Skocz do zawartości

Urządzenie wielofunkcyjne do 800 zł


Recommended Posts

Cześć Wam :).

 

Szukam następcy mojego Brothera DCP-375CW. Co do wymagań...

  • Dostęp przez Wi-Fi
  • Bardzo dobra jakość wydruków, głównie tekst i jakaś grafika, fotografii nie będę drukował
  • Tania eksploatacja
  • Wydruków będzie zazwyczaj mało i sporadycznie, stąd fajna opcja w Brother automatycznego przeczyszczania głowic od czasu do czasu

Jako pewien "upgrade" względem DCP-375CW myślałem o automatycznym drugu dwustronnym. Polecany model w tym budżecie to DCP-J572DW, dostępny za granicą lub na allegro za 499 zł. Czy potwierdzicie ten wybór jako optymalny? Gdzie znaleźć tanie, ale nadal dobrej jakości zamienniki do tego modelu?

 

Czy gdybym jednak zrezygnował z duplexu i wybrał inny model w podanym budżecie (DCP-T510W, DCP-T710W) to czy zyskał bym w innym obszarze?

 

Widziałem kilka polecanych modeli od Epsona (L382, L3060, L3151), ale spotkałem też mieszane opinie na temat ich awaryjności.

 

I jeszcze jedno, bardziej ogólne pytanie. Czy jakość wydruku i skanera w nowych urządzeniach jest zauważalnie, lub chociaż trochę, lepsza w porównaniu do mojego DCP-375CW?

 

Dzięki z góry za pomoc :)

Link to post
Share on other sites

Jako pewien "upgrade" względem DCP-375CW myślałem o automatycznym drugu dwustronnym. Polecany model w tym budżecie to DCP-J572DW, dostępny za granicą lub na allegro za 499 zł. Czy potwierdzicie ten wybór jako optymalny? Gdzie znaleźć tanie, ale nadal dobrej jakości zamienniki do tego modelu?

 

Z tego co widzę ten model jest nie dostępny na polskim rynku, chociaż co do kosztów eksploatacji wypada dosyć dobrze. Komplet tuszy tj. czarny + kolory można dostać za ok 40 złotych.

 

 

 

Czy gdybym jednak zrezygnował z duplexu i wybrał inny model w podanym budżecie (DCP-T510W, DCP-T710W) to czy zyskał bym w innym obszarze?

 

Raczej nie bo eksploatacja będzie na podobnym poziomie. Ogólnie oba modele są udane przykładowo w DCPT510W zyskujesz nieco na wygodzie użytkowania, tusze w postaci butelek do napełniania to dosyć wygodne rozwiązanie. 

 

 

Widziałem kilka polecanych modeli od Epsona (L382, L3060, L3151), ale spotkałem też mieszane opinie na temat ich awaryjności.

 

 

Wszystkie są wyposażone w system stałego zasilania i w praktyce sprawdza się dosyć dobrze, jednak za duplex automatyczny tak jak w przypadku Brothera trzebaby było dopłacić. Ogólnie pod względem eksploatacji korzystnie wypada Brother gdzie dodatkowo możesz zyskać też 3 letnią gwarancje producenta. Kolejny plus Brotherów to fakt że lubią się z zamiennikami. Jakość druku w obu przypadkach powinna być na dobrym poziomie. 

Link to post
Share on other sites

Z tego co widzę ten model jest nie dostępny na polskim rynku, chociaż co do kosztów eksploatacji wypada dosyć dobrze. Komplet tuszy tj. czarny + kolory można dostać za ok 40 złotych.

Mówisz o pierwszych z brzegu zamiennikach na aledrogo, czy znasz może sprawdzone źródło? :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...