Skocz do zawartości

6GB w RTX 2060 co myślicie?


Recommended Posts

barpiw RE2 zatkasz każdą ilość pamięci w kartach, chyba że masz RVII albo Quadro RTX one mają więcej niż 11GB, także jak chcesz na przyszłość to te 2GB więcej nic nie dadzą bo już dzisiaj to za mało do tej gry.

 

Poz tym ludzie co wy z tą przyszłością, bierzecie najsłabszą kartę RTX i dopatrujecie się w niej przyszłości ? jak chcecie przyszłościowo to 2080ti będziecie mieli spokój na te 2lata.

Edytowane przez r1023
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ja mam kartę z 4GB V-RAM od 2 lat, kiedy już wtedy mówiło się, że to mało, a jakoś specjalnie tego nie odczułem.

Edytowane przez CrisPell
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

r1023 co do RE2 to właśnie nie działa tak jak myślisz - jest dobrze  :D Jak pisałem na wcześniejszej stronie gram na maksymalnych ustawieniach w tym tekstury wysokie, one same niby ważą 8GB, a mimo to gra zużywa mi tylko około 5,3GB VRAM, pomimo że w menu mam czerwony alert i wykorzystanie ponad 12GB. Zaglądałem na inne strony www i nie tylko u mnie tak to wygląda. Mam GTX1080 więc pamięci za mało niby, no właśnie niby, bo gra pobiera tylko 5

 

 

CrisPell zależy czego kto oczekuje od karty, dla mnie już ponad 2 latemu GTX970 był za słaby i go zmieniałem na 1070...

Edytowane przez barpiw
Link to post
Share on other sites

Widzę są dwa obozy i wydaje się że każdy pisze dość rozsądnie. Chyba najlepiej by kupić używana 1080...

Jeśli masz pieniędzy tyle to najrozsądniej jest kupić używanego GTX1080Ti albo nowego RTX2060.

GTX1660Ti nie warto bo za 200zł więcej masz nowego RTX2060.

GTX1070Ti podobnie.

GTX1080 również nie warto bo w tej samej (cenie lub za mniej) masz wydajność w RTX2060 nie bezpiecznie zbliżającej się do gtx1080 w czym masz dylemat?

 

A propo Exodusa RTX i DLSS giera śmiga w ust. high/high i traktuję to jako ciekawostkę i w przypadku wydajności i ust. DLSS w głównej mierze będzie za to odpowiadał silnik gry i jego złożoności,niech chłopcy pracują nad tym.Ponadto jak chłopcy to ogarną,to DLSS da lepszy efekt od TAA podciągając przy okazji fps i jest bardziej przyszłościowy,czas pokaże.

 

Wracając do biednych 6GB pamięci na karcie.Ostatnia karta którą testowałem GTX1070Ti dostała w ciery od RTX2060 więc pytam,co wam z 8GB pamięci na starszej karcie,tak na ludzki rozum.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

joker5513 skoro masz metro to sprawdź z ciekawości jak możesz ile pobiera VRAM w FULLHD, przekonamy się jaka jest rzeczywistość. Obecnie na kompie mam Forze Horizon 4 i RE 2. Jedna i druga gry pobiera ponad 5GB. Tak więc metro może pobierać jednak ponad 6GB, i myślę że tak właśnie jest  ;) Szkoda że usunąłem niedawno Rise of Tomb Raider, które ogrywałem przed nową częścią, ciekawe czy tam rzeczywiście potrzeba było więcej niż 6GB, hmmm...  Jak widać są teraz gry które pobierają ponad 5GB (przykład Forzy i RE2), czyli jest dość ciasno. Nie wiem jak jest w innych, bo na to uwagi nigdy nie zwracałem, ale zapewne są bardziej zasobożerne gry niż te które  wymieniłem. W przeciągu roku czy dwóch na bank pojawią się inne, które będą jednak potrzebowały ponad 6, a autor przecież o to pytał. Ja tam popieram pomysł z kupnem używanej 1080, sam też najczęściej kupuje używane podzespoły. Bezpieczniejsza opcja na przyszłość, te 2GB więcej się przydadzą.  

 

Caman dawaj screena 8-)

 

Mam GTX 1060 6 GB i w Rise of Tomb Raider na ultra tez zjada kolo 5.4GB w Forza Horizon 3/4 tez ciagnie ponad 5 :>

Link to post
Share on other sites

pamietam jak miałem jeszcze gtx 970 i była afera o pamięci, jak to ludzie doszukiwali się na siłe problemów z pamięciami wyglądało to jak polowanie na czarownice, pozwy sądowe bo 3,5+0,5 nie równa się 4 :D, wszędzie widzieli zapychającą się pamięć i spadki klatek, miałem taka kartę przez jakiś czas i zero problemów. Teraz że 6GB to za mało do grania w Fhd bo karta dostała zadyszki w pierwszej grze jaka oferowała DXR (BFV) to już wszystkie internetowe płaczki robią afere że karta ma za mało pamięci, może zamiast śledzić cyferki z afterburnera albo innego softu do monitorowania ( bo jak widać część i tak nie rozumie tego co tam widzi ) po prostu cieszcie się grą :), Ta karta prędzej będzie miała za małą wydajność niż za mało pamięci.

Edytowane przez r1023
Link to post
Share on other sites

Proszę bardzo oto wspomniany screen https://cdn.discordapp.com/attachments/480781727690784778/546081951669551134/unknown.png

Hwinfo śmigał 3,5h podczas gdy ja grałem w Apex Legends i to są informacje które zebrał, max 7,7GB, średnio 6,6GB vramu. Zapewne ma tu dużo do powiedzenia strumieniowanie tekstur które w tej grze występuje, więc przy kolejnym odwiedzeniu tego samego miejsca nie ma już jakichkolwiek spadków fps podczas doczytywania. Moim zdaniem na ten moment 6GB vramu trafia w tzw sweet spot i jest wystarczające dla gier w fullhd na ultra lecz nie wiadomo kiedy może się to zmienić i za sprawą którego tytułu (może Cyberpunk coś w tym zmieni lub premiera konsol). Jeśli autor raczej rzadko zmienia karty to zdecydowałbym się jednak 1080 na gwarancji, jeśli powiedzmy raz na 1,5-2 lata to wziąłbym nowego rtxa, który teraz na spokojnie do wszystkiego na maxie wystarczy.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Teraz że 6GB to za mało do grania w Fhd bo karta dostała zadyszki w pierwszej grze jaka oferowała DXR (BFV) to już wszystkie internetowe płaczki robią afere że karta ma za mało pamięci, może zamiast śledzić cyferki z afterburnera albo innego softu do monitorowania ( bo jak widać część i tak nie rozumie tego co tam widzi ) po prostu cieszcie się grą  :),

 

1. Nie twierdzę że 6GB vram to za mało do grania w FHD bez RT, w niektórych nawet świeżych grach z tego co widzę wystarczy nawet 4GB.

2. To skoro karta dostała "zadyszki" w pierwszej grze ... to mamy rozumieć, że z każdą kolejną będzie lepiej? uff... to lecę do sklepu po to "dzipiju". :P

 

Teraz zieloni usiądą przy stole z developerami i powiedzą "wiecie co... weźcie tam zróbcie taką optymalizację, żeby najsłabszy RTX dawał radę na ultra z RT na full a my przerobimy wyższe modele na breloczki i uderzymy się w pierś, że naciągaliśmy ludzi niepotrzebnie na dużo droższe mocniejsze karty". :rotfl:

 

Jeżeli ktoś kupuje RTX 2060 to tak żeby sobie popykać kilka miesięcy sprzedać ze sporą stratą i kupić nową kartę?... a co tam raz się żyje.

 

Jeśli o mnie chodzi to jestem raczej niedzielnym graczem, nie za specjalnie interesują mnie jakieś wysokie FPS-y, ale jeśli miałbym już kupować nowego RTX 2060 to oczekiwałbym od niego tych 60FPS w FHD, z FULL RT  w najnowszych tytułach...  Jeżeli tak nie jest (nie - nie mam tej karty, tak - opieram się na rożnych testach w sieci, może wszyscy nie kłamią i ich nie fałszują) to cóż takiego ta karta wnosi oprócz RTX na pudełku?

Edytowane przez pendzel_3
Link to post
Share on other sites

Nie wiesz co z czym jeść i jakich zmian należy oczekiwać,nie rozumiesz co inni piszą.

Wiesz jak radziły sobie pierwsze karty z PhysX ? tak jest z RT - bo jest to nowość.Przeczytaj #33 i staraj się coś pojąć.

Exodus z wył. RT śmiga na ULTRA a z wł. + DLSS high/high.

Nawet pomijając cały RT to wydajność 2060 jest tuż za GTX1080 - wróć i przypomnij wszystkim ile kosztowały GTX1070Ti i GTX1080 (nowe) a za ile masz RTX2060 był moment,że kosztowały 1550zł dla tych co przespali.

Szkoda z tobą dyskutować.

Link to post
Share on other sites

Długo dywagowalem nad zakupem karty. Też się zastanawiałem rtx 2060 czy gtx 1080? Wybór padł ostatecznie na gtx 1080. Trzeba wziąć parę rzeczy pod uwagę. Po pierwsze rtx jest nowy. Jakąkolwiek sensowna wersja tej karty to wydatek conajmniej 1850 zł za msi gaming. Za 1400-1500 zł mamy używane na gwarancji msi gtx 1080 gaming. Po drugie rtx to według mnie trochę przyszłość. Gier na dziś jak na lekarstwo. Po trzecie, dla mnie dziś rynek gier i sprzętu jest tak dynamiczny że kupno sprzętu do grania na rok dwa w przód nie ma sensu. Do niedawna miałem konsole, która kupiłem gdy karty miały kosmiczna cenę. Dziś w cenie konsoli mam bardzo dobra kartę, która da mi 60 FPS w 1440p. Za rok kiedy wyjdą nowe konsole znów sytuacja może ulec zmianie.

 

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Ja myślę że wiele osób demonizuje te 6 GB w rtx 2060 jak kiedyś robiło to z GTX 1060 3GB prawda sie okazała z goła inna i 1060 3 GB długi czas dawał sobie świetnie radę jak na "kastrata" jak to wiele osób go nazywało. teraz jest to samo z RTX 2060 , kartą która w testach w wielu grach nawet w 2K sobie radzi utrzymywać FPS na 60  klatkach. to co dopiero w FHD. Efekty RTX to zabijają każdą kartę i myślę że 2060 to nie jest do grania z tymi efektami Rx na detalach ultra czy wysokich ale na detalach low lub medium. Sama wydajność karty jest bardzo dobra jak za cenę którą za nią wołają bo za około 1600-1700 kupimy już przyzwoitą kartę (Palit i Gainward nie jest to głośne i gorące) która ma wydajność bardzo zbliżoną do GTX 1080 który nowy jest sporo droższy. I serio uważam że dopłacanie do tych 2 GB Vram nie ma najmniejszego sensu. Znowu z drugiej strony jeśli zestawimy ceny Używanej GTX 1080 z nową 2060 to już można się zastanowić. 

Ja jako posiadacz GTX 1080 twierdzę że gdybym teraz np wymieniał kartę pokroju gtx 1060 3 GB to bym poszedł w RTX 2060 nowego a nie w używaną GTX 1080. 

Link to post
Share on other sites

Ja myślę że wiele osób demonizuje te 6 GB w rtx 2060 jak kiedyś robiło to z GTX 1060 3GB prawda sie okazała z goła inna i 1060 3 GB długi czas dawał sobie świetnie radę jak na "kastrata" jak to wiele osób go nazywało. teraz jest to samo z RTX 2060 , kartą która w testach w wielu grach nawet w 2K sobie radzi utrzymywać FPS na 60  klatkach. to co dopiero w FHD. Efekty RTX to zabijają każdą kartę i myślę że 2060 to nie jest do grania z tymi efektami Rx na detalach ultra czy wysokich ale na detalach low lub medium. Sama wydajność karty jest bardzo dobra jak za cenę którą za nią wołają bo za około 1600-1700 kupimy już przyzwoitą kartę (Palit i Gainward nie jest to głośne i gorące) która ma wydajność bardzo zbliżoną do GTX 1080 który nowy jest sporo droższy. I serio uważam że dopłacanie do tych 2 GB Vram nie ma najmniejszego sensu. Znowu z drugiej strony jeśli zestawimy ceny Używanej GTX 1080 z nową 2060 to już można się zastanowić. 

Ja jako posiadacz GTX 1080 twierdzę że gdybym teraz np wymieniał kartę pokroju gtx 1060 3 GB to bym poszedł w RTX 2060 nowego a nie w używaną GTX 1080. 

 

 

Rozpętała się niezła gównoburza wokół tych 6GB, a dla mnie większy problem jest właśnie z brakami w wydajności przy włączonym RT bo w sumie skoro nie można z tego korzystać to po co za to płacić. Z czasem ceny 1080 spadną więc różnica w cenie będzie pomiędzy nimi większa i wtedy faktycznie będzie można uznać 1080 za korzystny zakup. W tej chwili przy cenie używanej 1080 na poziomie 1400 zł biorąc pod uwagę, że łatwo władować się w koparkę dołożenie 200 zł do nowej 2060 nie jest głupie + dostajemy kod do Anthem lub BFV, czyli kolejne 120-130 zł odpada jak nie chcemy zatrzymać ich u siebie  :)

 

Cały czas z tego co widzę ludzie kupują używane 1070 za 1200 lub 1080 za 1500, a to wg mnie już mija się z celem.

Edytowane przez mrova
Link to post
Share on other sites

 

Exodus z wył. RT śmiga na ULTRA a z wł. + DLSS high/high. Nawet pomijając cały RT to wydajność 2060 jest tuż za GTX1080
  
No i właśnie pomijając cały RT... jak słusznie wspomniałeś można dopiero spojrzeć na tą kartę z dystansem i oceniać ją względem 1070/1080.
 
Efekty RTX to zabijają każdą kartę i myślę że 2060 to nie jest do grania z tymi efektami Rx na detalach ultra czy wysokich ale na detalach low lub medium.
 
"2060 RTX nie jest do grania z RT"... no i zaczynacie dochodzić w końcu do poprawnych wniosków - w końcu brawo.
 
Tylko w takim razie po co ta myląca nazwa?  
 

 

a dla mnie większy problem jest właśnie z brakami w wydajności przy włączonym RT bo w sumie skoro nie można z tego korzystać to po co za to płacić.
 
 
Sedno sprawy. 
Edytowane przez pendzel_3
Link to post
Share on other sites

Ciekawe w takim razie, czy pójdą z serią 16xx w górę (np. 1680), czy zamkną serię bez RT na 1660ti tak żeby nie kanibalizować własnych produktów. Jeżeli nie, to nie będzie wyjścia tylko jak chcesz nowy sprzęt to bierzesz 2060, sprzedajesz grę i za 1489 (w przypadku FE, jak ktoś woli np. Palita to można jeszcze taniej) masz fajną nową kartę :) Oczywiście mówimy o tym co jest tu i teraz, nie za pół roku.

 

Pytanie do Was. Udało mi się dziś złapać wersję Inno3D w sklepie proshop, oczywiście jest to wersja demo więc do sprawdzenia i ew. odesłania. Miał ktoś kontakt z tym sklepem/kartą?

 

4cigIii.png

Edytowane przez mrova
Link to post
Share on other sites

tom clancy's the division 2 open beta zjada max co mi pokazało w afterburner 6586MB, to pewnie pełna wersja będzie miała większe możliwości. Jutro popatrzę jak czas pozwoli na gtx 1060 6GB jak to wygląda. Widać nowe gry będą miały apetyt :)

Link to post
Share on other sites

tom clancy's the division 2 open beta zjada max co mi pokazało w afterburner 6586MB, to pewnie pełna wersja będzie miała większe możliwości. Jutro popatrzę jak czas pozwoli na gtx 1060 6GB jak to wygląda. Widać nowe gry będą miały apetyt :)

 

 

Tylko, że nie wiadomo, czy faktycznie jest jej tyle potrzebne, czy tylko rezerwuje sobie pamięć tak jak to robią niektóre gry. Nie wiesz tak naprawdę jaki wpływ na wydajność miałaby mniejsza ilość pamięci bo równie dobrze może nie mieć żadnego. Chyba, że są już jakieś testy, które pokazują np. przycięcia przy mniejszej pamięci.

Edytowane przez mrova
Link to post
Share on other sites

Jak by tak sobie przypomnieć rok 2012 i karty gtx 680 2GB/7970 3Gb  to pamiętam bo posiadałem obie na tamtą chwilę 680 była mocniejsza, ale z biegiem czasu to 7970 ją pokonała a w 2015 roku czasami było nawet 30fps różnicy w niektórych grach. Tu zapewne będzie podobnie nie dziś czy jutro, ale za rok dwa  te 6GB Vram będzie na niekorzyść RTX. Mało kogo to interesuje bo zapewne większość wymieni je na nowszy model :)

Link to post
Share on other sites

Jak by tak sobie przypomnieć rok 2012 i karty gtx 680 2GB/7970 3Gb  to pamiętam bo posiadałem obie na tamtą chwilę 680 była mocniejsza, ale z biegiem czasu to 7970 ją pokonała a w 2015 roku czasami było nawet 30fps różnicy w niektórych grach. Tu zapewne będzie podobnie nie dziś czy jutro, ale za rok dwa  te 6GB Vram będzie na niekorzyść RTX. Mało kogo to interesuje bo zapewne większość wymieni je na nowszy model :)

 

 

Interesuje, bo po to jest ten temat 

Edytowane przez kieta1984
Link to post
Share on other sites
Interesuje, bo po to jest ten temat

Temat ten powinien być dawno zamknięty bo sprawa pamięci jest prosta i logiczna.Przykre i smutne,że jej nie rozumie sporo osób i próbuje na siłe głupotki wypisywać.RTX 2060 z 6GB pamięci radzi sobie świetnie w grach i ma tej pamięci GDDR6 wystarczająco.

 

Dla posiadaczy i streamerów polecam aplikacje dostępną w wersji OBS Studio 23.0.1 z dużymi możliwościami kodera NVENC od Nvidia.

Przetestowałem i robi kawał dobrej roboty,jest postęp.Wydajność jak i jakość uległa znacznej poprawie.

-tylko RTX

-natomiast bez zmian jest w GTX-ach ;)

Edytowane przez były69
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...