Skocz do zawartości

Huawei P20 czy czekać na Huawei P30 Lite


Recommended Posts

Zastanawiam się nad nowym telefonem. I stwierdziłem że tym razem Hułałej zamiast Siałomi.

 

Wymagania:
1) Znośny czas pracy na baterii + szybkie ładowanie must have + mile widziane ładowanie bezprzewodowe (bo mam taka ładowarkę w aucie)

2) Mniejszy rozmiarami od Mi A1, ogółem byleby nie większy... 

3) Przyzwoity aparat, główny powód olania siałomi i Poco F1 (oprócz rozmiaru) + stabilizacja obrazu dla 1080p

 

Czemu P20 vs P30 Lite? \

1) W momencie premiery P30 Lite lite będzie sporo droższy niż obecny P20 Lite (bliżej mu będzie do P20)

2) P20 obecnie jest dużo tańszy niż był podczas premiery (mogę go mieć za 350 euro)

3) P30 będzie dużo droższy od P20 w dniu premiery (nie wiem, 500-600 euro?) a mój budżet jest bliżej P20 i potencjalnie P30 Lite. 

 

Co sądzicie o tym? Ew. jakieś rozsądne alternatywy? 
Standardowo telefon na rok potem zmiana. :) Ogółem jestem zadowolony z Huawei i nie mam awersji. A nusz może dzięki aferze pseudoszpiegowskiej stanieją... <evil> 

 

Ew. jest jeszcze SGS 8+ za ~380 euro.

LG G7 Thinq za 330 euro.

Lub... jednak ostatecznie dgnąć portfel i myśleć o zwykłym standardowym P30 pomimo januszowego podatku od nowości...

Edytowane przez Revenant
Link to post
Share on other sites

W kwestii p20 a p30lite brałbym p20 niby starszy ale i tak procesor czy aparat będzie lepszy niż w wersji lite. Nie wiem tylko a raczej nie pamiętam jak z ladowaniem bezprzewodowym w p20

Sam lubie huawei a więc przy nim bym został bawiąc sie jakimiś samsungami nakładka mi nie pasuje podobnie jest z zagiętym ekranem 

Link to post
Share on other sites

Ja mam chyba podobne zdanie co kolega wyżej. Wersja lite to jest wersja zubożona czyli budżetowa wersja flagowego modelu. Zawsze wersja lite nowszego modelu będzie słabsza niż wyższa wersja starszego modelu dlatego ja bym na Twoim miejscu brał P20.

Link to post
Share on other sites

Po wzięciu waszych opinii pod uwagę i zastanowieniu się chyba poczekam na P30 (nie lite, nie pro). Najwyżej wyrwę wtedy z jeszcze większym rabatem P20 więc mam dobry plan B.

 

Mate nowy ma indukcyjne ładowanie w wersji pro. Może i P30 + P30Pro dostaną... kurcze byłoby to dla mnie wygodne bo dziennie spędzam min. 3h w samochodzie a to już praktycznie by mi starczyło do ładowania. A jak nie to ciągle mam USB3.0 w aucie (nawet w tylnym podłokietniku  %-)) to najwyżej przełknę to.

 

Poczytałem też trochę, P20 nie ma Corning Gorilla Glass (P20 Pro ma). Rendery i przeciek Spiegena sugeruje że cała seria P30 będzie miała z powrotem mini-jacka.

 

P20 w dniu premiery chyba oscylował na poziomie 600-650 euro. Jeżeli nie będzie drożej to jakoś przełknę...

P20 obecnie kosztuje ~415 euro. 

 

W teorii P30 da upgrade w postaci OLED'a (czytnik pod ekranem, wkurza mnie jak telefon leży a ja muszę palcem go podważać by odblokować na np. spotkaniach), mini-jack, pewnie jakiś minor-upgrade aparatu którego moje wypalone oczy nie zobaczą, lepszy SoC, RAM który w ogóle nie ma żadnego znaczenia (nigdy nie wykorzystałem więcej jak 3gb...). 

 

A że mam rabat % to i teoretycznie większy rabat wyjdzie przy droższym to może aż tak nie odczuje. ;x 

 

Orientujecie się może czy Huawei ma gwarancję EU-wide przez pierwszy rok lub całe dwa lata? Tzn. kupuje telefon w DE to czy mogę go na miejscu np. w PL czy Austrii oddać na serwis. Np. w oficjalnym sklepie Huaweia?

Edytowane przez Revenant
Link to post
Share on other sites

Znalazłem:
"1.Okres gwarancji na Produkt obejmuje 24 miesiące na urządzenie oraz 12 miesięcy na akcesoria oraz baterie, liczone od daty zakupu/wydania Produktu Użytkownikowi. Niniejszej gwarancji podlegają również Produkty zakupione w państwie należącym w dniu zakupu do Unii Europejskiej oraz na Islandii, w Norwegii i Szwajcarii".

 

No to zostaje czekać do kwietnia i wtedy lotto zwane życiem zadecyduje P30 lub P20. P20 Pro jest po prostu za duże. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...