Skocz do zawartości

dxgi_error_device_removed the video card has been physically removed from the system


Recommended Posts

taki komunikat dostaję w grach po oc ramu i tylko wtedy pojawia się ten problem , np jeżeli nie robie oc ramu mogę śmiało kręcić kartę i jest ok ale zaraz po oc pamięci ram dostaję coś takiego gdy gra dość mocno obciąży kartę
czy jest to wina ramu czy może np oc cpu, i ramu przewyższa możliwości mojego zasilacza ? w sumie to próbowałem wrócić swojego ryzena 5 1600 do normalnego zegara ale komunikat nadal wyskakiwał pomagało tylko wrócenie ramu do 2400mhz

mój PC 
ryzen 5 1600 oc 3,8 GHz
gtx 1060 3gb
goodram, play 2400mhz 2x4 (wątek założyłem po oc do 3000Mhz na 4,2V , ale robiłem już słabsze oc i taki problem też się występował)
dysh hdd i ssd
płyta głowna msi x370 sli plus 
zasilacz VS 450

Edytowane przez PtaQu27
Link to post
Share on other sites

tak jak napisałem na początku , bez oc ramu pogę kręcić gpu i bez żadnych błędów a po oc ramu nawet gdy nie kręcę gpu ale obciąże dość mocno to dzieją się takie rzeczy. 

Na internecie nie znalazłem żadnej odpowiedzi związanej z ramem tylko to że stery złe itp.

Link to post
Share on other sites

w takiem razie pozostaje sprawdzić na mocniejszym zasilaczu.

niestety nie mam takiej opcji bo gdybym miał to bym po prostu to sprawdził zamiast pytać się na forum

ale czy przestawienie napięcia z 1.31 na 1.42 na kościach może zrobić tą różnicę 

zrobiłem procek na 3.95 GHz przy napięciu 1,4V a z ramem na cl15 2666 1.31V i nie miałem problemu z kartą więc to wina kręcenia ramu więc czy ktoś ma jakieś sugestie jak można to rozwiązać ?

Edytowane przez PtaQu27
Link to post
Share on other sites

A to oc ramu jest konieczne ? Jeśli to sprawia problem to nie kręć pamięci...Sprzęt naprawdę bywa różny, nawet jak tak samo się nazywa (płyta główna).

Edytowane przez jarrino
Link to post
Share on other sites

A to oc ramu jest konieczne ? Jeśli to sprawia problem to nie kręć pamięci...Sprzęt naprawdę bywa różny, nawet jak tak samo się nazywa (płyta główna).

 

msi x370 sli plus . No i w sumie te kręcenie ramu nie jest aż tak bardzo konieczne bo i tak gtx 1060 3gb ogranicza fps ale takie zboczenie że jeżeli się da to chcę spróbować na przyszłość , żeby zdobyć nową wiedzę itp. A ten problem sam w sobie jest dziwny bo odpowiedzi nie znalazłem w internecie bo wszystko było związane z kartą graficzną a mimo wszystko tutaj jakiś wpływ ma ram i może to być mała bzdura jak np jakiś timing zmienić o jeden albo napięcie jakoś inaczej itp  po prostu chcę wiedzieć jak to rozwiązać

 

PS podniesienie minimalnego fps też zawsze spoko

Edytowane przez PtaQu27
Link to post
Share on other sites

A testowałeś to oc ramu jakimś memtestem? Bo tak na prawdę jak ram jest niestabilny to różne kwiatki mogą wyskakiwać.

Poza tym trochę nie chce mi się wierzyć żeby goodramy play poszły stabilnie z 2400 na 3000MHz. To, że komputer się uruchamia i windows działa nic nie znaczy.

Na moje oko to te ramy nawet o 1MHz nie powinny się podkręcić stabilnie.

 

Edytowane przez michalmx0
Link to post
Share on other sites

No dalsze doświadczenia musisz robić sam. Czyli jeśli ram nie jest podkręcony, to problem nie występuje ?

tak powtarzam to poraz kolejny , bez kręcenia ramu jest super , nawet jak teraz mam na 2666 przy cl15 wszystko gra ale gdy wjadę wyżej to właśnie wywala mi ten błąd

 

A testowałeś to oc ramu jakimś memtestem? Bo tak na prawdę jak ram jest niestabilny to różne kwiatki mogą wyskakiwać. Poza tym trochę nie chce mi się wierzyć żeby goodramy play poszły stabilnie z 2400 na 3000MHz. To, że komputer się uruchamia i windows działa nic nie znaczy. Na moje oko to te ramy nawet o 1MHz nie powinny się podkręcić stabilnie.

memtest przez około 7-8 godzin  nic nie pokazał ale błąd dalej występował   powtarzam po raz kolejny że teraz moje goodramy śmiagają z 2400 na 2666 nadal na cl15 a konkretnie 2666 15-16-16-42 tRC 58 przy napięciu 1.3 V . Wzrost wydajnościowy jest widoczny (sprawdzałem PerformanceTest) i wszystko wydaje się stabilnie

PS sprawdzałem także przez prime 95 ale tez bez błędów 

Edytowane przez PtaQu27
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...