Skocz do zawartości

Tani telefon do 400zł - xiaomi 6a?


Recommended Posts

Witam, 

szukam taniego telefonu - do 400zł, nowego, z Polski. W zasadzie moje pytanie brzmi: czy znajdzie się w tej cenie jakaś alternatywa dla xiaomi 6a? Z tego co widziałem to większość modeli w tej cenie ma bardzo zbliżoną specyfikację, ale może coś przeoczyłem. Albo może warto dopłacić 50-100zł? Z góry dzięki za pomoc :) 

Link to post
Share on other sites

mam redmi 6a i generalnie polecam jako telefon do dzwonienia i przeglądania neta działa świetnie nie jest demonem prędkości ale szybkość jest przyzwoita, zdjęcie zrobi raz lepsze raz gorsze ale generalnie jak dla mnie jest ok, głównie robię zdjęcia produktów którymi handluje, bateria spokojnie trzyma 2 dni, dobry wyświetlacz ips 18:9 ,problemem jest you tube który potrafi przyciąć w 720p 

Link to post
Share on other sites

Do podstawowych zadań powinien wystarczyć jednak w 6A jest mediatek, szybkością działania na pewno nie będzie grzeszył. Jako alternatywę sprawdziłbym Moto E5:
https://www.sferis.pl/smartfon-motorola-moto-e5-xt1944-bluetooth-wifi-gps-lte-dualsim-16gb-android-80-kolor-szary-flash-gray-p615040

Bardzo fajny sprzęt w tej cenie. Raz że ma Snapa dwa to pojemna bateria 4000 mAh.
Ekran 5,7"cala dobrej jakości IPS. W tej cenie ciężko będzie o coś porównywalnego. 

Edytowane przez White_Ghost
Link to post
Share on other sites

Co do samej motki nie mam żadnych zastrzeżeń ale już któryś raz na tym forum czytam że mediatek jest BEEE a jak czytam testy na dość rzetelnej stronie to wychodzi że A22 od mediateka jest ogólnie 20% wydajniejszy od snapa 425

https://www.notebookcheck.net/425-vs-Helio-A22-MT6762M_6685_10951.247596.0.html

https://www.techcenturion.com/mediatek-helio-a22#nbspnbspnbspnbspAntutu_Benchmark

Link to post
Share on other sites

Problemem mediateków nie jest wydajność,  a brak udostępnionych kodów źródłowych, co utrudnia powstawanie alternatywnego oprogramowania. 

 

A jeżeli chodzi o telefon do 400zł to zamiast Redmi 6A i jemu podobnych lepiej kupić Leeco Le 2 x526 3/64GB LTE B20  lub LeTV Cool 1. o klasę wyżej niż te Redmi

Edytowane przez czamarek
Link to post
Share on other sites

Z mediatekami w tanim wydaniu jest też problem nagrzewania się do niekomfortowych temperatur (tak, w niektórych tanich Snapach jest podobnie) oraz duży apetyt na baterię. Wg mnie od 6A będzie lepsza wspomniana powyżej Motka E5 - czysty android (przy harware w fonach za 400 zł to robi różnicę) oraz znacznie lepsze wykonanie. Smartfon nie trzeszczy w rękach, dobrze leży w dłoni. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...