Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam serdecznie,

 

Szukam monitora WQHD...

 

  • Zastosowanie:
    70% Programowanie,
    25% gry - raczej brak FPSów (WoW, Wiedźmin 3, starcraft 2, Totalwar warhammer, Dark souls 1-3, Assassins Creed, Diablo),
    sporadycznie obróbka zdjęć,
    5% oglądanie filmów
     
  • Maksymalna kwota:
    2000zł
     
  • PC:
    w trakcie składania, prawdopodobnie i9-9900k + rtx 2070
     
  • Rozmiar:
    około 27"
     
  • Oczekiwania:

    -Dobry dla oczu (niemęczący etc, dużo siedzę przed kompem)
    -Nie za jasny/z dobrą regulacją (mój aktualny jedzie na minimum światła) - żeby nie męczył i nie bił po oczach

    -Przyzwoity obraz (dla raczej niewymagającego oka)

    -Dobry stosunek jakości do ceny, rozsądny wybór, bez trwonienia pieniędzy ;)
    -FreeSync - jeśli będzie działał z RTX

 

Mam pewien uraz do IPS (kiedyś zamówiłem LG 23MP68VQ i w Wiedźmina to się nie dało grać. w jaskiniach było biało (+ zero kontrastu)).

Finalnie używam iiyama X2483HSU i jestem zadowolony.

 

Dodatkowo zastanawiam się nad zakrzywionym monitorem.

Przyznam, że wyglądają kusząco pytanie:

  1. Czy wygodnie się na tym pracuje (z tekstem głównie)
  2. Czy można dostać coś sensownego w tej cenie

 

Będę wdzięczny za wszelkie odpowiedzi i porady.

 

Pozdrawiam


Edit:

 

Tak się zastanawiam, w prawdzie wysokie odświeżanie, ale G-Sync powinien działać (chyba pewniejsze niż FreeSync z nvidią?): XB271HUAbmiprz?

 

Alternatywnie myślę o tańszym: GB2730QSU lub zakrzywionym LC27H711QEUXEN, co sądzicie?

Któryś z nich można polecić?

Edytowane przez testuja
Link to post
Share on other sites

Konkretnego monitora Ci nie polecę, bo sam szukam :) Ale mam aktualnie 27 cali 2560x1440 i jest spoko- a raczej było bo szukam większego :)

Nie wiem jak na konkretnym monitorze będzie z kompatybilnością z freesync, ale Twoja karta moim zdaniem wytworzy odpowiedni minimalny fps (48-50) żeby było płynnie, czego nie da się powiedzieć o mojej(gtx 1070) :(

Z chwilą gdy fps leci poniżej 48 płynność szlak trafia na mojej iiyamie a poza tym nie zauważyłem jakichś defektów z włączonym freesync. Ale porównując obie funkcje to freesync poprzez ograniczony zakres jest słaby i tyle.


Konkretnego monitora Ci nie polecę, bo sam szukam :) Ale mam aktualnie 27 cali 2560x1440 i jest spoko- a raczej było bo szukam większego :)

Nie wiem jak na konkretnym monitorze będzie z kompatybilnością z freesync, ale Twoja karta moim zdaniem wytworzy odpowiedni minimalny fps (48-50) żeby było płynnie, czego nie da się powiedzieć o mojej(gtx 1070) :(

Z chwilą gdy fps leci poniżej 48 płynność szlak trafia na mojej iiyamie a poza tym nie zauważyłem jakichś defektów z włączonym freesync. Ale porównując obie funkcje to freesync poprzez ograniczony zakres jest słaby i tyle.

A Ty jeszcze jakieś programowanie wymyśliłeś... :roll:

Link to post
Share on other sites

 

 

A Ty jeszcze jakieś programowanie wymyśliłeś... :roll:

A do tego to mi tylko powierzchnia potrzebna i żeby oczy się nie męczyły ;)

 

 

 

nie zauważyłem jakichś defektów z włączonym freesync

A wiesz jak to wygląda z tą kompatybilnością nvidia <-> freesync?

Skoro GB2783QSU działa z 1070 to pewnie 2070 też zadziała (od strony karty to jest kwestia tylko sterowników?)?

Link to post
Share on other sites

 

 

A wiesz jak to wygląda z tą kompatybilnością nvidia <-> freesync? Skoro GB2783QSU działa z 1070 to pewnie 2070 też zadziała (od strony karty to jest kwestia tylko sterowników?)?
 

Elo, to Ty jesteś programista  :D .

Myślę, że jest to kwestią jednego i drugiego.

Na pewno rtx nie jest tutaj przeszkodą sam w sobie.

Zamów coś przetestuj, nie działa-odeślij.

Kwestia tylko co wybrać. Ja dwa lata temu przerzuciłem trzy sztuki. Dwa IPS i jedną TN. Została matryca TN.

Może to problem jakie sztuki się dostaje, bo moje IPSy raziły po gałach i matryca prześwietlona, a żeby zobaczyć czerń, to już musiał pracować moduł w głowie i przetwarzać Go na wspomnianą barwę :P .

Teraz wymyśliłem coś większego, to i przy okazji zobaczę matrycę VA.

Link to post
Share on other sites

 

 

Nie lepiej 4k?

Nie wiem czy lepiej.. dla mnie chyba nie.

 

4k by musiał być dużo większy, a na za dużym też nie będzie mi się pracować dobrze.

 

4k - do gier - sądzę, że grafa by miała problem. A jak nie grafa to i najlepszy proc nie wydowali w WoWie i total war...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...