Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

 

Ostatnio zakupiłem komputer:

Intel® Core™ i9-9900K

Asrock z390 taichi ultimate

Corsair Vengeance LPX ddr4 2x16gb 3200mhz

ZOTAC GAMING GeForce RTX 2080 Ti AMP

Samsung 970 EVO 500GB

Seasonic FOCUS Plus 850 Platinum 850W

 

Po 4 dni używania zaczeły pojawiac się blue screeny więc postanowiłem reinstalować Windowsa ale to nic nie dało. Już na etapie tworzenia konta po instalacji dostałem kolejnego blue screena. Zauważyłem że w momęcie gdy podepnę mysz i klawiaturę do planelu przednego obudowy na usb 2.0 wszystko działa bez problemów. Próbowałem różnych myszek i klawiatur z tym samym skutkiem.

 

Robiłem testy zrobiłem testy porgramami:

-MemTest86 (z włączonym XMP)

-FurMark

-Prime95 na 2 godziny w blend test

-HD Tune i sprawdziłem status SMART w programie samsunga 

Zero problemów

 

Zaktualizowałem BIOS do najnowszej wersji, wyłączałem XMP, resetowałem ustawienia 

 

Jeśli chodzi o samego blue screena to pojawiają losowo ale maksymalnie do półgodziny lub natychmiastowo po starcie. Jeśli chodzi o treść były różne ale najczęściej to są dwie na przemiennie:

MULTIPLE IRP COMPLETE REQUESTS

NO MORE IRP STACK LOCATIONS

 

 

Link to post
Share on other sites

Cytat z Tłumacza:

Jest to trudny do znalezienia błąd, ponieważ najprostszy przypadek - sterownik, który próbował dwukrotnie ukończyć swój własny pakiet - zwykle nie jest źródłem problemu. Bardziej prawdopodobne jest, że dwa oddzielne sterowniki uważają, że są właścicielami pakietu, i każdy próbował je ukończyć. Pierwsze żądanie się powiedzie, a drugie zawiedzie, powodując tę kontrolę błędów.
Śledzenie, które sterowniki w systemie spowodowało błąd, jest trudne, ponieważ ślad pierwszego kierowcy został pokryty przez drugi. Jednak stos sterowników dla bieżącego żądania można znaleźć, sprawdzając pola obiektów urządzenia w każdej z lokalizacji stosu.

Pokaż screen z Menedżera Urządzeń z rozwiniętą pozycją Kontroler uniwersalnej magistrali szeregowej. Uruchom system w czystym rozruchu i sprawdź czy problem będzie występował.

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...