Skocz do zawartości

Xperia z3 Compact wciąż ma sens wśród małych telefonów?


Recommended Posts

Dzień dobry,

 

Mam w planach kupno nowego telefonu (przesiadka z 3 calowej Xperii Mini Pro  :D ). 

Jako zwolennik małych telefonów mam poważny problem, bo wszystko obecnie są dla mnie za wielkie. Trochę przeszukałem internet i znalazłem parę modeli mniejszych takich jak Iphone SE, Galaxy Alpha, A3 2017 i compacty od Xperii. Da się też znaleźć parę mało znanych firm, które jednak wolałbym unikać (tym bardziej, że nie mam dużej wiedzy o telefonach). 

 

Koniec końców myśałem o jakimś modelu z serii xperia compact. Apple nie jest dla mnie, a samsungi mniejsze modele jakoś niespecjalnie są popularne (i wciąż większe od soniego)

 

 

XZ1C ma dla mnie cenę z kosmosu (o XZ2C nawet nie będę mówić). Już wolę sobie wymienić jakąś część w pc niż wydawać ponad tysiąc na telefon.

Z5C wszędzie są skargi na grzanie się telefonu i baterię. Czytałem, że można to jakoś zniwelować romami, ale kupowanie na start "wadliwego" telefonu? 

 

Zostają więc X compact i Z3C. 

XC niby mocniejsze więcej ramu itp. Dodatkowo wg recenzji to ma bardziej przypominać "mid range" telefon niż jak seria Z high end (np. skarżąc się na obudowę telefonu). Jednak cenowo nie wygląda dobrze. Nie tu uwzględniam allegrowskie

"Mogą wystąpić opłaty celne w wysokości 23%VAT od wartości paczki należność płatna u listonosza przy odbiorze.", bo nigdy nie kupowałem z takim czymś i nie wygląda mi to zachęcająco (choć 575zł wygląda ciekawie).

 

 

Więc zostaje o Z3C o której myślę od dłuższego czasu. Tani, mocarny nie jest, ale do codziennego użytku? Wygląda w porządku (no i baterię sobie ludzie zachwalają). Więc pytanie, czy jest sens kupować? Bo w internetach wszyscy mają przeświadczenie, że "zawsze kupuj nowsze" (i polecają XC i XZ1C :rotfl: ) i teraz nie wiem czy to wynika po prostu, że ludzie w internetach piszą przez świadomość, że skoro stare to od razu jest złe, czy faktycznie starszy telefon (jak to np. bywa w kartach graficznych na pc) może nie być dobrym pomysłem? 

 

 

Tutaj zaznaczę, że nie używam telefonu jako zamiennika PC. Owszem przeglądarki, yt czy coś będą używane, ale nie będzie to na zasadzie siedzenia pół dnia na tym. Dodatkowo zapewne krótko po kupnie będę wgrywał jakiegoś custom roma. Zawsze byłem zwolennikiem "optymalizowania" sprzętu, jeżeli mogę się tak wyrazić. Szkoda mi braku czytnika linii papilarnych, ale to jakoś nie jest wielka strata.

 

 

Więc podsumowując Xperia z3 compact to wciąż dobry wybór dla mniej wymagającej osoby celującej w mały telefon? Czy może jednak coś innego (np. inne Compacty, samsung czy coś)? W grę wchodzą tylko nowe telefony, bo nie mam zbytnio zaufania do używek.

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...