o naszym koledze z forum, ale na początek pozostanę przy częściach które wybrałem ( jeśli wszystko pasuje :D), przede mną jeszcze długa droga z zabawą w LC. A co do tematu używek to po prostu wolę nowe i tyle. 

Link to post
Share on other sites

Układ jest prawidłowo zaprojektowany a podzespoły bdb dobrane.

 

Możesz powrót płynu zrobić z akcesoryjnego topu reza (Multiport X3) ważne aby rurka wprowadzająca ciecz pod lustro płynu była zamontowana wewnątrz inaczej piana i zapowietrzanie płynu intensyfikuje się a tego lepiej uniknąć.

 

 

http://www.angela.pl/galerie/e/ek-water-blocks-ek-res-x3-int_47141.jpg

 

 

Obudowa jest wyciszonym modelem o wysokiej restrykcji airflow i LC ma tu słabe warunki pracy

generalnie chłodnice masakrycznie tracą na wydajności w tej budce

więc albo poprawiasz wentylację (modyfikacja jest dosyć trudna i wymaga CNC)

albo zmieniasz budkę na model z bdb airflow albo godzisz się na spadek wydajności chłodzenia LC.

 

Modyfikowałem ten model obudowy (proste mody/covery i podświetlenie RGB),Malik miał w tym LC...przy HEDT gorąco jak diabli w full load bez modyfikacji airflow.

 

https://iq.intel.pl/project-ipower-malik-customs-buduje-komputer-dla-intela/

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@elder

Wielkie dzięki za odpowiedź, gdzieś widziałem takie rozwiązanie z topem X3 i nawet takie chciałem zastosować ale nie miałem 100% pewności czy będzie to dobrze działać. Co do obudowy to już ją mam w domu :D i raczej nie będę jej zmieniać bo mi się bardzo podoba, a jak zajedzie taka potrzeba bo będzie słaba wydajność chłodzenia to zmienię w przyszłości. Rozważam też możliwość modyfikacji obudowy ale najpierw zobaczę jak z wydajnością.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...