Skocz do zawartości

Problem z aktywacją Windowsa XP.


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez basket4rap,

Recommended Posts

Dzień dobry.
Wyciągnąłem starego laptopa MSI U100, który miał domyślenie wgranego Windows XP (32-bity) w wersji Home.
Ze względu na niebywały śmietnik na nim, zrobiłem format i zainstalowałem z  pendrive'a "Windows.XP.SP3.PL.FINAL.FULL.Kwiecien.2014.NiKKA" wersję OEM Home 32 bity.

Niestety  podczas instalacji system nie chciał załapać klucza, który jest wypisany na naklejce laptopa pod jego spodem. Teraz w systemie też wyskakuje błąd.

Nie jest problem aktywować go przez programik, ale chciałbym go sprzedać jako tego z oryginalnym systemem. Dzwoniłem do Microsoftu i powiedzieli, że identyfikator (generowany podczas kliknięciu przez aktywację telefoniczną), wskazuje na Windowsa XP SP2 a nie SP3.

I jedyne co mogą zasugerować, to aby zainstalować Windowsa XP SP2 i wtedy może załapie klucz. Nie chce mi się jednak tego (przynajmniej na razie) robić, bo już poinstalowałem wszystkie sterowniki, programy i go skonfigurowałem.

Macie może jakieś pomysły?

Pozdrawiam

Edytowane przez basket4rap
Link to post
Share on other sites

1)GO TO RUN

2)WRITE "REGEDIT"

3)GO HKEY_LOCAL_MACHINE

4)SYSTEM

5)CURRENT CONTROL SET

6)CONTROL

7)WINDOWS

8)CSD VERSION

9)WRITE ON THE VALUE DATA:200-SP2 300-SP3

 

 

Niestety kiedy zmieniam na 100 lub 200 to komputer się nie uruchamia bo wywala błąd (uszkodzenie systemu) podłącz włączania. Muszę wtedy w trybie awaryjnym przywracać wartość 300.

Link to post
Share on other sites

Nie ma innych pomysłów (poza nielegalnymi) . Jak ci się nie chce zrobić ,jak mówią w microsoft , to trudno . Możesz przecież sprzedać bez wgranego systemu , ale z informacją , że kupiec może to zrobić legalnie kluczem z naklejki .

Link to post
Share on other sites

1. Albo aktywujesz telefonicznie

 

2. Albo instalujesz coś normalnego a nie: "Windows.XP.SP3.PL.FINAL.FULL.Kwiecien.2014.NiKKA" i aktywujesz telefonicznie.

Tak jak napisałem w pierwszym poście: "Nie jest problem aktywować go przez programik, ale chciałbym go sprzedać jako tego z oryginalnym systemem. Dzwoniłem do Microsoftu i powiedzieli, że identyfikator (generowany podczas kliknięciu przez aktywację telefoniczną), wskazuje na Windowsa XP SP2 a nie SP3.

 

I jedyne co mogą zasugerować, to aby zainstalować Windowsa XP SP2 i wtedy może załapie klucz. Nie chce mi się jednak tego (przynajmniej na razie) robić, bo już poinstalowałem wszystkie sterowniki, programy i go skonfigurowałem." Mówili, że nawet nie powinni takich informacji udzielać, bo system nie jest wspierany od dawna, co wiadomo.

Link to post
Share on other sites

To czy to jest SP1, SP2 czy SP3 niema żadnego znaczenia, przy aktywacji.

 

System aktywacji powiedział że nie można aktywować i łączy z konsultantem?

 

To że system nie jest wspierany od dawna to nie znaczy że nie powinni go aktywować aby działały jego podstawowe funkcje.

 

I generalnie najważniejsze jest to że ty masz modyfikowany obraz systemu, nie wiadomo co może być dograne i sam system może modyfikować kody do aktywacji telefonicznej a wtedy nie aktywujesz.

Edytowane przez prohans
Link to post
Share on other sites

To czy to jest SP1, SP2 czy SP3 niema żadnego znaczenia, przy aktywacji.

 

System aktywacji powiedział że nie można aktywować i łączy z konsultantem?

 

To że system nie jest wspierany od dawna to nie znaczy że nie powinni go aktywować aby działały jego podstawowe funkcje.

 

I generalnie najważniejsze jest to że ty masz modyfikowany obraz systemu, nie wiadomo co może być dograne i sam system może modyfikować kody do aktywacji telefonicznej a wtedy nie aktywujesz.

Tak, że jest błędny klucz. Spróbuję zatem może oryginalny obraz systemu zainstalować.

Link to post
Share on other sites

A o partycji recovery słyszał? Jest na każdym laptopie, który był sprzedany z systemem. Przywracasz system z recovery i wszystko gra.

Sformatowałem cały dysk usuwając też partycje wcześniej.

No tak , ja nie wiedziałem , że autor wgrywał jakiś modyfikowany system . Macie rację...

Pisałem w pierwszym poście jaki system ;)

Link to post
Share on other sites

 

 

Sformatowałem cały dysk usuwając też partycje wcześniej.

To sobie utrudniłeś. Ale wiesz, że ta partycja recovery jest ukryta? Jeśli zrobiłeś zwykły format bez usuwania partycji ukrytych, to nadal tam jest.

Link to post
Share on other sites

Zainstalowałem czysty obraz Home OEM SP3, ale dalej wyskakuje, że bledny klucz. Na winclubie napisał ktoś, że XP przypisuje klucz do płyty intalacyjnej a dopiero od Visty w górę do płyty głownej, dlatego trzeba zainstalować wersję AIO, i ktoś tak robił i zadziałało. Natomiast nie wiem czy jest sens to sprawdzać (choć nie mam i tak jak tego sprawdzić, bo nie wiem skąd taką wersję AIO wziąć), bo kiedy wyszło, że laptop był kupowany w Anglii (system po angielsku), to i tak go nie aktywuję instalując jakąkolwiek polską wersję z tym kluczem z naklejki.

Edytowane przez basket4rap
Link to post
Share on other sites

No chyba najzdrowiej będzie dać sobie z tym spokój i wystawię go jako sprawny bez systemu. A tym bardziej się w tym utwierdziłem jak jeszcze przed chwilą zainstalowałem "VRMPOEM_PL-WINXP_PRO_SP2_OEM_PL" i klucz z naklejki nie wszedł, ale jeden z kluczy w necie do tego obrazu wszedł, jednak później w systemie i tak było, że zostało 30 dni aktywacji i przy próbie aktywacji przez neta wyskakuje komunikat, że nie można połączyć się z serwerem. Także nie wiem, czy nie byłoby takiej samej sytuacji, nawet gdybym miał płytę (która mogła być z laptopem) czy też instalkę z recovery. Zatem biała flaga i do sprzedania bez systemu. Ps. Dzięki za wszelkie pomysły i różnoraką pomoc.

Link to post
Share on other sites

Klucz z Anglii i tak by nie wszedł na polską instalkę. Możesz zainstalować tą wersję 30-sto dniową i w takim stanie sprzedać laptopa. Nowy właściciel będzie od razu mógł sprawdzić działanie komputera, a potem zainstaluje sobie co chce.

Link to post
Share on other sites

Klucz z Anglii i tak by nie wszedł na polską instalkę. Możesz zainstalować tą wersję 30-sto dniową i w takim stanie sprzedać laptopa. Nowy właściciel będzie od razu mógł sprawdzić działanie komputera, a potem zainstaluje sobie co chce.

 

Zapewne tak, ale nawet gdyby mi się udało znaleźć angielską instalkę w wersji Home OEM, to pewnie i tak by wyskoczył komunikat na pulpicie (po przyjęciu klucza podczas instalacji), że pozostało 30 dni, aby zaktywować system, a po tym informacja, że nie można się połączyć z serwerem. Tak jak przyjął klucz podczas instalacji tej wersji PRO OEM (i klucz do niego z neta) a później wołanie o aktywację przez sieć i błędy serwerów.

Wystawię chyba bez systemu z zaznaczeniem, że na życzenie mogę zainstalować co kto tam chce.

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie
Napisano (edytowane)

Podesłać ci jakoś WXPVOL_EN ?

Dzięki podaniu przez Ciebie tej nazwy, udało mi się znaleźć ten obraz tutaj: http://www.netsjc.com.br/site/

I choć wprawdzie nie byłem przekonany co do tego pomysłu z ww. powodów (a tym bardziej, że to wersje Pro), to zainstalowałem te wersję i o dziwo wszystko poszło gładko, tak że nawet nie pytał o klucz podczas instalacji i teraz na pulpicie też nie ma żadnego komunikatu a chęci aktywacji. Teraz oprócz wielkich podziękowań, to mam prośbę, jak najlepiej spolszczyć tego Windowsa? Wiem, że jest o tym trochę info w necie (ten z oficjalnym sposobem się raczej nie sprawdzi gdyż dotyczy on SP2 a moja wersja to SP3), dlatego proszę was o najlepszy sposób dla SP3 Pro.

 

UPDATE:

 

Ok, zainstalowałem to: https://chomikuj.pl/Aniulajda/Dokumenty/Windows+XP/Spolszczenie++Windows+XP+MUI+Pack,5737632217.rar(archive)

 

I  postąpiłem wg tej instrukcji: https://chomikuj.pl/KAMIL4612/Systemy+Operacyjne/Windows+XP/XP+Pro+x64+SP2+Corp+VLK+*5bENG*5d

 

I wyszło naprawdę nieźle, także temat chyba do zamknięcia i serdeczne dzięki za pomoc. Pozdrawiam :)

Edytowane przez basket4rap
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...