Skocz do zawartości

Neverwinter Nights Enhanced Edition na intel HD 4000- za duże oczekiwania?


Recommended Posts

Witam forumowiczów,

 

od pewnego czasu skazany jestem na użytkowanie PC ze zintegrowanym GPU. Ostatnio będąc w sklepie naszła mnie ochota na NVN w "odświeżonej" wersji. Po zainstalowaniu gry, śmiało ustawiłem wszystkie opcje graficzne na maksymalne (1080p). Niestety, fps w takim przypadku oscyluje w granicach 10-15, po zmianie ustawień graficznych na minimalne (nadal 1080p) sytuacja wygląda bardzo podobnie. Dopiero w rozdzielczości 720p (gra wygląda gorzej niż X lat temu, gdy pierwszy raz w nią grałem lub moje wspomnienia są przekłamane :)) uzyskuję płynność.

 

W związku z powyższym, chciałbym Was zapytać czy taka sytuacja jest normalna i miałem po prostu za duże wymagania co do integry (minimalne wymagania do GPU- 9400 gt, zalecane gtx 460), oraz czy mogę przeprowadzić dodatkowo jakieś zabiegi w celu "upłynnienia" rozgrywki w 1080p.

 

Specyfikacja PC:

 

i5 3570k @4,5 GHz

Intel HD 4000

MSI Z77 GD-55

16 GB DDR3 1,6 GHz

OCZ SDD 128 GB

HDD 1 TB

Win 10 (świeżo postawiony)

 

Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi i pozdrawiam!

Edytowane przez Kroju
Link to post
Share on other sites

Hmm, max mogę ustawić 256 MB (nadal przycina), zaraz zrobię aktualizację i zobaczę czy można więcej.


Hmm, max mogę ustawić 256 MB (nadal przycina), zaraz zrobię aktualizację i zobaczę czy można więcej.

 

E: jednak mam najnowszy bios i max mogę ustawić 256 MB :(

Link to post
Share on other sites

9400 GT jest o połowę wolniejszy od tej integry w 3D ale GTX460 jest 6cio krotnie od niej wydajniejsza,

 

- bufor ramki karty graficznej dla FHD wynosi około 8,5MB dla jednej klatki nie licząc innych czynników, zmniejszenie rozdzielczości do 1280x720 zmniejszy to wymaganie do około 4MB na klatkę obrazu i w takiej sytuacji powinieneś uzyskać przyrost klatek o około 10 -15 czyli powinieneś mieć 20 -30 więc wszystko się zgadza.

 

wymiana ramu na 2400MHz jeżeli taki w tej płycie może być użyty mogła by przynieść zysk w klatkach o około 20-30% może nawet więcej, na pewno dużo większy przyrost klatek będzie przy integrze 

 

ratuje Cie jedynie zainstalowanie karty w PCI-E

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...