Skocz do zawartości

Alphacool Eissturm problem z odpowietrzeniem


Recommended Posts

Witam,

 

Mam problem z odpowietrzeniem, a może bardziej z zapowietrzaniem się LC - alphacool eissturm hurricane copper 45 3x120mm.

 

Układ jest poprowadzony jak na zdjęciach :

 

https://ufile.io/sdtsc

https://ufile.io/m8bq4

 

Układ odpowietrzałem już kilka razy, próbowałem odpowietrzać na odkręconym i zakręconym rezie jak i kombinacje z włączoną i wyłączoną pompą.

Pod koniec podczas prawie maksymalnego przechylenia obudowy (z uwagi na ciecz, żeby pompa nie złapała powietrza) układ nie oddawał już żadnych pęcherzyków powietrza do reza.

Przy ostatniej próbie - włączona pompa i otwarty rez (oprócz wejścia od góry mam jeszcze 3 śrubki i to jedna z nich była odkręcana) układ również nie oddawał już pęcherzyków powietrza przy nachylaniu obudowy w każdą stronę (kilkukrotnie), reza zamknąłem ale po wyłączeniu zasilacza (zasilacz na spinkę) powietrze z reza cofa się do chłodnicy,a poziom cieczy cofa się z układu do reza i tak  za każdym jednym razem.

Tak wygląda to na filmiku :

 

https://ufile.io/br1hc

 

Przyznam się, że trochę dokręcałem złączki kombinerkami z gumowymi nakładkami żeby nie porysować ale gdyby to uszkodziło uszczelkę to powinien być jakiś wyciek, a po 5 godzinach pracy pompy na maksa wszędzie sucho.

Oczywiście papier był wszędzie podłożony, a wyciągnięty został tylko do zdjęcia ;)

 

Tu na filmiku jest użyty taki rez jaki sam właśnie posiadam i niby tak to powinno wyglądać :
Po odpowietrzeniu poziom cieczy jest trochę niższy niż ten na filmiku. 

 

Jakieś pomysły ?

Dzięki za pomoc i pozdrawiam

Edytowane przez v3r0n
Link to post
Share on other sites

Skoro producent zrobił taki pojedynczy otwór z jednej strony to znaczy, że do czegoś służy. Można go użyć np. jako drain port gdy chłodnica jest ustawiona pionowo. Prawdopodobnie do zestawu była dołączona instrukcja i było tam pokazane jak podłączyć prawidłowo chłodnicę.

Edytowane przez michalmx0
Link to post
Share on other sites

Tak jak wyżej napisane, jest to drainport służący do spuszczania płynu. Jeżeli chcesz w ten sposób podłączyć chłodnice to musisz mieć chłodnice typu x-flow.

 

Zmienisz port na chłodnicy i bez problemu wtedy układ się odpowietrzy, bo teraz ponad połowa chłodnicy jest nie używana i znajduje się w niej powietrze

Link to post
Share on other sites

Ma to sens ;) dzieki wielkie za pomoc ;) A tak btw. na rezerwuarze z przodu sa porty in i out, natomiast z tylu na srodku jest jeszcze jeden rozumiem, ze to tez drainport ? Wyjscie z loopa do reza moge zostawic od gory tak jak teraz mam ?

 

Co do instrukcji to jest jeden przyklad podlaczenia ukladu ale nie napisali, ze chlodnica musi byc tak podlaczona. Jedyne co napisali to, to ze uklad mozna podlaczyc na rozne sposoby, a to jeden z nich.

 

Dzięki za pomoc i pozdrawiam ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...