Skocz do zawartości

Problem z jakością obrazu OBS Studio


Recommended Posts

Witam, mam dość uporczywy problem z programem obs studio podczas stream'owania mianowicie obraz ustawiony niby na full hd stream leci w 60 fps a cóż obraz mam rozmazany, oglądałem poradniki na YT jak ustawić obs studio żeby było fajnie problem ten sam, czytałem od ch**a poradników przekopałem całe google robiłem to co ludzie pisali cóż nadal to samo chociaż raz było gorzej raz lepiej ale to youtube wariował że za słaby sygnał (yhym) i stream lagował.

Posiadam PC
-GTX 1050 Ti 4GB OC 
-I5-6600K Podkręcony do 4.4GHz ( tak napięcie też benchmarki przeszedł wszystko pięknie git )
-8GB Ramu 

Jeżeli myślicie że chodzi o internet to o nie nie Download 500+ (hehe 500+) Upload 50+

 

37284896891838414061.png

 

Ustawienia OBS:

1.Wyjście

 

37124784759807465676.png

 

2.Obraz

 

70061598248034134386.png

 

Dodam że stream leci na YouTube/YouTube Gaming

Jak widać enkoder leci z GTX'a
W ustawieniach zaawansowanych nic nie było zmieniane, w ustawieniach głównych tylko motyw OBS na dark'a
Jak jest NVIDIA NVENC H.264 (new) dodam tyle że ta sama jakość jest tym samym tyle że bez tego (new) 
B-frane ustawione na 1 to samo 2 to samo 3 jakość chu**wa na 4 boże daj mi siłę bym tego nie roz***ał
enkoder x264 jest to samo tyle że mniej fps w grach
Serwer YouTube to "Primary YouTube ingest server" ( nie wiem czy ma to coś do rzeczy ) jest jeszcze opcja "Backup YouTube ingest server"

Teraz opiszę np jak chodzi gra Counter-Strike wersja GO podczas stream'a a więc 

Gdy nie ruszam się i stoję w miejscu wcelowany w ścianę obraz wygląda jak by był tylko w HD ( Tak oglądałem tego stream'a na pewno w full hd w 60 fps ) gdy zacznę się ruszać obraz zaczyna się rozmywać, mam czerwony kolor celownika i gdy się ruszam widać jak klatki jakoś się bugują i ten celownik jest jakoś obok ( taki jak by czerwony cień tak to nazwijmy [jak szybko się machnie celownikiem to zostaje taka lekka smuga] ) jak to wygląda no rzygać się chce od samego patrzenia ( celownik i rozmycie obrazu to już są dwa problemy ale idą z sobą w parze ) 
Zdaje sobie sprawę że gram z rozdziałką 4:3 1280x960 z czarnymi paskami po bokach i obraz jest rozciągnięty w OBS'ie do FullHD i to może być przyczyną ale np jak gram w Poratl 2 to uwaga też mam ten sam problem mimo że tam mam rozdziałkę 16:9 FullHD

Boże zmiłuj się, ja wiem mój pc nie jest jakoś idealny do streamów i że stream z karty będzie gorszej jakości niż z procka ale ta jakość jest identyczna te same rozmycia te same problemy z tym cieniem/smugą celownika, chciałbym chociaż w jakimś stopniu mieć płynny/wyraźniejszy ten obraz, no upload'u nie brakuje ale nawet jak ustawię 30.000 to i tak YT max przyjmuje 9.000 jeżeli chodzi o jakość FullHD 60fps 

Błagam pomóżcie, dacie 300 pomysłów każdy sprawdzę będziecie chcieli jakieś jeszcze informację też je napisze.

P.S: Zapomniałbym podczas streamu OBS nie gubi klatek ( jeżeli chodzi o cs'a to nie gubi w portalu 2 troszkę mu gubiło ale to chyba 700-1300 klatek na 4h grania w Portala 2 [dodam że gubi tylko przy portalu GTA nie gubi, lol nie gubi,ETS2 nie gubi Titan Quest nie gubi Minecraft nie gubi])

Dzięki za każdą pomoc default_wink.png

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...