Skocz do zawartości

zus jak długo


Recommended Posts

Jeśli jest to ta sama jednostka chorobowa to niestety, nie ma nowego okresu zasiłkowego...

czyli obecnie jestem 3 miechy załóżmy że idę teraz do pracy od kwietnia i po tych 3miesiącach znowu idę na chorobowe po operacji ale mam tylko 3miesiące tak??? bo wcześniej 3 wykorzystałem??

Link to post
Share on other sites

czyli obecnie jestem 3 miechy załóżmy że idę teraz do pracy od kwietnia i po tych 3miesiącach znowu idę na chorobowe po operacji ale mam tylko 3miesiące tak??? bo wcześniej 3 wykorzystałem??

To zależy...

 

Tu masz szczegółowo opisane co i jak z przykładami https://www.infor.pl/prawo/zasilki/zasilek-chorobowy/237540,Kiedy-chorobe-zaliczamy-do-jednego-okresu-zasilkowego.html

Link to post
Share on other sites

Tak w skrócie to wygląda:

Świadczenie rehabilitacyjne w roku 2019 wynosi odpowiednio:

1. 90% podstawy wymiaru zasiłku chorobowego na okres pierwszych 3 miesięcy pobierania świadczenia;

2. 75% podstawy wymiaru zasiłku chorobowego za pozostały okres pobierania świadczenia;

3. 100% podstawy wymiaru zasiłku chorobowego na cały okres pobierania świadczenia, jeśli jest ono wypłacane kobiecie w ciąży lub gdy przysługuje z tytułu niezdolności do pracy spowodowanej wypadkiem przy pracy lub chorobą zawodową.

 

Co ważne, podstawą do obliczania zasiłku dla pracownika (czyli tak zwaną podstawą wymiaru zasiłku) jest przeciętne miesięczne wynagrodzenie wypłacane za 12 ostatnich miesięcy kalendarzowych, które poprzedzały chwile osiągnięcia niezdolność do pracy. Od tak wyliczonej kwoty należy jeszcze odjąć składki na ubezpieczenia społeczne.

Uwaga! Pod uwagę bierze się jedynie te miesiące, w których chory przepracował co najmniej połowę obowiązującego go w tym miesiącu czasu pracy.

Link to post
Share on other sites

Tak w skrócie to wygląda:

Świadczenie rehabilitacyjne w roku 2019 wynosi odpowiednio:

1. 90% podstawy wymiaru zasiłku chorobowego na okres pierwszych 3 miesięcy pobierania świadczenia;

2. 75% podstawy wymiaru zasiłku chorobowego za pozostały okres pobierania świadczenia;

3. 100% podstawy wymiaru zasiłku chorobowego na cały okres pobierania świadczenia, jeśli jest ono wypłacane kobiecie w ciąży lub gdy przysługuje z tytułu niezdolności do pracy spowodowanej wypadkiem przy pracy lub chorobą zawodową.

 

Co ważne, podstawą do obliczania zasiłku dla pracownika (czyli tak zwaną podstawą wymiaru zasiłku) jest przeciętne miesięczne wynagrodzenie wypłacane za 12 ostatnich miesięcy kalendarzowych, które poprzedzały chwile osiągnięcia niezdolność do pracy. Od tak wyliczonej kwoty należy jeszcze odjąć składki na ubezpieczenia społeczne.

Uwaga! Pod uwagę bierze się jedynie te miesiące, w których chory przepracował co najmniej połowę obowiązującego go w tym miesiącu czasu pracy.

a jak to jest z tym chorobowy przez te 6miesięcy bo już od 3miesięcy dostaje jakoś 1800zł miej więcj tyle zarabiam w tych miesiącach ale teraz latem miałbym około2.5do3k to powinienem dostać więcej niż te 1800zł czy następne 3miechy też będę miał tylko 1800??

Link to post
Share on other sites

Jeśli wrócisz do pracy na 3 miesiące to będziesz dostawał wypłatę taką jaką miałeś przed chorobowym o ile nie zmienią Tobie warunków pracy lub płacy :) Jeśli znowu pójdziesz na chorobowe lub zasiłek to będziesz dostawał odpowiedni mniej na konto.

Link to post
Share on other sites

Dostaniesz na chorobowym 80% tego co masz na obecnej umowie. Bez żadnych premii dodatków.

 

Pracodawca nie może zmienić ci warunków pracy (umowy) czy płacy bez twojej zgody.

Jeśli była by taka próba to tylko po przez wypowiedzenie obecnej umowy (zwalnia cię) i podpisanie nowej z zachowaniem wszystkich terminów lub za twoją zgoda.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...