Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

skoki pingu, momenty zamulania

orange internet wifi ping wolny

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Desolace

Desolace
  • Nowicjusz

• 15 postów

Napisano 09 marzec 2019 - 18:42

Witam, mam internet Orange ponad 10 lat, funbox z wifi do 10mb. Normalnie internet działa dobrze nawet w weekendy, ping 30-70 a download 7-10mb. Dwa razy w ciągu tych 10 lat zdarzało się, że nagle ping skakał do kilkuset a nawet do 1-2 tyś z kolei prędkość spadała do np. 0,15mb i przy obu razach było coś uszkodzone na linii, w słupie itd. i po naprawie techników internet znowu wracał do normy. 

Dwa tygodnie temu była większa awaria w rejonie i jak niby naprawili to zauważyłem, że znowu wrócił ten problem ze skokami pingu i spadającą prędkością do 0. Tym razem jednak nie mogę tego nawet wychwycić na speed test bo po sekundzie nagle znowu jest 30 ping i 10mb prędkość.. a uciążliwe jest na tyle, że wywala mnie z gier za zbyt wysoki ping i zatrzymuje mi co chwila buforowanie przy oglądaniu filmów, również czasem zamula wczytywanie stron.

Orange ma płatną infolinię (ostatnio mi zeżarło 20zł jak zgłaszałem awarię), później wysyłają techników którzy zobaczą, że w danym momencie jest dobry wynik i każą płacić za wezwanie. Kiedyś jak ewidentnie łapało problem na speed test to i tak mi wmawiali, że to moja wina i dopiero za 2 zgłoszeniem przyjechał kompetentny technik i na słupie zobaczył, że było coś nie tak i po tym internet śmigał jak nigdy. Nie wiem co w tej sytuacji najlepiej zrobić, jeśli możecie pomóc to będę wdzięczny za wszelkie pomysły, dzięki z góry.

Ps. wczoraj udało mi się zrobić 1 screen choć pod koniec testu już upload wystrzelił do góry bo net wracał do normy. Kiedyś takich screenów mogłem zrobić setki, tym razem te skoki są za krótkie a uciążliwe tak samo https://i.postimg.cc/nrCNYB0D/gg.jpg

• 0

#2 pawluto

pawluto
  • Gaduła

• 260 postów

Napisano 10 marzec 2019 - 09:09

Komp podłączony kablem czy po wifi ?

Funbox 1.0 czy 2.0 ?

Wejdz w menu modemu i podejrzyj statystyki adsl - zobacz tłumienie (atenation ) i odstęp od szumu (snr).

Zobacz z jaką prędkością połączył się modem - będzie tam podawane w kb czyli powinno być około 12224.

Zobacz statystyki błędów crc.

Bez tych informacji ciężko jest wyrokować czy to wina linii , modemu czy jednak masz zawirusowany komp.

Dla wszystkiego zrób reset modemu do ustawień fabrycznych - przy funbox 1.0 to pomaga.

Modem wróci do ustawień fabrycznych a logowanie i hasło będą na tzw. rejestracji.

Po kilku minutach modem sam przestawi się na twoje prawidłowe hasło i login.

wejście do modemu to chyba 192.168.1.1 a hasło i login to admin admin gdy jest starsza wersja softu a gdy nowsza to admin a hasłem jest 8 pierwszych znaków z hasła do wifi z naklejki na modemie.

• 2

#3 Desolace

Desolace
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 15 postów

Napisano 11 marzec 2019 - 14:10

Wifi ale na kablu też sprawdziłem i problem występuje ten sam, jedyna różnica że pingi minimalnie niższe. Funbox 2.0.

Z tymi informacjami to kurczę słabo bo ten mój modem jest jakiś ubogi jeśli chodzi o ilość podanych informacji. W DSL mam tylko taką listę i nic więcej.

prędkość synchronizacji DSL w górę
1291 Kb/s

prędkość synchronizacji DSL w dół
12442 Kb/s

margines szumu w dół
14.4 dB

liczba sekund z błędami (ES) w trakcie pobierania (od momentu ostatniej synchronizacji)
37

Sekundy z poważnymi błędami (SES) w trakcie pobierania (od momentu ostatniej synchronizacji)
21

Przy funbox 2.0 też robić reset do fabrycznych?

Użytkownik Desolace edytował ten post 11 marzec 2019 - 14:12

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych