Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Wymiana karty graficznej

Karta graficzna Problem Wymiana

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 vercarlo

vercarlo
  • Amator

• 41 postów

Napisano 22 luty 2019 - 20:24

Witam, mam dosyć nietypowy problem z moim komputerem. Mianowicie dzisiaj wymieniałem obudowę w moim komputerze. Wszystko podłączyłem jak należy lecz podczas włączenia komputera monitor nie reaguje, podłączyłem starą kartę graficzną i również nic się nie działo. Podłączyłem obecną kartę pod komputer kolegi i u niego też nic. Ani jedna ani druga nie zadziałała. Jakieś sugestie?

• 0

#2 FUITP

FUITP
  • Amator

• 71 postów

Napisano 23 luty 2019 - 23:34

To wymieniłeś obudowę czy kartę? Piszesz stara karta/obecna karta, więc jak to jest? Podłącz monitor pod płytę główną i sprawdź czy wtedy jest obraz. Jeśli tak to znaczy że proc w porządku i możliwe że PCI uszkodziłeś przy montowaniu karty, jeśli nie to znaczy że coś z płytą albo procesorem.

Użytkownik FUITP edytował ten post 23 luty 2019 - 23:36

• 0

#3 vercarlo

vercarlo
  • Autor tematu
  • Amator

• 41 postów

Napisano 24 luty 2019 - 00:04

Wymieniałem obudowę. Już kombinowałem z tym i nic cały czas to samo, nawet jak podłącze monitor do płyty to i tak nic się nie dzieje.

• 0

#4 FUITP

FUITP
  • Amator

• 71 postów

Napisano 24 luty 2019 - 12:57

Wymieniałem obudowę. Już kombinowałem z tym i nic cały czas to samo, nawet jak podłącze monitor do płyty to i tak nic się nie dzieje.

A monitor sprawny? Wygląda jakbyś uwalił płytę główną. Wyciągałeś procesor z socketu podczas przesiadki na nową budę? I jak komputer zachowuje się podczas uruchomienia, wiatraki się kręcą?

Użytkownik FUITP edytował ten post 24 luty 2019 - 12:59

• 1

#5 vercarlo

vercarlo
  • Autor tematu
  • Amator

• 41 postów

Napisano 24 luty 2019 - 16:39

A monitor sprawny? Wygląda jakbyś uwalił płytę główną. Wyciągałeś procesor z socketu podczas przesiadki na nową budę? I jak komputer zachowuje się podczas uruchomienia, wiatraki się kręcą?

Tak monitor sprawny, dla potwierdzenia sprawdzałem na dwóch różnych monitorach i w obu przypadkach nie było żadnej reakcji. Kiedy wszystko wymontowałem ze starej obudowy to wyciągnąłem procesor aby zmienić pastę. Wszystkie wiatraki się kręcą.

• 0

#6 Caman

Caman
  • Dyskutant

• 161 postów
  • Miejscowość:Zduńska Wola

Napisano 24 luty 2019 - 23:01

Na moje to do wyciągnięcia procesor i trzeba by było piny obejrzeć w sockecie.
  • 1

I5 8600K@5GHz 1,34V + Thermalright Macho Rev. B (2xTY-147a) // Asrock Fatal1ty Z370 Gaming K6 // Zotac GTX 1070 TI Mini +200/300 MHz // Patriot Viper 4 2x8GB 3200 CL16 // Goodram Iridium Pro 240GB + 1TB HDD // OCZ StealthXStream 2 500W // Zalman Z9 Plus

#7 TMStoke

TMStoke
  • Nie mam fioła na tym punkcie, ale...

• 415 postów
  • Miejscowość:Świebodzin / Stoke on Trent
  • 3DMark 06:28620

Napisano 25 kwiecień 2019 - 17:52

Ja ostatnio musiałem wymienić kartę i poszedłem do galileo bo mam bilziutko do nich. Pokazałem lapka, powiedziałem parametry i mi doradzili, na prawdę spoko chłopaki

Zgłaszajcie tego pajaca, zanim właduje kogoś na minę...

• 0

Moje graty:

Spoiler

:!: Nie bagatelizuj urządzenia jakim jest zasilacz PC (PSU). Niemarkowy jest tykającą bombą, którą możesz mieć w obudowie.

Dobry zasilacz jak się spali to się spali. Wyrób zasilaczo-podobny zabierze ze sobą resztę podzespołów, a także Twoje dane  :!:

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Karta graficzna, Problem, Wymiana

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych