Skocz do zawartości

Konsultacja zestawu [około 12k + monitor, i9, rtx2080]


Recommended Posts

Hej, 

 

chciałem się skonsultować z wami co sądzicie o zestawie który planuję kupić, liczę, że swoją wiedzą i doświadczeniem pomożecie mi dobrać / wymienić części na lepsze o ile zachodzi taka potrzeba :)

 

Jeżeli chodzi o granie to miałem wieloletnią przerwę i nawet nie wiem co jest za bardzo na czasie w tym momencie, a więc ciężko mi określić w co chciałbym grać, ale kiedyś grywałem zarówno w gry ekonomiczne, ściaganki i fpsy, a więc spektrum jest spore :D

PS: na 99% komputronik będzie moim sklepem docelowym

 

  • Zastosowanie komputera : gry, renderowanie 3d, obróbka photo
  • Maksymalna kwota : mniej więcej w granicach tego co zaproponowałem, ale jest pewien margines
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? :  w najbliższym czasie
  • Których części potrzebuję : Komplet oprócz HDD
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : Prawdopodobnie tak.
  • Rozdzielczość mojego monitora i model :  Monitor jest również poniżej podany w propozycji + drugi monitor FHD który już posiadam
  • Specjalne wymagania :
    - cichy,
    - na rgb itd, w ogóle mi nie zależy
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) :
    - HDD toshiba 3TB
  • Własna propozycja zestawu :
    https://www.komputronik.pl/cart/shared/show/vGdw0va7DM
Link to post
Share on other sites

2080 w dobrej wersji ale i bardzo drogi. 

Windows za 600 zł Home, to nieporozumienie. W tej cenie jest Pro. 

Dark Power Pro 11 mało opłacalny na tle Seasonica Focus

970EVO dość blisko ceny 970 Pro nie mówiąc o 970 EVO Plus

Dopłata do Z390 Master nieco niepotrzebna 

Zabudowany Silent Base do takiego sprzętu wg mnie nie jest najlepszym wyborem. 

 

Kto to Ci składał czy sam składałeś? 

 

Płyta Z390 Aorus Pro

Chłodzenie Silent Loop 360

Obudowa Meshify albo Define w wersji S2

Zasilacz Seasonic Focus 750W Gold/Platinium

Windows 10 OEM za 450 zł

SSD 970 Pro albo jak coś, to SX 8200 Pro 1TB. 

z GPU można dawać MSI Duke. 

 

W ten sposób bym to widział https://proline.pl/koszyk/deb2de73

 

Monitor, peryferia i jeszcze i tak będzie taniej gdzieś o jakieś tysiaka.

W sumie pieniądze te można dać na szkiełko 21:9 jakieś 34 cale 3440x1440 itp. 

Asus PG348Q, Dell AW3418DW,

 

Edit: tak teraz patrzę, te pamięci CL19, zjedziesz CL sam w dól a jak nie to podmianka na coś innego. Ogólnie nie wiem czy jest sens pakowania za 3600 MHz za 1500 zł jak za 850 zł są 3000 MHz 2x16 . Co prawda aż się prosi o porządne ramki, ale cena praktycznie 2 x wyższa. 

Link to post
Share on other sites

@kajtek Zestaw składałem sam. Dzięki za porady, dokonałem kilku modyfikacji:

 

https://www.komputronik.pl/cart/shared/show/qwd9W0jkjn

 

zmieniłem zasilacz, ssd, mb oraz windowsa na OEM, nie wiem czemu wcześniej wrzuciłem BOX :)

 

Niestety cały czas wydaje mi się, że będę się decydował na komputronik, a tam niestety nie ma seasonica, silent loopa oraz sugerowanych obudów (chociaż meshify nie do końca mi podchodzi, define już jest spoko :) )

200 PLN w kontekście GPU nie jest dla mnie aż tak istotne jeżeli jest to warte tych pieniędzy, ale jeżeli nie ma to sensu, to wezmę DUKE

Nie rozumiem za bardzo Twojego komentarza dotyczącego obudowy, prosiłbym o rozwinięcie myśli, wybierałem be quite ze względu na kulturę pracy głównie. Tak jak pisałem RGB jest mi obojętne, nie ma ciśnienia.

Być może faktycznie zaatakuję PG348Q, jutro jeszcze zrobię pomiary.

 

PS Usunąłem myszkę, klawiaturę oraz monitor z zestawienia, żeby nie mieszały.

Edytowane przez kajtek.
Link to post
Share on other sites

Odnośnie obudowy. 9900K, RTX 2080, sekcja zasilania na płycie głównej to dość ciepłe sprawy.

BQ Silent Base jest dość mocno zabudowaną obudową przez co cyrkulacja powietrza powalać tam nie będzie. 

Jak chcesz cichy zestaw, to składaj go w z dobrze dobranych podzespołów. Wrzucenie w fabrycznie wyciszoną, zabudowaną obudowę tutaj nic nie da a dodatkowo mogą dojść problemy z temperaturami przy takim konfigu. 

 

To co jest wyżej jest całkiem ok choć brałbym tutaj obudowę S2 Meshify albo Define. 

Nastawiając się na jakieś mocniejsze OC 9900K, AiO i w/w obudowy będą do tego idealne. 

Jak to ma być zestaw do gier, to nie wiem czy nie zamieniałbym 970 Pro 512 GB na SX 8200 Pro 1TB przy małej dopłacie jak na ten budżet. 

Link to post
Share on other sites

@kajtek niestety nie ma tej obudowy w komputroniku, czy możesz rzucić okiem czy jest tam coś godnego polecenia?
czy Fractal Design Define R5 będzie odpowiednia? (lub w wersji XL). Ewentualnie, zawsze można dorzucić jeszcze jakiś wentylator dodatkowy do większego przepływu.

 

Jeżeli chodzi o AiO to też niestety nie ma zbyt dużego wyboru, a więc czy Dark Rock Pro 4 jest aż tak złym wyborem? Nie chcę kręcić rekordów w OC, tyle ile się da tyle podjadę, czy 5GHz będzie możliwe, czy raczej trzeba będzię odpuścić?

 

Podrzucam jeszcze raz link, bo te z posta powyżej chyba się zepsuł z jakiegoś powodu: https://www.komputronik.pl/cart/shared/show/Do7YQ9a75Q

Edytowane przez Mariusz129
Link to post
Share on other sites
a więc czy Dark Rock Pro 4 jest aż tak złym wyborem?

 

Jest dobrym wyborem. Tak jak pisałem. OC 9900K to już bardziej sztuka dla sztuki. 

Jak będzie normalne chłodzenie powietrzne, to i Define R5 i ten Silent Base będą no dość ok choć tego Silent Base wolałbym zmienić na Dark Base 700. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...