Skocz do zawartości

Recommended Posts

Siemka, ostatnio za grosze kupiłem PC'ta z zamysłem zrobienia z niego serwera domowego na windows server.

 

Moje wymagania co do serwera to domowy NAS z przypisaniem uprawnień (z tym sobie poradzę, routing łączący dwie sieci w domu (to też nie problem) + VPN który pozwoli mi z zewnątrz podpiąć się do sieci w domu, będzie pozwalał sterować urządzeniami np. drukarka jak i korzystać z wcześniej wspomnianego NAS.

I do końca nie wiem czego będę potrzebował i jak sobie z tym poradzić. Jakie role będą potrzebne itd. 

 

Ponadto to na dniach zmieniam internet z Orange na domowy od T-mobile. Problem w tym, że ich urządzanie ma za mało portów LAN, czy stary router TP-link ADSL jako switch? 

 

Jeszcze urządzenia jakimi dysponuję/będę dysponował.

 

Router główny od dostawcy (pierwsze piętro) : Huawei b525s

Router służący jako switch: TP-LINK TD-W8960N

Router drugi (parter): TP-LINK TL-WR841N

Serwer na płycie: MSI H81M-E34

Druga karta sieciowa serwera na pci-e: Jeszcze nie wiem, muszę kupić 

Edytowane przez kroni
Link to post
Share on other sites

Internet domowy od T-Mobile wyklucza możliwość dostępu z zewnątrz do Twojej sieci domowej. T-Mobile nie udostępnia IP zewnętrznego dla klientów indywidualnych, na routerze operatora nie ma możliwości przekierowania portów. Wim co piszę bo jestem abo od ponad roku i wszystkie możliwe opcje sprawdzałem. Nie działa nawet DDNS...

Link to post
Share on other sites

Czyli zmiana routera / softu i przekierowanie portów zostaje?

Albo wykupić IP, podobno statyczne w plus kosztuje 18zl/mies

Dobra, w T-Mobile nie da się kupić adresu publicznego. Chyba zostaje wykupienie adresu na OpenVPN

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...