Skocz do zawartości

Karta sieciowa pod UPC Horizon?


Recommended Posts

Witam, 

 

Prosiłbym o pomoc w doborze komponentów sieciowych :).

 

Problem: Mieszkanie z internetem z UPC via Horizon Go. Komputer w innym pokoju niż dekoder i nabija szalone prędkości rzędu 1,5mb/s. Inne urządzenia uzyskują dużo, dużo więcej - urządzenie, z którego piszę nabija 270 mb/s (test Ookla). 

W nadziei, że jest to kwestia słabego sygnału próbowałem wcześniej pomóc wzmacniaczem ASUS RP-N12, jednak bez żadnego skutku.

 

Pytanie: Jakie komponenty dobrać by być w stanie pełniej korzystać z łącza? Podłączenie kablem odpada.

 

Specyfikacja:

  • Intel Core i5-7400 /3.0GHz, 6MB, BOX, LGA1151
  • Gigabyte GA-B250M-DS3H /intel B250, LGA1151
  • Kingston 16GB (2x8GB) 2400MHz CL15 HyperX Fury Black
  • Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600
  • Gainward Phoenix GTX1060
  • LG GH24NSD1 SATA (black)
  • Zalman R1 black USB3.0 (b/z)
  • Thermaltake Smart SE Gold 530W 140mm modularny
  • TP-Link TL-WN722N USB
  • LG 24MP48HQ-P (IPS, 5ms, HDMI)

Z góry dzięki za pomoc!

Edytowane przez brwfce
Link to post
Share on other sites

Siema, dzięki za odpowiedzi!

 

Tak jak pisałem, internet po kablu odpada. 

 

Siła sygnału jest częścią problemu, ale nie całym. Ookla dała 270 mpbs na laptopie (Lenovo Y700) stojącym naprzeciwko dekodera. Podług menadżera urządzeń jest tu Intel Dual Band Wireless-AC 8260. Dekoder daje dwie sieci, 2.4 GHz i 5 GHz - lapek łączy się do tej drugiej, komputer jej nie widzi z tym TP-Linkiem. 

 

Jeśliby puścić Ooklę z tego samego pomieszczenia co komputer stancjonarny, wynik spada do 175mbps. Zrozumiałe, ale wciąż okropnie więcej niż komputer. Z ciekawości włączyłem też laptop pracowy - łączący się do sieci 5 GHz via Cisco AnyConnect - i dostałem również 270mbps w pokoju z dekoderem i 214mbps w pokoju ze stacjonarnym.

 

Ergo, sygnał jest częścią problemu, ale tylko częścią - stacjonarny powinien chyba spokojnie łapać prędkości w dziesiątkach mbps.

 

Pytanie - co możecie polecić do stacjonarki by to się mogło zdarzyć?

Link to post
Share on other sites

Tak :D. Wszystkie wyniki, jakie tu podałem idą przez WiFi. 

 

I wiadomo, ja rozumiem, że puszka będzie stratna i nie połapię takich prędkości na niej; rozumiem też, że prędkości rzeczywiste przy ściąganiu zawartości ze Steam czy Origin będą dużo niższe, ale nie potrafię uwierzyć, że z puszki nie da się wyciągnąć prędkości rzeczywistego ściągania choćby rzędu paru mb na sekundę - maks co widzę na Originie to 900kbps, a to jest trochę dramat.. rozumiem, że to raczej kwestia antenki TP-Link podłączanej via USB - pytanie co mogę kupić pod to mobo i konfigurację ogólną by nie mieć problemu zamontować i poprawić prędkości :).

 

Btw - puściłem Ooklę na puszce (Origin próbuje ściągnąć Anthem w tle, z zawrotnymi prędkościami rzędu 300/400kbps) - download 4.29mbps.. i o to mi tu chodzi :).

Edytowane przez brwfce
Link to post
Share on other sites

Czym dalej od routera +każda kolejna ściana to transfer spada. Specyficzne materiały konstrukcyjne mogą dodatkowo pochłaniać promieniowanie.

 

Ale ja dalej nie o tym, aby mieć realny transfer na poziomie 250Mbps to musisz mieć link minimum 2razy większy. A Horizon niema takiego radia aby obsłużyć takie połączenie.

 

Więc albo ty masz inny modem albo jest jakaś inna rewizja. Takie coś: https://www.upc.pl/telewizja/poznaj/poznaj-nasza-telewizje/dekoder-horizon/_jcr_content/background_fullwidth/templatesection_1657923284/section_content/squeezeitem_319180549/parsys-1/image.img.png/1517222162659.png

 

Podesłał byś jeszcze screena z właściwości połączenia.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...