Skocz do zawartości

Problem z grafika GTX 1060 6GB migotanie obiektów


Recommended Posts

Witam,

Nie znalazłem takiego tematu na tym forum wiec założyłem nowy.
Niestety mam za słaby internet aby wrzucić moje wideo więc postaram się uzupełnić później.

Mój problem został opisany w tych dwóch wątkach:
https://linustechtips.com/main/topic/638876-jagged-shadowspop-inlow-lod-and-jagged-aa/?page=46&tab=comments#comment-11254834
https://forums.geforce.com/default/topic/831430/geforce-900-series/pixelated-shadows-texture-popins-gtx-960-970-980-ect-/150/

ale tamte dyskusje do niczego nie prowadzą i brak jest jakiekolwiek wniosku bo ludzie mieszają tematy.
Problemem jest migotanie obiektów w grze i brak AA oraz tzw. low LOD i próbowałem już następujących rzeczy:
- rollback sterowników do wersji 379 ( po użyciu DDU uninstaler w trybie awaryjnym)
- instalacje driverów nvidia bez GF Expierience
- sprawdzenie plików systemowych windows itp.
- nawet odłączyłem wszystkie stare dyski i podpiąłem sformatowany nowy HDD i zainstalowałem system na czysto ... niestety to samo

Najbardziej szokujące jest to, że ludzie piszą, że tak już jest i to jest normalne i nie ma rozwiazania !!! Dla mnie szok bo ludzie pisza ze skladaja nowe kompy z Ryzen i AMD i jest to samo ??!!
Nie po to skladam kompa aby oglądać coś takiego.
Daje linki do filmów innych uzytkowników ale mam 100% to samo w tych grach:




Jeżeli ktoś ma lub niema takiego problemu niech napisze jaką ma karte i CPU bo musi być jakieś wytłumaczenie na to. Niewiem co mam zmienić aby ten problem znikł ! Proszę o pomoc.

P.S.  Byłem u kolegi co ma i5 7400+GTX 1050 Ti od MSI i u niego jest to samo.... rozpacz :pomocy: :pomocy: :pomocy:
Link to post
Share on other sites

Ja myślę , że nikt tu nie znajdzie "złotego środka" . Temat , jak sam zauważyłeś , jest trochę omawiany i wałkowany na forach i ja też trochę poszperałem i nie znalazłem nic co by pomogło . Może jednak podaj resztę sprzętu . Ile masz pamięci ?

Link to post
Share on other sites

To brak AA, on by chciał żeby kazdy obiekt był wysokopoligonowy hahahaha.

I tak tesselacja juz coś daje, lepszy bumb mapping czasem lepsze obiekty.

Na takie miganie to anty aliasing TAA, TXAA, FXAA+MSAA zależy jaki gra obsługuje.

Post process i skalowanie abrazu.


Ja mam ps4 i jeszcze bardziej to widać jak cie to jakoś uspokoi :)


Na ps2 to dopiero wszystko migało i sie grało takie były czasy.

Link to post
Share on other sites

Corsair CX550M 550W
Intel Core i5-7600K
Gigabyte GA-B150M-D3H, B150, DDR4, SATA3, USB 3.0, mATX
Karta graficzna MSI GeForce GTX 1060 ARMOR 6G OCV1
Pamięć Kingston DDR4 2x8GB 2133MHz CL14 HyperX FURY
GoodRam Iridium Pro 240GB + Crucial MX500 500GB

https://drive.google.com/open?id=1K42jCUWMEsFVg14dL2ArYCooX4Vo2vOs
Spójrzcie na skrzydła kerrigan u was też to tak wygląda ?
Wszystkie opcje graficzne to te jakie zaleca GF Experience dla gtx 1060

Jak są recencje gier lub benchmarki to tam wszystko wygląda super miodzio wiec cieżko mi się pogodzić, że tak to wygląda u mnie w realu. Komputer chodzi prawidłowo beż żadnych zawieszek lub BSOD-ów. :roll:
Odkąd zacząłem to zauważać to mi się odechciało grać :cry: :cry: :cry:

Link to post
Share on other sites

Nie kieruj się  GF Experience . Używanie tego programu to nie jest dobry pomysł , choć u niektórych spisuje się dobrze . U mnie jego działanie powodowało mikrościnki , które w grach rajdowych mocno przeszkadzały . Po bardzo dokładnym wyczyszczeniu z niego systemu (rejestr ręcznie) , problem zniknął . Także ja uważam , że ustawień karty powinieneś poszukać sam , co oczywiście niekoniecznie zlikwiduje ten problem...

Link to post
Share on other sites

A ile masz lat że aliasingu nigdy nie widziałeś?

Masz pokazane jest jak działa TXAA, rozmydla ale zmniejsza miganie.

No cóż prawie 40 :P i było to akceptowalne na starym kompie gdzie technologia kończyła się na dx9 ale po 12 latach i wydaniu sporej kasy na sprzęt oczekiwałem hmmmm...... lepszych wrażeń

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...