Skocz do zawartości

Nie działa mi karta graficzna pomocy *szok*


Recommended Posts

Co myślicie o użyciu jeszcze heat-guna w sensie takiej ogrzewarki. Jak tutaj :D 

Bo mam dość łatwy dostęp do takiego sprzętu a jakby miało pomóc to czemu nie.

Jeśli macie jeszcze jakieś pomysły to chętnie je usłyszę. :)

 

To jest po prostu kolejna metoda na wygrzanie karty graficznej , jeszcze można to zrobić tzw. hot air-em , ale to nic Ci nie da bo masz awarie gdzie indziej i potrzebna jest wymiana elementów . 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Lol, miałeś Heat gun, a wkladales kartę do piekarnika.

Bezcześcisz elektroniczne zwłoki, nic więcej.

Wtedy wiedziałem tylko o tym, że po włożeniu do piekarnika może pomóc więc to zrobiłem.

A tutaj kończę temat, bo po 5 godzinny przyglądaniu się diagnostyce kart wiem już o co chodzi a dokładnie o to samo co widać w tym filmie swoją drogą bardzo polecam tego Pana, gdyż ma ogromną wiedzę na temat kart graficznych i bez niego nie wiedziałbym jak to naprawić.

Dziękuje wszystkim za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Wtedy wiedziałem tylko o tym, że po włożeniu do piekarnika może pomóc więc to zrobiłem

Ale zrobiłeś to 4 razy niszcząc kondensatory...

bez niego nie wiedziałbym jak to naprawić.

A naprawiłeś?

Zakończymy tutaj ten nierówny pojedynek. Każdy z nas wyciągnął z tego tematu inne wnioski. Dobranoc.

Edytowane przez Bichits
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Kondensatory elektrolityczne, jak sama nazwa wskazuje, zawierają elektrolit. Podgrzanie elektrolitu, to wzrost ciśnienia wewnątrz zamkniętego szczelnie kondensatora. To jedna z przyczyn rozszczelnienia tego podzespołu.

 

Producent nie podaje max temperatury do podgrzewania nie zasilanego kondensatora, bo nie zakłada, że ktoś będzie je traktował wysoką temperaturą.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Autor (o ile pisze prawdę) nie ma czasu żeby odpisać bo pobiegł "pryndko" na allegro wystawiać,

 

jako jedyny taki "Asus GeForce GTX 970 Strix Immortal Limited Edition X4:rotfl: 

 

Gainward nawet nazwał swoją serie "phoenix".. a ten jak wiadomo z popiołu odradza się na nowo.

Co mogłoby sugerować, że w przypadku awarii zamiast wysyłać do serwisu trzeba ją włożyć do piekarnika i po problemie.

 

http://www.gainward.com/main/edm/gtx1080_phoenix/index_en.php

 

A tak na poważnie to jeśli ruszyła po takim katowaniu...to powiem krótko, życzę jak najlepiej ale nie wróżę zbyt dobrze.  :/

Link to post
Share on other sites

Jeszcze trochę potrwa zanim będę mógł powiedzieć bez zarzutu, bo przekażę ją jakiemuś serwisowi żeby wymienił co należy jak w filmie. Ale na razie mogę powiedzieć, że po pieczeniu karta działa tak samo jak wcześniej jeśli można to nazwać działaniem i dokładnie tak jak opisuje Pan Forest w filmiku.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...