Skocz do zawartości

6GB w RTX 2060 co myślicie?


Recommended Posts

Witam, 

Tak jak w temacie, co myślicie o RTX 2060 i 6GB Ram, czy ta karta za rok, dwa ze względu na owe Ram-y nie będzie za słaba żeby grać w FullHD ( chodzi tylko o granie w rozdzielczości 1920x1080)

) na ustawieniach ultra w 60fps?

Pozdrawaim!!!

Edytowane przez kieta1984
Link to post
Share on other sites
Jeśli chodzi o RTX 2060 i jego podstawowy atut czyli RT...

To jak testy pokazały np.w BFV vramu brakuje już teraz - porażka.

 

Od karty za >1500zł można już by było wymagać tego aby najnowsze gry działały płynnie ~60FPS na ultra,

z wszystkimi "bajerami" na full... jednak tak nie jest.

 

Wszystkie te klocki nvidia przy współpracy z developerami poukładała tak, żeby wydać na GPU jak najwięcej.

 

Decyzja już zależy od Ciebie, czy pójdziesz w to i dasz się kroić czy sobie odpuścisz.

Jedynym wyjątkiem jak dla mnie jest sytuacja w której taka karta ma na siebie zarabiać (i nie mówię tu o kopaniu).

A różnica w szybkości działania zwróci się finansowo w niezbyt długim okresie czasu.

 

W innym przypadku (gry) to wywalanie kasy w błoto...
Link to post
Share on other sites

RTX2060 jest fajny, ale te 6gb pamięci to kula u nogi tej karty.. By grać w Metro nowe zalecają do 1080p 8gb ramu... (w testach gra używa ponad 7gb, więc to nie ściema). To jest lekka przesada, dawniej jak mój gtx980ti 6gb miał być do wyższych rozdzielczości, a teraz bieda w 1080p, a ma wydajność referencyjnej 1070 mniej więcej. Ja jak bym miał kasę to bym kupił RTX2070. Jak nie ma możliwości no to 2060..

Link to post
Share on other sites

Masz rację, prawie dorównuje ona 1080 i pewnie kupiłbym nowa 2060,tylko boję się o te 6GB w 2060, które za jakiś nie długi czas może być nie wystarczający do gier. Chyba że się mylę i do grania w FHD starczy? Niestety 2070 odpada, nie ten budżet.

Edytowane przez kieta1984
Link to post
Share on other sites

Mam rtx 2060 i w BF 5 lecę na ultra 90fps nie widzę aby gdzieś tam vramu brakowało.

 

SHADOW TR leci na 100fps....

 

Śmieszne jest to że przed premierą rtx polecana karta do gry 1080p/1440p był gtx 1060 6gb.

Wychodzi rtx 2060 6gb i nagle karta jest do niczego bo ma mało vramu i do fhd się nie nadaje gry się dusza.....

 

Edytowane przez raiders
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Może jakieś wyjątki się zdarzają, że ten RTX się dusi, tak jak napisał carroarmaro o nowym Metro. To 6GB to jest taka dość ciasna ilość jak na tą chwilę. Mogli dać jednak ten zapas dodatkowych dwóch Giga  :/  Wymaksowane ustawienia w Rise of Tomb Raider z tego co kojarzę ciągnęły ponad 6 czy 7GB VRAM w FullHD. Chyba, że tak jak napisał MiK, być może gra rozpasała się tak na kartach z większą ilością Vram dla szybszego wczytywania tekstur. Swoją drogą pograłem wczoraj chwilę w Resident Evil 2 i wg. gry po ustawieniu najwyższych detali zużycie VRAM jakie mi gra wyliczyła wynosiło ponad 12GB w 1080p. Trochę nie dowierzałem, włączyłem RiviaTuner i co...? Zużycie na poziomie 5300MB. Wracając do tematu 2060 --za 2 lata to ta grafa na bank nie będzie ciągnęła wszystkich gierek na Ultra przy 60 klatkach trzeba będzie delikatnie ciąć ustawienia. Myślę też, że po pojawieniu się nowej generacji konsol za rok, czy tam dwa, poziom grafiki powinien sporo się poprawić, a co za tym idzie wymagania podskoczą dość szybko.

Link to post
Share on other sites

Witam, 

Tak jak w temacie, co myślicie o RTX 2060 i 6GB Ram, czy ta karta za rok, dwa ze względu na owe Ram-y nie będzie za słaba żeby grać w FullHD ( chodzi tylko o granie w rozdzielczości 1920x1080)

) na ustawieniach ultra w 60fps?

Pozdrawaim!!!

 

Kolego czytam te farmazony pod twoim tematem,nie tylko tu i wierzyć się nie chce jaki mamy ciemnogród.Zapytaj się który z nich ma rtx2060 ? tylko raiders a reszta układa swoje bajki korzystając z filmików,portali komp. itp stron z testami z których sami wyciągają wnioski i przedstawiają swój pogląd całemu Światu,bądź powtarzają co pierwszy powiedział/napisał.

 

Ten ram 6GB o który się tak boisz starczy spokojnie na bardzo długo.Zobacz na szybkość i przepustowość tej pamięci.Teraz,skoro jest to poziom między GTX1070Ti a GTX1080 i często depcze temu ostatniemu i mają te karty po 8GB to odpowiedź nasuwa się sama a każdy w koło to samo o 6GB pamięci boo małoo.

Wszyscy się tak skupili nad tym nieszczęsnym VRAM że zapomnieli o procesorze graficznym który w pierwszej kolejności będzie słaby w przyszłości.Tu przykład gtx1060 6GB i bardzo duża przewaga rtx2060 też 6GB czy nowej 1660Ti też 6GB.

Więcej VRAM pomoże ci tylko w wyższej rozdzielczości monitora/tv.

 

 

Mam RTX2060 do FHD i każda gierka śmiga na ULTRA,tam gdzie są problemy,mają też mocniejsze karty i wina leży ewidentnie po stronie gry/sterowników.Daleko szukać nie trzeba np Dirt Rally 2.0 skopana optymalizacja przy której jak wł sie światła w samochodzie to miejscami są takie spadki fps aż głowa boli.Metro Exodus po wył. HairWorks przestaje sypać artefaktami,zacznijmy od gier bo robią na odwal się a wymagania z kosmosu.

 
Link to post
Share on other sites

Tu nie chodzi o to, że 6 GB ram do za mało dziś do grania - w większość gier pograsz dość płynnie, tu chodzi o RT! który na ustawieniach ultra wciąga ram, a jeśli już kupować RTX to przydałoby się móc korzystać z RT? czy tylko dla napisu "RTX" na obudowie?

 

...a reszta układa swoje bajki korzystając z filmików,portali komp. itp stron z testami 

 

To czym się sugerować przez zakupem wg. Ciebie? napisami na pudełku?

 

 

 

Mam RTX2060 do FHD i każda gierka śmiga na ULTRA,tam gdzie są problemy,mają też mocniejsze karty

 

Napiszę po twojemu: A masz te mocniejsze karty i testowałeś to? skąd czerpiesz wiedzę w tym temacie, że masz czelność się wypowiadać? czyżby z " z filmików,portali komp. itp stron z testami "?

Link to post
Share on other sites

Far Cry New Dawn zjada z HD teksturami 4,5gb pamięci karty z 6gb dostępnych u mnie, ale niestety inne gry mogą więcej. W tym jest problem, a nie w wydajności RTX2060. GTX980ti ciągnie na full detalach oba najnowsze Far Crye bez problemu w HD.

Link to post
Share on other sites

Ja tylko powiem że też kiedyś przy jakiś grach brakowało mi Vramu i jak go braknie to efekt który widzisz na monitorze nie jest za przyjemny, a jak mówisz że 6GB to kula u nogi to zdecydowanie bym szedł w stronę używanej GTX1080, a co do części używanych to zawsze desktop składałem z takowych i tylko raz na XX lat mi się zjarała karta po ...3 latach użytkowania to nie mów że używane to do kosza od razu bo to gó... prawda.

Do tego zawsze coś na gwarancji możesz upolować i będziesz spał spokojnie. ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Pierniczycie jak poparzeni. Moja 2080 ti na której gram w 4k w ŻADNEJ grze nigdy nie użyła więcej jak 9,5 GB Vram. Metro Exodus w 4k na najwyższych detalach RT na High , physx i hairworks siorbie 8,5-9 w krytycznych miejscach...

 

Myślę że jest tak jak mówili niektórzy przedmówcy - RTX'y wszyscy widzieli w tablekach w internecie i na youtube.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

To czym się sugerować przez zakupem wg. Ciebie? napisami na pudełku?

 

Użytkownikami,zwykłymi ludźmi którzy maja te karty - najwiarygodniejsze testy a nie blogi itp testerzy co patrzył na każdego to inne wyniki nie pokrywające się,albo testy naciągane dla lepszej sprzedaży.

 

 

 

Napiszę po twojemu: A masz te mocniejsze karty i testowałeś to? skąd czerpiesz wiedzę w tym temacie, że masz czelność się wypowiadać? czyżby z " z filmików,portali komp. itp stron z testami "?

 

Muszę się chwalić że mam dostęp do kart z różnego segmentu?.

 

Zwróciłem uwagę aby nie powielać stek bzdur dotyczącej wielkości pamięci na karcie bo większość z was nie ma karty i nie wie jak w rzeczywistości sobie radzi w grach (radzi sobie znakomicie) a robić się wirtualnym znawcą,każdy potrafi.

Link to post
Share on other sites

joker5513 skoro masz metro to sprawdź z ciekawości jak możesz ile pobiera VRAM w FULLHD, przekonamy się jaka jest rzeczywistość. Obecnie na kompie mam Forze Horizon 4 i RE 2. Jedna i druga gry pobiera ponad 5GB. Tak więc metro może pobierać jednak ponad 6GB, i myślę że tak właśnie jest  ;) Szkoda że usunąłem niedawno Rise of Tomb Raider, które ogrywałem przed nową częścią, ciekawe czy tam rzeczywiście potrzeba było więcej niż 6GB, hmmm...  Jak widać są teraz gry które pobierają ponad 5GB (przykład Forzy i RE2), czyli jest dość ciasno. Nie wiem jak jest w innych, bo na to uwagi nigdy nie zwracałem, ale zapewne są bardziej zasobożerne gry niż te które  wymieniłem. W przeciągu roku czy dwóch na bank pojawią się inne, które będą jednak potrzebowały ponad 6, a autor przecież o to pytał. Ja tam popieram pomysł z kupnem używanej 1080, sam też najczęściej kupuje używane podzespoły. Bezpieczniejsza opcja na przyszłość, te 2GB więcej się przydadzą.  

 

Caman dawaj screena 8-)

Edytowane przez barpiw
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...