Skocz do zawartości

GTX 1050ti zła wydajność.


Recommended Posts

Witam. Czy to jest normalne jeśli karta graficzna w grach osiąga 100% procesora graficznego ? Dodam, że jak gram w Farming Simulator 19 lub GTA V wyczuwam spadki w FPS. Wcześniej jak grałem nie było takich problemów. Obecnie jak gram w Gta V i gpu czyta od 80 do 100% procesora graficznego i jest 60fps a nagle gpu zaczyna czytać 50% procesora graficznego a fps spadają do 30. Podobnie jest z innymi grami które nie są bardzo wymagające. Te gry pobierają raptem 2gb karty graficznej. A karta posiada 4gb więc z jakiej racji są spadki fps z 60 do 30 i powstają lagi.  Temperatura karty podczas gry wynosi max 57-60 stopni. 

 

Sprzęt:

Grafika Geforce GTX 1050ti 4gb 
Procesor Intel Core i5 7400 3.00GHz 
Pamięć Ram 16 gb 
Dysk Twardy 1tera. 
Płyta główna msi h110m pro-d 
Zasilacz SilentiumPC Vero L2 600W

 

Link to post
Share on other sites

Nie masz przypadkiem włączonej synchronizacji pionowej? Jeżeli Twoja karta nie pozwala utrzymać płynności na poziomie przynajmniej 60 klatek ,wtedy obcina wydajność tak, aby było ich 30. Poza tym ilość VRAM na karcie nie ma za wiele wspólnego z jej ogólną wydajnością. To że gra nie zajmuje Ci całej pamięci na karcie nie oznacza, że będzie działała płynnie. Poczytaj sobie też czym są lagi, bo widzę że nie wiesz

Link to post
Share on other sites

Długo tą kartę masz ?

Kartę graficzną jak i cały komputer posiadam 1,5 roku. To była cała skrzynka kupowana z podanymi podzespołami.

Nie masz przypadkiem włączonej synchronizacji pionowej? Jeżeli Twoja karta nie pozwala utrzymać płynności na poziomie przynajmniej 60 klatek ,wtedy obcina wydajność tak, aby było ich 30. Poza tym ilość VRAM na karcie nie ma za wiele wspólnego z jej ogólną wydajnością. To że gra nie zajmuje Ci całej pamięci na karcie nie oznacza, że będzie działała płynnie. Poczytaj sobie też czym są lagi, bo widzę że nie wiesz

No tak ale jak wpspominałem, gdy kupiłem komputer czyli 1,5 roku i grałem w te gry co teraz gram i nie było takich problemów. A co do synchronizacji pionowej to wyłączałem ją w ustawieniach Nvidia jak i w grach i nie pomaga to.

Link to post
Share on other sites

Zrób jej może jakieś testy - https://www.google.com/search?rlz=1C1CHBD_plPL824PL825&ei=S4RyXLPqKsCHwPAPwfOFsAg&q=jak+przetestowa%C4%87+kart%C4%99+graficzn%C4%85&oq=testy+karty+graficznej&gs_l=psy-ab.1.3.0i71l8.0.0..10000...0.0..0.0.0.......0......gws-wiz.QGcONt_jpDg .

Trafiają się na naprawdę różne urządzenia . Jedne pracują tak samo latami , inne niestety nie , i jest ich naprawdę sporo (np. telefony).

Jaki masz system i czy są WSZYSTKIE aktualizacje ? Jeśli wgrywałeś najnowsze  sterowniki graficzne , spróbuj na tych , które miałeś wgrane jak dobrze chodziła (te , które miałeś na początku) . Czy masz zainstalowane nividia expirience ?

Link to post
Share on other sites

Zrób jej może jakieś testy - https://www.google.com/search?rlz=1C1CHBD_plPL824PL825&ei=S4RyXLPqKsCHwPAPwfOFsAg&q=jak+przetestowa%C4%87+kart%C4%99+graficzn%C4%85&oq=testy+karty+graficznej&gs_l=psy-ab.1.3.0i71l8.0.0..10000...0.0..0.0.0.......0......gws-wiz.QGcONt_jpDg .

Trafiają się na naprawdę różne urządzenia . Jedne pracują tak samo latami , inne niestety nie , i jest ich naprawdę sporo (np. telefony).

Jaki masz system i czy są WSZYSTKIE aktualizacje ? Jeśli wgrywałeś najnowsze  sterowniki graficzne , spróbuj na tych , które miałeś wgrane jak dobrze chodziła (te , które miałeś na początku) . Czy masz zainstalowane nividia expirience ?

 

Posiadałem system win 10 oryginalny z sklepu. Lecz wczoraj przeinstalowałem na win 7 sp1. Win 7 jest w pełni uaktualniony. Jak kupiłem komputer 1,5 roku temu grałem na win 7 i wszystkie gry były ok. Później przeszedłem na 10 i też było ok. Lecz nie pamiętam kiedy już ale gry zaczeły się zawieszać , przycinać , spadek FPS. Powiedzmy, że mam już tak około od 9-8 miesięcy. Sterowniki mam oryginalne z płyty. Próbowałem sterów i nowych i tych starszych i jest to samo. Karta nie może sobie poradzić nawet z Farming Simulator 17 ponieważ są spadki fps. I nividia experience nie mam zainstalowanego. 

Edytowane przez boyka1503
Link to post
Share on other sites

I od wczoraj zaktualizował ci się system , wszystkie aktualizacje ? 

Tak aktualizacje mam wszystkie.

I od wczoraj zaktualizował ci się system , wszystkie aktualizacje ? 

I tak jak mówię wcześniej bez żadnych programów m.in. MSI Afterburner czy jakoś tak. Nie miałem ich i gry działały dobrze. 

Link to post
Share on other sites

Pozostają więc jakieś testy , które można porównać z danymi karty , czy osiąga w stresach odpowiednią , przewidzianą przez producenta moc...

A przykładowo MSI Kombustor v4 x64 nada się na sprawdzenie jej ? I na jaki czas zrobić test ? 

A przykładowo MSI Kombustor v4 x64 nada się na sprawdzenie jej ? I na jaki czas zrobić test ? 

A i mam jeszcze jedno pytanie . Czy rozdzielczość ma jakieś znaczenie w tym przypadku ? A jeśli ma to jakie ? 

Link to post
Share on other sites

a czego ty niby oczekujesz po i5 7400 w gta5? (poziom wydajności starego i5 2500k @4,4ghz który mi mulił w tej grze niemiłosiernie jak sie więcej działo, a też miałem go sparowanego z gtx1050ti)

proc ci nie wyrabia kolego, i karta zaczyna sie nudzić, jak zmieniłem na i7 2600 i to bez k, problemy wszystkie zniknęły - druhga sprawa jak przeginasz z ustawieniami graficznymi dla tego gtx-a, to też będzie ci spadało, bo na tej karcie to max dla gta5 high i ograniczone widoczności trawy itp

Link to post
Share on other sites

a czego ty niby oczekujesz po i5 7400 w gta5? (poziom wydajności starego i5 2500k @4,4ghz który mi mulił w tej grze niemiłosiernie jak sie więcej działo, a też miałem go sparowanego z gtx1050ti)

proc ci nie wyrabia kolego, i karta zaczyna sie nudzić, jak zmieniłem na i7 2600 i to bez k, problemy wszystkie zniknęły - druhga sprawa jak przeginasz z ustawieniami graficznymi dla tego gtx-a, to też będzie ci spadało, bo na tej karcie to max dla gta5 high i ograniczone widoczności trawy itp

No dobra no to dla gta V . A tak jak farming simulator 17 lub 19 ? Też mi w nich muli na max ustawieniach. I to też wina procesora ? Jak on nawet w tych farmingach nie jest zużywany w 50%. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...