Skocz do zawartości

6GB w RTX 2060 co myślicie?


Recommended Posts

Czemu testerzy zawsze daja za wysokie detale do testów ?

PC lab sie nauczył uzywac presetów po 15 latach,

A ogólenie to wsztscy max detale byle jaka lokacja i był test był i nara.

 

Ja tam daje różne presety w zależności od karty. W teście GTX 1070 vs RTX 2060 dałem zarówno Ultra jak i Extreme. W teście GTX 1060 vs RTX 2060 będzie też preset High. Pokazuje zawsze porównania tego typu.

 

Z kolei ja się natknąłem na to, że ludzie narzekają na fakt, iż wielu testerów nie maksuje ustawień i wyłącza smaczki jak Hairworks / TURF / PhysX itd. Zależnie od tego co gra pozwala włączyć. No, każdemu nie dogodzisz niestety :)

 

Natomiast pojawi się na EH gameplay na RTX 2060 również na detalach High, tak żeby można było zobaczyć jak karta sobie radzi nie tylko w testach, chociaż do testów zawsze wybieram miejsca które siekają GPU solidnie, ale też nie tak jak powiedzmy w czasie 1% gry, gdzie wyniki potrafią być gorsze nawet o 30% względem tego jak sprzęt zachowuje się przez zdecydowaną większość czasu.

Link to post
Share on other sites

pędzel jaką masz karte ?

 

Pytasz się jak byś nie wiedział...  :P  RX 580, i tak wiem co powiesz, że teraz to ja chwalę co swoje... nie prawda, w tematach poniżej  (Jaką kartę z rynku wtórnego do 800zł kupić?)

 pisałem, jak ta karta się zachowuje np. w Exodusie i mówiąc lekko tyłka nie urywa jeśli ktoś liczy na stałe 60FPS na ultra, tamat dotyczył używanej karty do 800zł.

 

Nie chwalę ani czerwonych ani zielonych miałem karty i jednych i drugich - jak dla mnie to na rynku jest o wiele za mała konkurencja jeśli chodzi o GPU.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

W przyszłym tygodniu planuje testy GTX 980Ti Zotac AMP vs RTX 2060 FE, ciekaw jestem jak dobrze radzi sobie GTX 980Ti w roku 2019.

 

@pendzel_3

 

To przez Ciebie mnie tak naszło :D Także dzięki za inspirację. O sprzęty nie ma co się spierać, każdy ma swoje zajawki, upodobania, budżety itd. Są ludzie którzy chcą pograć sensownie i nie wydawać nie wiadomo ile, są tacy którzy cenią maksowane ustawienia + wysokie ilości fps jak i wysokie odświeżania monitorów i są również świry jak ja dla których 4k 144 Hz oraz ustawianie maksowane to niebawem będzie za mało (a, tam gdzie SLI nie działa, niestety i tak obecnie tego nie osiągnę) :D. Każdy ma swoje podejście i tyle, liczy się wspólna pasja do sprzętu, niezależnie od zasobności portfela itp.

Link to post
Share on other sites

A ja generalnie mam takie zdanie że to NVidia jest rzeźnikiem ale względem portfeli klientów.

 

 

-zgadzam się z tobą w 100% ale,nie tylko nvidię należy winić za ten stan rzeczy.

 

Pytasz się jak byś nie wiedział...  :P  RX 580, i tak wiem co powiesz, że teraz to ja chwalę co swoje... nie prawda, w tematach poniżej  (Jaką kartę z rynku wtórnego do 800zł kupić?)

 pisałem, jak ta karta się zachowuje np. w Exodusie i mówiąc lekko tyłka nie urywa jeśli ktoś liczy na stałe 60FPS na ultra, tamat dotyczył używanej karty do 800zł.

 

Nie chwalę ani czerwonych ani zielonych miałem karty i jednych i drugich - jak dla mnie to na rynku jest o wiele za mała konkurencja jeśli chodzi o GPU.

 

Nie utrwalam sobie w pamięci kto i jakie ma podzespoły i nie wiesz co napiszę ;)

Gdybyś był posiadaczem GTX 10XX a takich mamy dużo ludzi,którzy w dniu premiery i po, wydali znaczną sumę pieniędzy na GTX1070/Ti i 1080 to wszelki hejt po RTX2060 powinien być zrozumiały dla każdego,cena produktu nowego który zdeklasował poprzedników.

 

 

 

@EH_Gosu ktoś pytał wcześniej czy warto dopłacić do RTX2070 - odpisałeś,że dla 10-15fps warto (to nie które gry).Fajne robisz testy,widać iż jesteś totalnym świrem komputerowym itd  ;)  ale z tym "warto" to się nie zgodzę.Twoje planowanie i kontrola budzetowa dla innych to kosmos.Pasowało by zejść na ziemię gdyż każdy ma własny budzet mały,średni,duży i nie jest wcale powiedziane ile masz,tyle masz wydać.Jeżeli w tym segmencie zachwalamy RTX2060 który rzeczywiście jest najbardziej opłacalną kartą to za dopłatą ponad 650zł do RTX2070 (najtańszej wersji) dla 15 fps a w przypadku wersji FE 1200zł to dobry biznes,dla kogo?

Wiesz,zaczyna się robić podobna sytuacja o której odpisałem koledze wyżej.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@były69

 

Wiesz to zależy od potrzeb danego użytkownika. Bo jeżeli ktoś celuje w 1080p 60 Hz, to RTX 2060 będzie bardzo dobrym wyborem i w sporej ilości tytułów nawet 1440p 60 Hz nie będzie problemem. RTX 2060 ogólnie będzie sobie przyzwoicie radził nawet w wielu grach w wypadku 1080p 120 Hz, no ale lepszy komfort zapewni wtedy RTX 2070 i starczy po prostu na dłużej i łatwiej mu te 120 fps będzie osiągnąć, chociaż niejednokrotnie na jednej czy drugiej karcie trzeba będzie jakieś detale w tym celu przyciąć. Do tego jeżeli dany kupujący zainteresowany jest technologią śledzenia promieni to RTX 2060 trzeba traktować jakie absolutne minimum które całkiem przyzwoicie daje radę, RTX 2070 w tym środowisku radzi sobie z kolei znacznie lepiej od 2060, głównie za sprawą tych dodatkowych 2 GB VRAM, bo różnice w ilości rdzeni RT wielkie nie są. Ogólnie z RTX 2060 vs RTX 2070 jest ten problem, że zdania są podzielone. Jedni uważają, że nie ma sensu dopłacać, inni mają odmienne zdanie. Jak dla mnie (ale to moja opinia) warto pod warunkiem, że przyda się ta jego dodatkowa moc.

 

Co do "Twoje planowanie i kontrola budzetowa dla innych to kosmos.Pasowało by zejść na ziemię gdyż każdy ma własny budzet mały,średni,duży i nie jest wcale powiedziane ile masz,tyle masz wydać" - rozumiem o co Ci chodzi, jasna sprawa :)

Zdaje sobie sprawę, że jestem dosłownie psychopatom sprzętowym, no ale jakiegoś bzika warto mieć ;-) Nie zmienia to faktu, że rozumiem jak najbardziej sytuację gdy ktoś ma znacznie mniejsze potrzeby czy mniejsze możliwości w kontekście kupienia danego komponentu, dlatego tutaj trzeba się zastanowić też właśnie nad tym jaki jest docelowy monitor i ile tych nieszczęsnych fps chcemy mieć w zapasie. Niektórym starcza 60 fps, inni nie mogą wytrzymać jak mają spadki poniżej 80 czy 100, a jeszcze dochodzi kwestia rozdzielczości. Także ja mam takie spojrzenie na ten temat, ale też rozumiem i szanuje spojrzenie innych. Tak to już z tymi sprzętami jest, wiele dylematów mogą rodzić. Ja sam się ostatnio bije z myślami nad pewną zmianą w moim segmencie sprzętowym, ale póki co jeszcze przeanalizuje sytuację i pod koniec miesiąca pewnie zdecyduje co i jak ;-)

 

Ps. Dzięki za miłe słowa w kwestii testów, zawsze chętnie przyjmę jakieś uwagi co by ulepszyć żeby się przyjemniej oglądało i wyciągało wnioski.

 

E: Dodałem jako edytowane bo pominąłem wcześniej ważne zagadnienie, mianowicie istotna kwestia dla posiadaczy monitorów 144 Hz, tam dopłata do RTX 2070 względem RTX 2060 jest konkretniej uzasadniona. Bo to już bywa i ponad 20 fps. Tak samo różnice w 1440p przekraczają 15 fps, najważniejszy jest zawsze fps minimalny oraz średni. Poniżej jak to wygląda na przykładzie "Battlefiled V". No ale nie da się ukryć, że różnica między RTX 2060, a RTX 2070 jest mniejsza niż te które są pomiędzy 2070 vs 2080, oraz pomiędzy 2080 i 2080Ti. Chociaż i tak najgorzej w aspekcie wydajność/cena wypada TITAN RTX vs RTX 2080Ti bo za 3% do 10% wydajności więcej, płacimy 108% większą kasę. Co prawda to jest karta pozycjonowana jako inny segment już (co dobitnie TITAN V zapoczątkował) no ale jednak te 24 GB vram czy odblokowane FP16 na operacjach w których udział biorą Tensory, to za mało żeby taką różnicę usprawiedliwiać, a piszę to z perspektywy osoby która do tej pory szła w SLI z kart TITAN zamiast Ti i chociaż miewam chwile kiedy rmi złote gobliny Turingowe chodzą po głowie, to nie sądzę żebym się na nie zdecydował. Nie potrafię sobie tego uzasadnić, a ja też nie lubię wydawać kasy na coś z czego realnie nie skorzystam. Tym bardziej, że RTX 2080Ti na 380W biosie GALAX + OC > TITAN RTX OC

 

52854553_487969621737069_31567570808791353595358_301203943878208_360156824222249

Edytowane przez EH_Gosu
Link to post
Share on other sites

@ Gosu, mógłbys zrobić test porównawczy rtx 2080 v 2080Ti :)?!  Walczę z myślami nad  kupnem którejś z tych dwóch.  Będzie używana do 1440 / 165Hz. rtx2080 to taka podkręcona 1080Ti pascalowa, więc bardzo dobra karta, jedynie czego można jej zarzucić to -2vram. Ja i tak planuję od razu zrobić przesiadkę jak wydą rtx 3xxxTi i kupić a tą kartę bym traktował jako przejściówkę. Więc różnica w cenie 2000,- a w klatkach tylko 20-30-35.

Edytowane przez serafin1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@ Gosu, mógłbys zrobić test porównawczy rtx 2080 v 2080Ti :)?!  Walczę z myślami nad  kupnem którejś z tych dwóch.  Będzie używana do 1440 / 165Hz. rtx2080 to taka podkręcona 1080Ti pascalowa, więc bardzo dobra karta, jedynie czego można jej zarzucić to -2vram. Ja i tak planuję od razu zrobić przesiadkę jak wydą rtx 3xxxTi i kupić a tą kartę bym traktował jako przejściówkę. Więc różnica w cenie 2000,- a w klatkach tylko 20-30-35.

 

do 1440p 165hz to 2080ti

Link to post
Share on other sites

@ Gosu, mógłbys zrobić test porównawczy rtx 2080 v 2080Ti :)?!  Walczę z myślami nad  kupnem którejś z tych dwóch.  Będzie używana do 1440 / 165Hz. rtx2080 to taka podkręcona 1080Ti pascalowa, więc bardzo dobra karta, jedynie czego można jej zarzucić to -2vram. Ja i tak planuję od razu zrobić przesiadkę jak wydą rtx 3xxxTi i kupić a tą kartę bym traktował jako przejściówkę. Więc różnica w cenie 2000,- a w klatkach tylko 20-30-35.

 

Testy RTX 2080 vs RTX 2080Ti będę nagrywał na dniach, czekam tylko na nową sztukę i9 9900K i zaczynam. Bo chcę mieć wszystkie Turingi przy single GPU w bazie na 9900K, gdyż jest znacznie bardziej przystępniejszy dla ludzi niż 7980XE. Zresztą 2x 7980XE oraz 1x 8700K będziemy delidować ("GANTRITHOR" dostaje nowe upgrady ;-) ) więc akurat się wszystko dobrze w czasie złoży. Natomiast testy RTX 2080 vs RTX 2080Ti tak samo jak i RTX 2080Ti vs TITAN RTX planuje nagrać z pominięciem 1080p, chociaż zastanawiam się czy nie dograć w 1080p "Metro Exodus" czy też "AC Odyssey" dla zasady, jednak znając mnie jak nagram te tytułu to już całość poleci i znowu trzy dni i trzy noce wyjęte z życia :D Ludzie proszą mnie też o testy Radeona VII i rozważamy kupno go w tych celach. No chyba, że ktoś tutaj na forum posiada to GPU i chce podesłać na testy do mnie żeby sprawdzić co karta potrafi z wyłączeniem wszelkich bottlenecków platformy to mogę dowalić wtedy testy na selekcie [email protected] GHz który 9900K@5 GHz zjada nawet przy single GPU, także jak widzisz sporo tego się szykuje.

Edytowane przez EH_Gosu
Link to post
Share on other sites

@ Gosu, mógłbys zrobić test porównawczy rtx 2080 v 2080Ti :)?! Walczę z myślami nad kupnem którejś z tych dwóch. Będzie używana do 1440 / 165Hz. rtx2080 to taka podkręcona 1080Ti pascalowa, więc bardzo dobra karta, jedynie czego można jej zarzucić to -2vram. Ja i tak planuję od razu zrobić przesiadkę jak wydą rtx 3xxxTi i kupić a tą kartę bym traktował jako przejściówkę. Więc różnica w cenie 2000,- a w klatkach tylko 20-30-35.

 

Swoją aorus xtreme 1080ti nie mam pojęcia jak ale podkreciclem +100/+600 także naprawdę solidnie teraz 2080 strix oc może mi się kłaniać najlepsze jest to że karta trzyma 68 C w grach i jeszcze gpu boost dodaje 5 gorszy to wszystko złożyło się na piękny obraz w grze pierwszy raz na jakimkolwiek pascalu(którego ss z gier widziałem) zobaczyłem na rdzeniu więcej niż 2100 mhz podkreślam że karta nie jest wodowana. @EH_Gosu pamiętam, że wspominałeś coś o ekstremalnym poradniku podkręcania ramu na z390 więc czekam z niecierpliwością. Niestety nie wiem jak dobrze się za to zabrać i jakich wartości się trzymać a przydałoby się nie ograniczać mojego 8700k. Trochę odchodząc od tematu jak sądzicie na ile 8700k mi wystarczy patrząc np. Na zamianę 1080ti na 3xxx, czy zmiana karty będzie się wiązać ze zmianą cepa myślę, że wtedy też przejdę na 1440/165hz lub (240hz)

Edytowane przez Liber25
Link to post
Share on other sites

@Liber25

 

Jak tylko obrobię się z tym co robię obecnie (a, jest tego bardzo dużo) to ogarnę poradnik. Obecnie siedzę przy testach RTX 2080Ti vs TITAN RTX vs TITAN V, zastosowania pro ale i gry dla zasady ;-)

 

Potem wracam do testów X299 Extreme VI Omega (2x 7980XE delidować w tym celu muszę, bo inaczej nie docisnę płyty na maksa) vs X299 Extreme VI vs X299 Asrock Taichi XE. Dodatkowo jeszcze kilka kompów do złożenia itd. No jest urwanie głowy.

 

Na szybko, kwestia OC ramu jest uzależniona od tego co dana sztuka CPU potrafi i jak mocny ma kontroler pamięci. Zazwyczaj te 3600 MHz CL16.16.16 T1 na 9900K zrobisz bo procek ma zauważalnie słabszy kontroler pamięci od 8700K. Na 8700K celuj w 3800 MHz Cl16.16.16 T1 albo 17.17.17 T1. Do stabilizacji pamięci potrzebujesz zabawy napięciami VCCIO oraz System Agent, trzymaj się zasady by na VCCIO było 0.05 mniej od SA, np : VCCIO na 1.125v, SA na 1.13v i ogólnie do 24/7 nie przekraczaj wartości 1.25v na VCCIO oraz SA. No i wiadomo, że im mniejsze napięcia tym chłodniej :)

 

Co do tego na ile 8700K to kwestia czy będzie Cię wydajność zadowalać, jak dla mnie nie licząc PhysX w Metro Exodus czy grania w BFV multi z DXR to ten procek starczy bez kompromisów na te 2/3 lata jeszcze bez zauważalnych problemów. Chyba, że devsi zaskoczą CPU żernymi produkcjami masowo ;-)

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...