Skocz do zawartości

6GB w RTX 2060 co myślicie?


Recommended Posts

 

 

Od karty za >1500zł można już by było wymagać tego aby najnowsze gry działały płynnie ~60FPS na ultra, z wszystkimi "bajerami" na full... jednak tak nie jest.

 

Dlaczego? Gdzie to jest napisane? Kto tak napisał/powiedział? Jakie gry? Przecież jest cała masa NAJNOWSZYCH gier, które będą śmigały na tej karcie 100 fps+ na ultra!

 

Nie wymagajcie od najsłabszej karty nie wiadomo czego. Każdy potrzebuje czego innego do swoich gier. Jak chcesz grać w najbardziej wymagające gry kup mocniejszą kartę a jak jesteś biedakiem to nie płacz dlaczego to czy tamto. 

 

Jak chcesz za*********ć samochodem 300 km/h to chyba nie kupujesz silnika 1,5 90 KM?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dlaczego? Gdzie to jest napisane? Kto tak napisał/powiedział? Jakie gry? Przecież jest cała masa NAJNOWSZYCH gier, które będą śmigały na tej karcie 100 fps+ na ultra!

 

Nie wymagajcie od najsłabszej karty nie wiadomo czego. Każdy potrzebuje czego innego do swoich gier. Jak chcesz grać w najbardziej wymagające gry kup mocniejszą kartę a jak jesteś biedakiem to nie płacz dlaczego to czy tamto. 

 

Jak chcesz za*********ć samochodem 300 km/h to chyba nie kupujesz silnika 1,5 90 KM?

 

No i generalnie rzecz biorąc to RTX 2060 zapewnia te 60 fps ultra ale nie tylko w 1080p, a 1440p nawet :) Bo DXR jest miłym dodatkiem do tej karty który można włączyć. No i dla przykładu taki "Battlefiled V" wygląda zdecydowanie lepiej na RTX 2060 + ustawienia High + DXR medium, niż ustawienia Ultra oraz DXR OFF.

 

Generalnie ja mam zdanie takie, że RTX 2060 to jest serio rzeźnik względem ceny. Bo weźmy pod uwagę, że karta jest sporo szybsza od GTX 980Ti który kosztował około 3500 zł przy premierze, czy jest szybsza od GTX TITAN X Maxwell kosztującego 5000 zł przy premierze, do tego depcze po piętach GTX 1080 jaki kosztował też około 3500 zł. Dodatkowo tylko na RTX 2060 mamy w ogóle możliwość włączyć DXR oraz DLSS.

Link to post
Share on other sites

Piszecie o kupnie RTX 2060 FE za 1619zł, ale z tego co widzę jest ona niedostępna na stronie Nvidii. Stany magazynowe wracają co kilka dni czy już jej raczej nie będzie?

 

Jak mam dać 1850zł za wersję Gaming Z, to chyba wolę kupić rocznego 1080 Gaming X za 1500zł.

Edytowane przez piterrrxd
Link to post
Share on other sites

Piszecie o kupnie RTX 2060 FE za 1619zł, ale z tego co widzę jest ona niedostępna na stronie Nvidii. Stany magazynowe wracają co kilka dni czy już jej raczej nie będzie?

 

Jak mam dać 1850zł za wersję Gaming Z, to chyba wolę kupić rocznego 1080 Gaming X za 1500zł.

 

Spokojnie, karty się pojawią znowu w sprzedaży. Po prostu mają takie branie, że szybko schodzą ale dostawy są cały czas realizowane. Jak chcesz to zapytam się znajomego z Nvidia Polska, kiedy można się spodziewać kolejnej dostawy.

 

Z innej strony, dobry model GTX 1080 za 1500 zł to jest niezły deal. Kwestia czy nie będziesz potem żałował, że nie skorzystasz w ogóle z DXR / DLSS.

 

Niedawno robiłem test RTX 2060 FE OC vs GTX 1080 STRIX OC, czyli 2060ka miała nielada wyzwanie. 1080ka rzecz jasna w zdecydowanej większości przypadków była szybsza, ale nie są to różnice na tyle duże, żeby rezygnować z 2060. Osobiście brałbym 2060 szczerze rzekłszy.

 

Edytowane przez EH_Gosu
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Fajnie byłoby się jeszcze załapać na promo z grami, które chyba jest do wtorku. Tak w ogóle skąd idą te wersje FE? Realizuje to jakiś Polski sklep czy wysyłane są bezpośrednio zza granicy?

Edytowane przez piterrrxd
Link to post
Share on other sites

Fajnie byłoby się jeszcze załapać na promo z grami, które chyba jest do wtorku. Tak w ogóle skąd idą te wersje FE? Realizuje to jakiś Polski sklep czy wysyłane są bezpośrednio zza granicy?

 

Zza granicy, firma Digital River, ogólnie mam nadzieję, że Nvidia zmieni firmę wysyłkową bo te "geniusze" (DR) już mi kiedyś poplątały adresy. Jak robiliśmy testy tego co widnieje na poniższym obrazku, to dwie karty się zagubiły...a, to szło w osobnych paczkach. Jakby nie patrzeć, stresu się najadłem :D Tylko problem był z racji tego, że inne dane były do faktury, a inne do wysyłki. Od momentu kiedy mam ujednolicone, to wszystkie karty dochodzą bez problemu. Gdy był problem to firma UPS którą DR wysyła sprzęt, pomogła szybko zlokalizować nieścisłość i okazało się, że na jednej z paczek widniała hybryda adresów i finalnie powstał adres jaki nie istnieje. Poleżały chwilę dłużej na sortowni.

 

Także miej to na uwadze, gdybyś zdecydował się poczekać na dostępność RTX 2060 FE.

 

43680958_2071562802909141_24179016050692

Edytowane przez EH_Gosu
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Piszecie o kupnie RTX 2060 FE za 1619zł, ale z tego co widzę jest ona niedostępna na stronie Nvidii. Stany magazynowe wracają co kilka dni czy już jej raczej nie będzie?

 

Jak mam dać 1850zł za wersję Gaming Z, to chyba wolę kupić rocznego 1080 Gaming X za 1500zł.

 

 

Fajnie byłoby się jeszcze załapać na promo z grami, które chyba jest do wtorku. Tak w ogóle skąd idą te wersje FE? Realizuje to jakiś Polski sklep czy wysyłane są bezpośrednio zza granicy?

 

Masz w tej cenie Palita OC i Gainward GS również z tym samym zegarem co Palit.

Chcesz taniej,masz za 1550zł wersje zwykłe co FE.

Mi też podoba się wersja FE ale wygląd dla mnie jest mniej istotny i 40zł więcej dopłaciłem do OC.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 
 

 

Test RTX 2060 FE OC vs GTX 1070 ZOTAC AMP OC, także znowu RTX 2060 w wersji referencyjnej staje w szranki z mocno dopakowaną wersją karty którą ma za przeciwnika.

 

Jak wypada w tym starciu? Cóż, łatwo przewidzieć :)

 

Taki rzec można powiedzieć, poradnik zakupowy jakby ktoś myślał o zakupie GTX 1070 w cenie 1100/1200 zł+, bo czasami można natknąć się na posty tego typu.

Edytowane przez EH_Gosu
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Spokojnie, karty się pojawią znowu w sprzedaży. Po prostu mają takie branie, że szybko schodzą ale dostawy są cały czas realizowane. Jak chcesz to zapytam się znajomego z Nvidia Polska, kiedy można się spodziewać kolejnej dostawy.

 

Jak masz taką moc sprawczą to dopytaj, czy jest szansa na uzupełnienie stanów przed końcem promocji na grę bo sam się zastanawiam nad tą FE, ale dorwałem Inno3D 2060 wersja DEMO z grą z proshopu za 1260 z wysyłką i się zastanawiam, czy ją zostawiać.

Edytowane przez mrova
Link to post
Share on other sites

Jak masz taką moc sprawczą to dopytaj, czy jest szansa na uzupełnienie stanów przed końcem promocji na grę bo sam się zastanawiam nad tą FE, ale dorwałem Inno3D wersja DEMO z grą z proshopu za 1260 z wysyłką i się zastanawiam, czy ją zostawiać.

 

Ok, dowiem się i dam znać. Właśnie zerknąłem na tą wersję demo. Powiem tak, jeżeli różnica w cenie pomiędzy tą kartą, a 2060 FE Cię urządza i nie masz obawy o stan karty, oraz pasuje Ci jej wygląda. To czemu nie. Natomiast jestem przekonany, że z 2060 FE będziesz zachwycony, nie tylko w aspekcie jej wyglądu, jakości wykonania, ale również kultury pracy. Możliwości OC też ma niezłe, chociaż to zależy stricte od sztuki.

Link to post
Share on other sites

Ok, dowiem się i dam znać. Właśnie zerknąłem na tą wersję demo. Powiem tak, jeżeli różnica w cenie pomiędzy tą kartą, a 2060 FE Cię urządza i nie masz obawy o stan karty, oraz pasuje Ci jej wygląda. To czemu nie. Natomiast jestem przekonany, że z 2060 FE będziesz zachwycony, nie tylko w aspekcie jej wyglądu, jakości wykonania, ale również kultury pracy. Możliwości OC też ma niezłe, chociaż to zależy stricte od sztuki.

 

 

Jej wygląd mi zdecydowanie nie pasuje bo wygląda okropnie, ale cały czas walczę ze sobą gdzie umiejscowić obudowę i jeżeli trafi pod blat to mi nie zależy co tam będzie siedziało :) Mam niestety tę przypadłość, że lubię ładne rzeczy i aż mnie oczy bolą jak patrzę na to Inno, ale jeżeli chodzi o wydajność to jest to 2060 więc tutaj nie ma na co narzekać :P

Link to post
Share on other sites

z ciekawości, jakie max. wyniki osiągnąłeś?

 

Nie dociskałem RTX 2060 FE do maksa jeszcze, teraz testuje X299 Rampage VI Extreme z i9 7980XE i blok na CPU vs X299 Rampage Extreme VI w wersji oryginalnej + 7980XE oraz monoblock na CPU / VRM.

 

Jak skończę, zabieram się za testy TITAN RTX no i mogę się pobawić OC RTX 2060 FE to powrzucam jakieś wyniki. Albo nawet wsadzę ją na bencha wcześniej i jazda :)

Jej wygląd mi zdecydowanie nie pasuje bo wygląda okropnie, ale cały czas walczę ze sobą gdzie umiejscowić obudowę i jeżeli trafi pod blat to mi nie zależy co tam będzie siedziało :) Mam niestety tę przypadłość, że lubię ładne rzeczy i aż mnie oczy bolą jak patrzę na to Inno, ale jeżeli chodzi o wydajność to jest to 2060 więc tutaj nie ma na co narzekać :P

 

Jak dla mnie to nie jest przypadłość tylko normalna sprawa. Też mam bzika na punkcie estetyki. No to jak dla mnie odpowiedź jest prosta, nie ma co się pchać w tego brzydala ;-)

Link to post
Share on other sites

 

 

Jak dla mnie to nie jest przypadłość tylko normalna sprawa. Też mam bzika na punkcie estetyki. No to jak dla mnie odpowiedź jest prosta, nie ma co się pchać w tego brzydala ;-)
 

 

Hehe, to muszę przemyśleć :) Daj znać jeżeli uda Ci się czegoś dowiedzieć na temat dostępność FE na stronie nVidii.

Link to post
Share on other sites

 

 

Hehe, to muszę przemyśleć :) Daj znać jeżeli uda Ci się czegoś dowiedzieć na temat dostępność FE na stronie nVidii.

 

 

Mail do supportu oraz zapytanie do znajomego z NV na fb, poszło. Dam znać jak dostane info.

Link to post
Share on other sites

jak ktoś już wyżej zauważył te dwa RTX 2060 Palita OC i Gainward GS robią dobrą robotę ,bo są dobrze wycenione i chłodzenia dają radę przy tym nie są suszarkami więc warto się zainteresować jak ktoś liczy każdą złotówkę

 

Edytowane przez MariuszB35PL
Link to post
Share on other sites

jak ktoś już wyżej zauważył te dwa RTC 2060 Palita OC i Gainward GS robią dobrą robotę ,bo są dobrze wycenione i chłodzenia dają radę przy tym nie są suszarkami więc warto się zainteresować jak ktoś liczy każdą złotówkę 

 

 

Ale za FE masz +1 do lansu :P

Link to post
Share on other sites

Ale za FE masz +1 do lansu :P

 

Cóż, 2060 FE jest piękna. Tutaj fotki z własnych zbiorów, mi się Turingi nieziemsko podobają. Wkurza trochę brak możliwości zmiany koloru napisu GEFORCE RTX. Tym bardziej, że kontroler RGB jest wbudowany ale miejsce ma blokada biosem. Iście niezrozumiały ruch...

 

51335617_2246077108791042_3304650817973251513462_2246076238791129_3020025001714650949529_2246077222124364_7354968032239651703105_2246077382124348_7982992959308052002783_2246078288790924_41945778557047

Edytowane przez EH_Gosu
Link to post
Share on other sites

jak ktoś już wyżej zauważył te dwa RTC 2060 Palita OC i Gainward GS robią dobrą robotę ,bo są dobrze wycenione i chłodzenia dają radę przy tym nie są suszarkami więc warto się zainteresować jak ktoś liczy każdą złotówkę 

 

Swoją droga to te same karty. Mam tego pewność, bo nawet BIOS jest identyczny, bo tak mi wskazało jak wgrałem swojego Palita do bazy techpowerup.

Link to post
Share on other sites

Swoją droga to te same karty. Mam tego pewność, bo nawet BIOS jest identyczny, bo tak mi wskazało jak wgrałem swojego Palita do bazy techpowerup.

 

Gainward to jest firma córka Palita. Także generalnie różnią się tylko naklejkami :)

Link to post
Share on other sites

 

 

Generalnie ja mam zdanie takie, że RTX 2060 to jest serio rzeźnik względem ceny. Bo weźmy pod uwagę, że karta jest sporo szybsza od GTX 980Ti który kosztował około 3500 zł przy premierze, czy jest szybsza od GTX TITAN X Maxwell kosztującego 5000 zł przy premierze, do tego depcze po piętach GTX 1080 jaki kosztował też około 3500 zł. Dodatkowo tylko na RTX 2060 mamy w ogóle możliwość włączyć DXR oraz DLSS.
 

 

A ja generalnie mam takie zdanie że to NVidia jest rzeźnikiem ale względem portfeli klientów.

 

Z całym szacunkiem ale co Ty porównujesz?  :rotfl: zapomniałeś chyba wziąć pod uwagę że GTX 980Ti kosztuje dziś 800zł.

Takie porównania są jak "wiesz mam 15-letniego VW, to nic że dziś jest warty 15tyś zł, 15 lat temu kosztował 150tyś!".

 

 

Osobiście brałbym 2060 szczerze rzekłszy.
 
Szczerze "rzekłszy"..  to czy Ci koledzy NVidia Ci czasem nie płacą? nie to żebym Ci wypominał... sam bym brał.. tak tylko pytam:P
Link to post
Share on other sites

 

 

A ja generalnie mam takie zdanie że to NVidia jest rzeźnikiem ale względem portfeli klientów.

 

Z całym szacunkiem ale co Ty porównujesz?  :rotfl: zapomniałeś chyba wziąć pod uwagę że GTX 980Ti kosztuje dziś 800zł.

Takie porównania są jak "wiesz mam 15-letniego VW, to nic że dziś jest warty 15tyś zł, 15 lat temu kosztował 150tyś!".

 

 

 
Szczerze "rzekłszy"..  to czy Ci koledzy NVidia Ci czasem nie płacą? nie to żebym Ci wypominał... sam bym brał.. tak tylko pytam:P

 

 

Zacznijmy od końca. Nie, nikt mi nie płaci, a szkoda cholera bo zawsze by się dodatkowa kaska przydała :) A, niestety nie tak to w Polsce działa.Nawet gdyby działało, to nikt mnie nie przekupiłby w kwestii moich opinii, nie ma się co o to martwić :) Zresztą przyznam Ci, że Polska w aspekcie sampli to jest traktowana jako kraj trzeciego świata, dosłownie. Dlatego ponad 90% sprzętów jakie testuje to zasoby własne.

 

Kolejna sprawa, porównujesz UŻYWANE GPU bez gwarancji, do tego sporo wolniejsze i pozbawione nowych technologii. Do nowej karty z pełną gwarą, wsparciem dla nowych rozwiązań itd.

 

Więc wiesz, "lekko" dziwne porównanie :) Jak zawsze zresztą kiedy używko porównuje się do nówek. A, niestety GPU lubią padać częściej niż się to ludziom wydaje.

Edytowane przez EH_Gosu
Link to post
Share on other sites

eeeee..... :o 

 

Bo weźmy pod uwagę, że karta jest sporo szybsza od GTX 980Ti który kosztował około 3500 zł przy premierze, 

 

Przecież sam zacząłeś to porównanie do którego to ja się odniosłem i napisałem jak wyżej ze jest lekko mówiąc niedorzeczne.

 

A co do Nvidia.. to szkoda jak coś to bierz hajs bo Ci się należy jak psu buda. :P

Link to post
Share on other sites

eeeee..... :o

 

 

Przecież sam zacząłeś to porównanie do którego to ja się odniosłem i napisałem jak wyżej ze jest lekko mówiąc niedorzeczne.

 

A co do Nvidia.. to szkoda jak coś to bierz hajs bo Ci się należy jak psu buda. :P

 

Chodziło mi rzecz jasna o karty nowe. A, stosunek wydajność do ceny RTX 2060 ma rewelacyjny jak spojrzymy na to ile trzeba było płacić za GTX 980Ti czy też GTX 1080 ;-) Gdzie RTX 2060 jest niewiele wolniejszy od 1080 przy czym oferuje dodatkowe smaczki :)

 

Co do hajsu, to wiadomooo :D Ale w Polsce są to dość ciężkie tematy. Extreme Hardware założyłem z przyjacielem hobbystycznie, w zasadzie od nieco ponad roku dopiero wzięliśmy się za to na bardzo poważnie i trzepiemy materiały, testy, recenzje itd. Firmy są zainteresowane współpracą z nami, natomiast żeby na tym temacie zarabiać w Polsce to dość długa i wyboista droga do tego, zresztą ja mam swoje źródła utrzymania i kaska na zabawki jest (to co mam w sygu z nieba mi nie spadło, a jest to efekt pasji i pracy). Mnie to nakręca najbardziej zajawka na robienie ciekawych porównań, niszowych testów, składanie kompów dla fanów itd. Mam bzika na punkcie hardware ;-) No i dzięki za miłe słowa. Teraz wróćmy do tematu kart :)

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...