Skocz do zawartości

MSI Hawk: GTX 560Ti czy GTX 460?


Recommended Posts

Witam wszystkich chętnych do pomocy :]

 

Miesiąc temu kupiłem kompa przy wsparciu kolegów z benchmark.pl. Założyłem wtedy, że będę brał gtx460 Cyclone 1GB (monitor FHD), ale problem w momencie, gdy musiałem oszczędzić trochę kasy zamiast dogadanego zestawu wziąłem większy zasilacz (600W) i MOBO ze zintegrowaną grafą, by móc już pracować i w przyszłości nie mieć problemu z zakupem GPU. Trochę mnie to siedzenie na integrze już męczy, w związku z czym zacząłem szukać GPU i znów naszły mnie wątpliwości:

 

a) dla mojej konfiguracji: Phenom 955, OCZ ModX600W, ASRock 880G, 4gb Patriot - 560Ti to absolutny max jeśli chodzi o GPU by nie łapać się w wąskie gardło procka, a nie wiem czy już nie za dużo

b) 460ka jest oczywiście gorsza od 560ki, ale czy to godny uwagi skok jakości?

c) boję się, że pobór mocy 560Ti może mnie zjeść, a nie chcę wymieniać zasilacza miesiąc po jego zakupie

d) te chłodzenie, a raczej jego brak na kościach pamięci w Cyclonie 460 powoduje we mnie sceptycyzm i ciągoty ku 560Ti, ale czy słusznie?

 

No i moje tak naprawdę największe wątpliwości: czy wersja Hawk 460tki jest na tyle godna uwagi, by nie wydawać 100 zł więcej na 560kę, czy brać cyclona i liczyć że się skręci ostro i zaoszczędzę jeszcze więcej. Niby kwotowo żadna różnica, ale jakem student przed juwenaliami - każda złotówka się przyda ;)

 

Mam absolutny max do wydania 750 zł (czyli już praktycznie 560Ti Hawk), ale właśnie - czy warto tyle płacić? Jest mi ktoś w stanie przemówić do rozsądku? ;P

Link to post
Share on other sites

Wg mnie jak już masz odłożoną kasę to grzechem byłoby brać 460:) Jeśli chodzi o pobór prądu to te gtx genialnie schodzą z zegarów w trybie 2D np u mnie na rdzeniu z 725 na 51 a pamięci chyba z 1800 na 135 i mój cały zestaw z 4 jajkami w idle pobiera 90W (włączone cool and quiet) a w stresie przy OC procka do 4x3,8 i karty 725@905 3600@4100 max było 320W (mam watomierz podpięty na stałe) między 460 a 560 wg pierwszego testu 50W różnicy,wg innych mniejsza

http://www.techspot.com/review/359-nvidia-geforce-gtx-560ti/page11.html

http://www.bit-tech.net/hardware/graphics/2011/01/25/nvidia-geforce-gtx-560-ti-1gb-review/8

http://www.techpowerup.com/reviews/NVIDIA/GeForce_GTX_560_Ti/25.html

załóżmy że po OC ma te 50 W więcej więc jak sobie policzysz że np grasz 4h dziennie to masz 0,05kW x 4h x 0,55gr/kWh x 30 dni = 3,30 zł chyba nie majątek hehe

Co do sekcji zasilania na cyclonie to jako posiadacz się wypowiem że tam chłodzenie jest niepotrzebne karta nie obciąża tak sekcji zasilania ja starsze fermi jest bardziej dopracowana juz samo to na jakich niskich napięciach pracuje no i tak sie nie grzeje dzięki temu w idle (28-29stopni wentyl na minimum czyli 40%) a np teraz w wieśku przy oc rdzeń na 900 i ram na 4100 przy 52% wentyla dla zachowania ciszy max temp 61stopni a ta gra naprawdę poci karty

wg mnie warto dołożyć do 560ti poniżej test

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/Podkrecanie-3578/strona/12983.html

dobra tyle o gf teraz żeby ci namieszać to może warto przemyśleć też 6950

http://www.morele.net/vertex3d-radeon-hd6950-1024mb-ddr5-256b-d-h-pci-e-471250502-7609-377342/

a tutaj testy bezpośrednie:P

http://pcfoster.pl/artykul/recenzja-karty-vertex-hd-6950-1gb/698-5.html

Edytowane przez lukyeti
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dzięki Lukyeti za konkretną wypowiedź :)

 

Odłożone można powiedzieć że mam - czekam już 2 miesiąc na zwrot podatku więc niedługo powinienem mieć te 750zł - kwestia czy czekać jeszcze czy już sobie darować;)

Może i fanboy ze mnie nie jest, ale jestem zainteresowany PhysiXem, bo jeśli mogę to mieć, to dlaczego nie skorzystać? A doczytałem, że 560Ti zrobi z PhysiXem co się da, a 460ka może mieć opory. CUDA zapewne nie wykorzystam przy tym procku więc zbytnio się o niego nie pieklę. I nie porównujcie Havoka z PhysiX - bo nawet przeglądając pokazówki obu silników widać, że PhysiX radzi sobie lepiej ;)

Choć z drugiej strony jakby nie patrzeć to całą platformę mam skonfigurowaną pod AMD a tu taki zielony gadget wrzucam nagle i liczę że będzie współgrało lepiej niż dobrze. Sam nie wiem co o tym myśleć.

A koszta prądowe mnie nie interesują - i tak dzielę wszystko na 5 z resztą współlokatorów ;)

 

Edit:

Właśnie komputronik mnie zaskoczył i cena GTX560 (bez Ti) wskoczyła na poziom 709zł. Aż mnie korci żeby zaczekać do jutra na odpowiedź konkurencji xD

Edytowane przez Reddie
Link to post
Share on other sites

Dzięki Lukyeti za konkretną wypowiedź :)

 

Może i fanboy ze mnie nie jest, ale jestem zainteresowany PhysiXem, bo jeśli mogę to mieć, to dlaczego nie skorzystać? A doczytałem, że 560Ti zrobi z PhysiXem co się da, a 460ka może mieć opory.

 

Gdzie to wyczytałeś???

 

560 MSI nie dostaniesz za mniej niż 800zł, sam mam 460 po mocnym OC i naprawdę daje radę, i będzie jeszcze długo, MSI 560TI TWIN fFROZR II montowałem u kumpla i wydajność jest większa ale nie aż tak odczuwalna. I przechodzimy do sedna sprawy 460 1 GB można mieć za 550zł a używkę nawet za 500, to już jest prawie 300zł różnicy które można znacznie lepiej spożytkować.Do 560 starczył by nawet dobry 500W więc nie masz się czym przejmować, a co do NV pod AMD mam takie połączenie od kilku ładnych lat i spisuje się znakomicie.

 

 

Kolego mylisz pojęcia, raz piszesz o 560 a raz o 560TI, zdecyduj się w końcu bo to zupełnie inna bajka.

Edytowane przez Ostrowin
Link to post
Share on other sites

Kolego mylisz pojęcia, raz piszesz o 560 a raz o 560TI, zdecyduj się w końcu bo to zupełnie inna bajka.

 

Wybacz, sprecyzowałem temat z 560Ti więc założyłem, że będzie to jasne iż wciąż chodzi mi o 560Ti :] Tak że przepraszam za niechcące wprowadzanie w błąd.

Porównując 560 gołe z 460 oczywiście, że wybrałbym 460 przy takim skoku cenowym. Natomiast chodzi mi tu właśnie o fakt, że GTX560Ti mam już od ~750 zł.

 

Co się tyczy części wypowiedzi o PhysiX w 460 - doszedłem do takiej konkluzji po przeczytaniu n wypowiedzi na forum, przy czym n>100. Wiem, że karta czyni cuda, ale też nie oczekuję od niej osiągów porównywalnych z 560Ti skoro mówi się, że 560Ti to "odblokowana 460ka".

 

Edit:

Co by nie było żem gołosłowny z ceną GTX560Ti - http://www.ram.net.pl/product_info.php?products_id=91900

Edytowane przez Reddie
Link to post
Share on other sites

Dzięki za ten komentarz - rzuciłem okiem na stronę sklepu i faktycznie okazało się, że cena wynosi 709 zł, więc poleciał instant buy xD

 

Swoją drogą mam nadzieję, że mnie nie okantowali i nie wyślą mi GTX560 bez Ti ;)

Edytowane przez kubbak
Regulamin - punkt 2j
Link to post
Share on other sites

Albo będę miał szczęście i będę tym pierwszym gdy przesyłka przyjdzie na czas :P

Tak czy inaczej z rzecznikiem spraw konsumenta już miałem do czynienia i jeśli coś będzie szło nie po myśli wiem jak im popsuć krwi ;> A chwilowo nie chcę się wprowadzać w zły nastrój - w końcu dopiero co kupiłem grafę :P

Link to post
Share on other sites

Kupowałem ostatnio w ram-necie i przesyłka doszła po tygodniu. Najpierw okazało się, że nie mieli pamięci,którą chciałem i pytali czy mogą ją zastąpić inną, a głównym prowokatorem całego wydarzenia, był dysk twardy(rzekomo opóźniała im się dostawa tych dysków). Swoją drogą, okazja minęła i karta teraz kosztuje 823 zł, więc mogą się cieszyć Ci, którzy zdołali kupić ją w czasie "promocji".

Link to post
Share on other sites

Mnie się udało :] Dzisiaj zaksięgowali kasę (730 zł z przesyłką ;D), jutro ma być karta na magazynie, a w poniedziałek u mnie. Co prawda liczyłem że wyrobią się do weekendu, ale nie narzekam - jak banki księgują elixiry każdy powinien mieć świadomość, poza tym po zaksięgowaniu dopiero sprowadzają sprzęt (jak każdy racjonalny sklep, więc niemożna mieć do nich zastrzeżeń), a jak sprzęt jest na magazynie to oczywiście dopiero wtedy wysyłają. Jak na razie wszystko idzie zgodnie z przyjętymi procedurami, w związku z czym nie wiem na co ludzie narzekają oO No ale żeby oddać honor, jutro zobaczę czy faktycznie przesyłka wyszła ;]

 

I co do kontaktu telefonicznego - obecnie wykonałem do nich 7 połączeń, przy czym tylko raz nie odebrano - jak na sklep internetowy prowadzący również swoją placówkę fizyczną to jestem bardzo zadowolony z dostępności pod telefonem. I obsługa również uprzejma i pomocna, tak że naprawdę do tej pory mogę ze spokojem zaprzeczyć wszystkim negatywnym opiniom odnośnie sklepu.

 

Nie mogę edytować własnego tematu - dziwne oO

 

Jednak Ram.net.pl okazało się faktycznie oszustami. Szkoda opisywać w tym wątku o co poszło, natomiast po rozmowie z właścicielem sklepu dowiedziałem się, że w chwili obecnej więcej jest zwrotów pieniędzy niż faktycznych wysyłek towaru.

 

Zakupiona przeze mnie karta graficzna "uległa zniszczeniu" przy transporcie przez dostawcę. Nie wiem na jakiej podstawie stwierdzili ten fakt bez otwierania pudełka, natomiast sklep jest już w tak dużych tarapatach, że kolejna sprawa sądowa o wyłudzenie pieniędzy jest im nie straszna. Zainspirowali mnie natomiast do jednego - napiszę artykuł w którym opiszę procedurę rozpatrywania spraw podobnych do mojej, toć możliwe że komuś się przyda. Tak czy inaczej, Saturion.pl witam Cię z odbiorem osobistym towaru z ceną o jedyne 50zł wyższą :D

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...