Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze drukarki


Recommended Posts

Witam. Chciałbym prosić o pomoc w wyborze nowej drukarki. Chciałbym kupić drukarkę kolorową do użytku domowego. Nie wiem czy wybrać drukarkę atramentowa czy laserową. Do tej pory wszystkie atramentowki, które miałem zasychaly, ponieważ używałem ich raz na kilka miesięcy. Dlatego też chciałem kupić kolorową laserowke, jednak po dzisiejszej rozmowie z pracownikiem w sklepie dowiedziałem się, że z laserowka też nie jest tak różowo, ponieważ czerpie ona dużo prądu i podobno nie można napełnić tonerów, a nowe kosztują po 300 zł.  W związku z tym proszę o poradę, jaką najlepszą drukarkę wybrać. Drukuję kilka stron co 2 - 3 miesiące, więc bardzo rzadko i mało, ale chciałbym kupić urządzenie niezawodne, które będzie gotowe do pracy i nie okaże się nagle, że tusz zasechł, lub wydarzyło się coś innego.  Zależy mi na skanerze i Wi-Fi, czyli w grę wchodzi raczej urządzenie wielofunkcyjne. Kolor mimo wszystko się przyda, dlatego raczej sklanialbym się do zakupu drukarki laserowej kolorowej. Wypatrzylem taki model DCP-L3510CDWY. Czy jest to sprzęt warty zakupu? Czy może jednak szukac czegoś tańszego. Jak wygląda sprawa z kosztami eksploatacji? Wyczytałem też, że do tej drukarki trzeba kupować osobno tonery i osobno bębny. Czy w miom przypadku ma to sens? Czy lepiej kupić coś prostszego że zintegrowanym system?

 

Link to post
Share on other sites

Zasadnicze pytanie to czy decydujesz się na atrament czy laser. Atrament może być nawet o polowe tańszy w zakupie, na ten moment kolorowe urządzenie monochromatyczne to największy wydatek. Ogólnie ten Brother daje radę za 1.1k świeci w sklepach internetowych np. sferis. Co do eksploatacji toner TN-247 BK wyd. ok. 3000 stron znalazłem za ok. 200 zł - mowa o w miarę dobrej jakości zamienniku. Do tego trzeba doliczyć też kolory wiec trzeba liczyć się ze sporym wydatkiem. 

Link to post
Share on other sites

 

 

Atramentówki normalne że wysychają.

Czasami nie wysychają. Mam starą atramentówkę canona (z 10 lat?), która z racji drugiej drukarki w domu, gdzie mało się drukuje, jest czasami używana raz na pół roku i zawsze działa. Tusz czarny samodzielnie napełniany, kolorowy dawno wykończony.

 

Odpalam ją jak mam coś do wydrukowania w mono pod warunkiem, że nie zapomnę o jej istnieniu 8-)

Link to post
Share on other sites

Zastanawiam się nad dwoma modelami.

BROTHER DCP-L3550CDW i HP Color LaserJet Pro MFP M280nw

Jakie są różnice między tymi drukarkami?? Z tego co wyczytałem HP może drukować na wielu nośnikach, w tym folii, Brother tylko na papierze. Brother niby ma większą rozdzielczość druku, jednak do końca nie jestem pewien bo każda strona podaje coś innego.

Która jest lepsza?? Która najlepiej sprawdzi się w domu?? Którą wybrać ?? Pomóżcie, bo już głupieję :rotfl:

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Mi HP 2 drukarki padły zaraz po gwarancji i wolę brothera, jakoś mam większe zaufanie do tej marki, swój model mam już 5,5 roku, drukuję głównie na activejach czyli nie na oryginałach i żadnego problemu. Nie wiem jak teraz z jakością HP parę lat temu było kiepsko.

Link to post
Share on other sites

Żeby tusz nie wysychał w rzadko używanej drukarce wystarczy chociaż raz na miesiąc puścić wydruk testowy. Zobaczyć czy dysze dobrze "plują" ewentualnie włączyć czyszczenie. Brother mogę polecić - mam i jestem zadowolony. Co do drukarek to zasada jest jedna. Tania drukarka to drogie tusze. Najlepiej przed zakupem sprawdzić ceny tuszy / zamienników- te bywają dużo tańsze ( ja używam i wszystko jest OK). Oczywiście producenci straszą nawet utratą gwarancji przy używaniu zamienników ale to jest sr...e w banie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...