Skocz do zawartości

Gryzoń do fpsów typu CSGO


Recommended Posts

 
§  Budżet: 300/400pln
 
§  Jakiej myszki obecnie używasz: Zowie FK1+
 
§  Jaką masz obecnie podkładkę: MODECOM Volcano Elbrus lecz mam zamiar zmienić na QCK+ ewentualnie ZOWIE G-SR
 
§  Z jakich wartości DPI korzystasz: 400dpi
 
§  W co grasz (gatunki oraz konkretne tytuły): CSGO, głównie fpsy
 
§  Ile przycisków używasz w myszce: myszka musi mieć min. 2 przyciski boczne
 
§  Chwyt: palm grip chociaż na fk1+ dolna część dłoni jest w powietrzu, nie wiem czemu :D
 
§  Jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): 1+2+2
 
§  Wielkość dłoni (od czubka palca środkowego do kciuka: Jeśli dobrze mierzę to 14cm. Długość całej dłoni to jakies 19cm.
 
§  Dlaczego chcesz zmienić mysz: Moja fk1+ odmawia posłuszeństwa i jestem zmuszony kupić coś nowego, innego. Czasami mam wrażenie że moja myszka jest na mnie za mała. Dolna część ręki jest w powietrzu i nie dotyka wcale myszki.
 
§  Uwagi (wygląd, liczba przycisków, waga, materiał myszy): wymagam przycisków bocznych i chciałbym żeby moja cała dłoń leżała na myszce

@refresh

Zastanawiam się nad Steelseries Rival 600 i Rival 650 Wireless. Może ktoś polecić?

Edytowane przez leeee
Link to post
Share on other sites

Co do Rival 600 i 650 same w sobie są bardzo dobre, jednak mają pewną wadę konstrukcji, która przy tej cenie nie powinna w ogóle występować. Wielu użytkowników uskarża się na gumowe pady, które odklejają się od obudowy (w szczególności ten mały z lewej strony). Dodatkowo dochodzi soft , który w skrajnych przypadkach potrafi  przyprawić o ból głowy.

Jeżeli chodzi o Zowie, to bezapelacyjnie są mistrzami kształtu. Więc bez większego problemu znajdziesz coś wybitnie komfortowego. Co do update względem poprzedniczki FK1+ sugerował bym mysz wyposażoną w sensor 3360.

W ofercie Zowie z tym sensorem znajdziesz w serii EC-B oraz S. Model S jest dostępna na tą chwile tylko w edycji Divina (inicjatywa promowania i wspierania kobiet i równouprawnienia płciowego w E-sport) w kolorze błękitnym i różowym. 

S1 i S2 to czwarta sylwetka, to konstrukcja, w której znajdziesz najlepsze elementy z serii EC, FK i ZA- jest praworęczna, bardzo wygodna (w mojej opinii najwygodniejsza w całej ofercie) i ma wiele usprawnień względem poprzednich myszek (jak inny kąt osadzenia przewodu) 

Jeżeli byłeś zadowolony z FK1+ przypuszczam, że może Tobie się spodobać S1.

Oczywiście jeżeli zdecydujesz się na zmianie myszki, to rekomendował bym wymianę podkładki. Czy to będzie QCK+ czy G-SR obie będą dobrym wyborem, niezależnie od myszki którą wybierzesz. Ale nie bez powodu G-SR ma taką renomę.

Jeżeli będziesz miał jakieś pytania to służę pomocą. 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Definitywnie odradzam Zowie, nigdy nie agituję osób tą marką.

Jakość komponentów, jest czystą abominacją tytułu takiej kwoty.

Gama mnogości kontur i erzaców kształtów Zowie, pozostawia wybitnie monumentalne piętno.

Pozostawiając aspekt czysto stronniczy i personalny - ergonomię, wiele myszy przewyższa i potęguje swoją intratność na tle renomowanych myszy BenQ.

Autorski scroll implementowany po dziś dzień, wciąż nie jest konstrukcją wolną od wad, szeroka ekspansja enkoderów ALPS-a, zdaje się być nieomal zawsze akuratniejszym wyborem.

Zawżdy budziłem uraz do przycisków, wyłącznie seria "ZA", w mojej opinii jest naprawdę pozbawiona okrutnego pre-travelu i post-travelu, znamiennego dla serii "EC" i wciąż dotkniętej "FK", brak separacji przycisków głównych, to wypadkowa braku innowacji marki.

Rival 600 to relatywnie prześwietna mysz, zdecydowanie lepiej wykonana i zaprojektowana.

Separowane kliki, zapewniają chrupki i "responsywny" klik, czego o Zowie powiedzieć nie mogę.

 

Seria Divina, wydaje się bazować na znamiennych komponentach z niegdysiejszych serii, PCB jak w ich przypadku, jest wymienne pomiędzy modelami serii, być może nawet jednakie.

Martwić może śliski plastik - "glossy coating", który jest istną zmorą dla wielu - wzmaga potliwość.

IMHO myszy wysoce "overhyped", MSRP powinno orbitować wokół kwoty stu pięćdziesięciu złotych.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

@Leminnaire

 

Wybacz, że nie jestem autorem tematu, jednak pozostaniemy przy głównym sensie.

 

Głównie przez bardzo dobry kształt i małe rozmiary, mocno zastanawiam się nad modelem od Razera - Lancehead Tournament Edition. Oprócz ciężkiego kilku, zarzuciłbyś jej coś? Oczywiście, pewnie napiszesz kilka ogólnych zdań o niej, za co z góry jestem wdzięczny.

Link to post
Share on other sites

Dezaprobata, to naturalnie... cena i jej odzwierciedlenie komponentów.

Razer blisko współpracuje z wieloma manufakturami, bardzo często również z czysto budżetowymi - mistrzowski marketing.

Enkoder, scroll, jest nieznajomego pochodzenia, podobnie jak ten szeroko stosowany w Deathadderach i innych myszach Razera - wynika to najprawdopodobniej z poprzedzającego zdania.

Przyciski boczne, zdają się być nieznaną mi marką, nie są to TTC tudzież Kailh.

Waga jest naprawdę spora jak na tak niepokaźną mysz, lecz przede wszystkim...

Wiele z opiniowanych komponentów, może być w pełni zadowalających Twoją osobę, odbieraj to z dystansem.

Spektrum mniejszych myszy, nie jest małe, Lancehead zostałby przeze mnie wybrany, gdyby naprawdę był archetypem kształtu poszukiwanych przeze mnie kontur - właśnie tak podchodziłbym na Twoim miejscu.

Potencjalni adwersarze, to z pewnością Roccat Kone Pure Owl-Eye czy chociażby niepozorna i eufemistyczna G102.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...