Skocz do zawartości

SAPPHIRE RX580 - problem z używaną kartą


Recommended Posts

Przyszła dzisiaj do mnie karta SAPPHIRE Radeon RX 580 nitro+ 8GB, którą kupiłem przez allegro. Niestety mam obawy co do samej karty - na radiatorze jest dziwny osad, którego nie idzie zetrzeć palcem. Dodatkowo porty hdmi wydają się być pordzewiałe/zaśniedziałe. Pytanie czy karta mogła być zalana lub pracowała w mocno wilgotnych warunkach? Poniżej zdjęcia.

 

http://s1.bild.me/bilder/060112/1056809IMG_20190308_122309.jpg

 

http://s1.bild.me/bilder/060112/8678835IMG_20190308_122503.jpg

 

http://s1.bild.me/bilder/060112/7504988IMG_20190308_122403.jpg

 

Dodatkowo sprzedawca w aukcji wyraźnie deklaruje gwarancję do 12.2020. Karta była kupiona 12.2017 w niemieckim sklepie (dołączona faktura), ale z tego co wiem Sapphire daje tylko 2 lata gwarancji?

Link to post
Share on other sites

Dokładnie, komp stał w bardzo wilgotnym miejscu. Ten osad to utlenione aluminium od wilgoci. No i rdza sama za siebie mówi.

 

Mam ze 3 karty graficzne (zepsute) , które leżą na zewnątrz ale pod dachem i wyglądają całkiem normalnie. Ten rx wygląda jak by był regularnie kąpany.

Edytowane przez jakub1t
Link to post
Share on other sites

Zwracać tą kartę? Gwarancja też się nie zgadza, na dokumencie czy też stronie sklepu nie widzę informacji o 3-letniej gwarancji, więc jest rok krótsza niż deklaruje sprzedawca. Trochę dziwne, że ta osoba ma 20 pozytywów na allegro.

Link to post
Share on other sites

Zwracaj. Takie coś nie dzieje się z dnia na dzień a wszystko oberwało równomiernie. Nawet łożyska wentylatorów mogły "oberwać" rykoszetem.

Ogółem wygląda jak wykopane artefakty z lat 90, z tym że moje stare (bardzo stare) karty agp, które leżą w wilgotnym i nieocieplonym garażu wyglądają lepiej niż to... wth...

Link to post
Share on other sites

Taki urok kupna używek...

Oczywiście próbuj zwrócić jeśli gość jest uczciwy to przyjmie zwrot i odda kasę.

Druga sprawa to jaki był opis aukcji?

 

Bo zapewne kupiłeś od osoby prywatnej to zwrot 14 dniowy ci nie przysługuje.

Jeśli gość nie będzie chciał przyjąć zwrotu to zakładaj spór allegro od razu .

 

P. S. Czasami nie wkładaj tej karty do PC i nie sprawdzaj czy działa... Bo masz duże szanse pozbyć się całego pc :)

 

Edytowane przez raiders
Link to post
Share on other sites

No opis bardziej lakoniczny być już nie mógł.

Karta ewidentnie z koparki stało to pewnie w jakiejś wilgotnej piwnicy, ale juz mniejsza z tym.

Domagaj się zwrotu ale grzecznie nie groz mu itp itd :)

 

Jak ci odmówi to od razu spór na allegro i nich allegro załatwia.

 

Edytowane przez raiders
Link to post
Share on other sites

Typowy szrot, nie lepiej poszukać normalnie koparkowej z większej puli, z jakiejś grupy na fb. Tam ludzie dbają  sporo kasy na to wydali pomieszczenia wentylowane karty są zadbane, a nie od janusza co dwie sztuki miał piwnicy obok pieca.

Link to post
Share on other sites

To że z koparki, to oczywiście wiedziałem i nie przeszkadzało by mi to, gdyby nie fizyczny stan karty i rok krótsza gwarancja od deklarowanej.

Gwarancję daje niemiecki sklep,więc może się zgadzać.

 

Wizualny stan karty świadczy o złych warunkach dla karty ale nie zostało o tym wspomniane w aukcji,że ma pewne elementy zaśniedziałe itd a ty się nie zainteresowałeś w postaci więcej zdjęć czy również dopytać o jej stan,więc nikt nikomu nic nie powinien zarzucić. Po prostu nie zainteresowałeś się dokładnie kartą (jej stanem)

 

Z aukcji sprzedający oświadcza,że karta 100% sprawna - jeśli tak jest to nic więcej nie zrobisz a w takiej sytuacji należy ją sprawdzić czy działa.

 

Skoro liczyłeś się z tym iż karta może być z koparki to powinieneś tym bardziej zachować ostrożność bo ja osobiście widziałem stan kart z koparek i większość jest w opłakanym stanie,jednym nie chce się czyścić kart z dużych koparek a drudzy maskują wady.

Jest bardzo dużo uszkodzonych kart z koparek-rekordowo padają wentylatory,połamane styki na łączu pci express czy często przetaktowane kości pamięci.Owszem jedni mają szczęście i sobie chwalą zakup a drudzy niestety płaczą ale ludzie uczą się na błędach.

Link to post
Share on other sites

No właśnie gdyby nie pozytywne komentarze, to bym nie kupował karty od niepewnej osoby. Napisałem do sprzedającego, zobaczymy jak się ustosunkuje.

 

Edit: sprzedający zgodził się przyjąć zwrot. Szkoda tylko straconego czasu...

Edytowane przez piterrrxd
Link to post
Share on other sites

Zakładaj spór nie cackaj się. Mnie gościu od razu wyskoczył ze sporem jak mu coś nie pasowało i się dogadaliśmy. Lepiej tak, bo masz przynajmniej pewność, że gościu ci odda kasę, a nie tylko przyjmie przedmiot z powrotem.

Edytowane przez CrisPell
Link to post
Share on other sites

 

 

Przyszła dzisiaj do mnie karta SAPPHIRE Radeon RX 580 nitro+ 8GB, którą kupiłem przez allegro. Niestety mam obawy co do samej karty - na radiatorze jest dziwny osad, którego nie idzie zetrzeć palcem. Dodatkowo porty hdmi wydają się być pordzewiałe/zaśniedziałe. Pytanie czy karta mogła być zalana lub pracowała w mocno wilgotnych warunkach? Poniżej zdjęcia.

 

http://s1.bild.me/bilder/060112/1056809IMG_20190308_122309.jpg

 

http://s1.bild.me/bilder/060112/8678835IMG_20190308_122503.jpg

 

http://s1.bild.me/bilder/060112/7504988IMG_20190308_122403.jpg

 

Dodatkowo sprzedawca w aukcji wyraźnie deklaruje gwarancję do 12.2020. Karta była kupiona 12.2017 w niemieckim sklepie (dołączona faktura), ale z tego co wiem Sapphire daje tylko 2 lata gwarancji?

 

 

 

Karta czyszczona kompresorem lub sprężonym  powietrzem z zawilgoconym układzie, a nie gazem do elektroniki. Później sobie trochę poleżała i mamy taki rezultat. Widocznie przy likwidacji koparki komuś bardzo się spieszyło.

Link to post
Share on other sites

Powiem ci że mam gpu w warsztacie czyszczone sprężarką co chyba z 10lat wody nie spuszczałem, wyczyściłem i tak leży w szufladzie z rok a pomieszczenie nieogrzewane i tam śladu rdzy nie ma, chyba że ta 580 na dworze leżała.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zwykłe Nitro+ mają zawsze gwarancję 2 letnią. Uwaga: gwarantem nie jest Sapphire!

De-facto też gwarancja dotyczy tylko pierwszego właściciela w wielu sklepach. Oficjalne info, które uzyskałem 2-3mc temu od Sapphire'a w mailu.

Edytowane przez Revenant
Link to post
Share on other sites

Jak aukcja nie była jasno opisana jako ta z wyłączeniem re

rękojmi, to człek ma obowiązek nawet jako osoba prywatna zwrócić Ci pieniądze. Ta karta jest w tragicznym stanie i w sytuacji gdy padnie, a kostucha już za nią drepcze, gwarancja zostanie odrzucona. Dostałbyś CID czyli uszkodzenie z winy użytkownika. Podsumowując, patrz na nią jak na sprzęt bez gwary.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...