Skocz do zawartości

Koło smierci - windows 10 czyli system nie wstaje


Recommended Posts

Nagle system windows 10 mi zgłupiał: zaczyna się uruchamiać i wyskakuje komunikat, że nie można go uruchomić, że będzie restart i próba naprawy. I tak w kółko.

 

Próbowałem odzyskać dwa punkty przywracania, mieliło ponad godzinę i nic.

 

Próbowałem włożyć pendrive z instalką win10 pro i bez skutku, jak chce "reinstalowac" czyli instalować bez usuwania swoich danych, to na końcu krzyczy, że muszę wyjąć nośnik i .. i nic się nie dzieje, wszystko od nowa, restart i próby odzyskiwania.

 

Co mogę zrobić, aby jak w czasach win7 naprawdę REINSTALOWAĆ system?

 

Dysk jest widoczny pod interfejsem usb, zgraem sobie osobiste dane na bok w razie czego.

Link to post
Share on other sites

Nie, wyjąłem tylko dysk z laptopa do interfejsu zewn. aby zgrać dane gdzie indziej.

Z pena instalowałem ale na innym kompie.

Zastanawiałem się teraz, czy może nie zrobić chkdsk na partycji z windowsem.

Bo nie wiem, czy jesli teraz na nowo zainstaluje, to zgrywajac wszystkie pliki z C oprocz oczywiscie /Windos, odzyskam

ustawienia programow, watpie, bo to siedzi gleboko w plikach rejestru.

Link to post
Share on other sites

 

 

Zastanawiałem się teraz, czy może nie zrobić chkdsk na partycji z windowsem.

 

Dobrze by było to sprawdzić.

 

 

 

odzyskam ustawienia programow, watpie, bo to siedzi gleboko w plikach rejestr

 

Sporo, w zależności od rodzaju aplikacji, da się ugrać ale trzeba zrobić backup m.in.: \Program Files, \Program Files (x86) oraz \Users\[nazwa_usera]\AppData (zawiera ważne foldery: Local, LocalLow i Roaming) i po odzyskaniu sprawności systemu przekopiować z powrotem do właściwych lokalizacji.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Niekoniecznie, to jest wersja być może sprzed roku.

Robię właśnie resetowanie ustawień, bez utraty plików osobistych czy jakoś tak. Żadne punkty nie zadziałały, próbowałem wszystkiego.

Edytowane przez itcloud
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...