Skocz do zawartości

Buda za 5000 zł pod Adobe Premiere Pro, Photoshop i After Effects


Recommended Posts

[Z miejsca uprzedzę, że mam bardzo ograniczoną wiedzą na temat składania komputerów pod wideo :rotfl: ]

 

Cześć wszystkim:)

Po 7 latach zdecydowałem się na zakup nowego komputera pod produkcję wideo w 4K (gier też ale z większym naciskiem na montaż :P ) i mam kłopot ze złożeniem wszystkich podzespołów z maksymalną wydajnością przy najmniejszym koszcie.

Może zacznę od tego co wyczytałem gdzieś w necie. Przede wszystkim zależy mi na co najmniej 16GB RAM ze względu na obracanie się w wielu programach w jednym momencie. Druga sprawa to dysk SSD NVME(?). Słyszałem, że najlepszą wydajność można uzyskać przy stosowaniu nie jednego, ale nawet dwóch takich dyskach. 

 

Znalazłem na pewno takie dwie propozycje na gamingsociety: 

 

Propozycja nr 1

Propozycja nr 2

 

Jeżeli chodzi o obudowę to myślałem o SilentiumPC Armis AR3

 

Przy odjęciu kosztu systemu, myszki, klawiatury i monitora (chodzi o sam PC) mój budżet wynosi ok. 5000 zł.

 

Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc! 

 

@update

Jeszcze gdzieś mi śmignęła informacja o systemach OpenCL i CUDA z których korzystają niektóre programy Adobe w kartach graficznych. I fajnie, żeby takie systemy ta karta obsługiwał, bo podobno znacząco podwyższa to efektywność pracy.  :)

Edytowane przez Akasha
Link to post
Share on other sites

Ogarnąłem taki zestaw na łączną kwotę 5370zł:
 

Intel Core i7-8700 Coffee Lake 3,2 GHz

Gigabyte Z390 Gaming X DDR4 1151

Pamięć Corsair Vengeance LPX DDR4 16GB (2x8GB) 3000MHz CL16

Obudowa SilentiumPC Regnum RG4F Frosty White

Samsung SSD 970 PRO 512GB

Crucial SSD MX500 250GB

Chłodzenie SilentiumPC Fera 3

GTX 1070 8Gb

Zasilacz !Bequiet 500w

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...