Skocz do zawartości

Klawiatura nie działa.


Recommended Posts

Cześć,

 

mam klawiaturę Roccat Skeltr która niestety nie reaguje. Podświetlenie led jest, jednak nie żaden klawisz nie reaguje. Inna klawiatura za 20zł działa bez problemu a ta ma jakiś kłopot. W serwisie mówią że na ich komputerze działa więc problem softwareowy? Proszę o rady, z góry dzięki.

Link to post
Share on other sites

Sterowniki z automatu się instalują przez W10. Inny port to samo, na innym komputerze klawiatura sama pisała. Dziś będę mógł sprawdzić na jeszcze jednym komputerze to dam znać.


Więc klawiatura sprawna, testowana na laptopie z W8.1. Inny komputer z W7 też problem działają tylko te klawisze:

 

IMG-20190310-203513.jpg

 

z kolei na moim komputerze z W10 tylko te:

 

IMG-20190311-131606.jpg

 

 

To co łączy komputer W7 i W10 to tyle że system był pobierany z basewin.pl już z ważniejszym aktualizacjami żeby nie bawić się potem przez Windows Update, który działa jakby nie mógł. Podobny problem miałem kiedyś z klawiaturą Gigabyte Force K7, działała poprawnie przez tydzień i nagle przestała reagować wcale albo pisała jakieś dziwne znaki. Jakieś pomysły? Czemu zwykła klawiatura za 20zł działa bez zarzutu a jakies wymysły gamingowe mają problem?

Link to post
Share on other sites

 

 

W serwisie mówią że na ich komputerze działa

Klawiatura uszkodzona. Klawiatura to takie urządzenie, które działa nawet bez sterowników. Dopiero inne mniej znaczące bajery jak podświetlenie, definiowane klawisze przez użytkownika, wymagają sterownika.

Link to post
Share on other sites

Klawiatura uszkodzona. Klawiatura to takie urządzenie, które działa nawet bez sterowników. Dopiero inne mniej znaczące bajery jak podświetlenie, definiowane klawisze przez użytkownika, wymagają sterownika.

 

No to czemu klawiatura działa na komputerze w serwisie? Gdyby była uszkodzona to nie działałby na wszystkich urządzeniach tak? Napisałem że na laptopie z W8.1 też działa poprawnie, wszystkie klawisze normalnie, to jak to jest że przy jednym urządzeniu działa poprawnie a przy drugim już nie. I czemu na jednym komputerze działa 10 klawiszy a na drugim 30.

Edytowane przez FUITP
Link to post
Share on other sites

Jesli chodzi o serwis to zalezy na kogo trafisz - rozne wersje moga mowic, tu akurat nie ma reguly.

Do klawiatury byly dolaczane jakies sterowniki na plycie ? - probowales je instalowac zamiast tych automatycznych z Windowsa ?

Sam sciagalem obraz Windowsa 7 i 10 z basewin.pl i nigdy nie bylo zadnych problemow z komputerami - ostatnio ktos na forum pisal ze przy probie pobierania moga pojawiac sie jakies wirusy raportowane przez antywirusa.Bylo to juz jakis czas temu, nie wiem czy od tej pory cos sie zmienilo w tej materii.

Link to post
Share on other sites

Podłącz tą inną i sprawdź czy w usługach systemu jest Usługa urządzeń interfejsu HID, a jeżeli jest to czy status uruchamiania jest na Ręczny.

Owszem jest, a dokładnie "Ręczne (wyzwalane uruchamianie)"

Jesli chodzi o serwis to zalezy na kogo trafisz - rozne wersje moga mowic, tu akurat nie ma reguly.

Do klawiatury byly dolaczane jakies sterowniki na plycie ? - probowales je instalowac zamiast tych automatycznych z Windowsa ?

Sam sciagalem obraz Windowsa 7 i 10 z basewin.pl i nigdy nie bylo zadnych problemow z komputerami - ostatnio ktos na forum pisal ze przy probie pobierania moga pojawiac sie jakies wirusy raportowane przez antywirusa.Bylo to juz jakis czas temu, nie wiem czy od tej pory cos sie zmienilo w tej materii.

 

Instalowane jakieś oprogramowanie od roccat, ale służy ono tylko do ustawiania makro, ustawień podświetlenia itd. 

Link to post
Share on other sites

 

 

Gdyby była uszkodzona to nie działałby na wszystkich urządzeniach tak?

Gdyby była sprawna, to by działała na wszystkich urządzeniach. System nie ma nic do tego, bo klawiaturę możesz do TV podłączyć i ma działać.

Link to post
Share on other sites

A czego oczekujesz? Podania magicznej sekwencji klawiszy sprawiającej, że klawiatura się naprawi?

 

Napisałem, że sprawna klawiatura ma działaś z każdym systemem i każdym urządzeniem, które są przystosowane do obsługi przez klawiaturę. Oczekujesz jednak jakiś cudownych porad, które zdalnie zdiagnozują i naprawią urządzenie. To sobie ściągaj po kolei rożne wersje windowsa i spędzaj miło czas.

Link to post
Share on other sites

Kiedyś miałem podobny problem z tanimi klawiszami z biedronki firmy Hykker i systemem Windows 10 znajomego. Klawisze nie chciały działać w jego systemie ale już na innym sprzęcie działały prawidłowo. Inna klawiatura też nie działała na komputerze znajomego. Podejrzenie padło na szkodliwe oprogramowanie, uszkodzenie sterownika albo rejestru. Postawienie Windows na świeżo pomogło. Spróbuj przywróci ustawienia fabryczne bios. Sprawdź w menadżerze urządzeń po podłączeniu klawiatury czy nie ma konfliktów. 

Edytowane przez gepardmak
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...