Skocz do zawartości

Dobry smartfon dla nieobeznanej w technologii dziewczyny :)


Recommended Posts

Cześć!

 

Chciałabym prosić o pomoc w wyborze telefonu do kwoty 2500zł. Posiadam obecnie Galaxy S4, który wiernie służył mi przez 4 i pół roku, niestety jego żywotność dobiega końca. 

Jestem całkowicie zielona jeżeli chodzi o smartfony, a ich dostępna ilość trochę mnie przytłacza :) 

Zależy mi przede wszystkim na tym, aby działał on szybko (pomimo dużej ilości aplikacji) i nie zacinał się już po roku. Jak na typową 23-latkę smartfona użwam ciągle, dlatego przyda się mocna bateria. Jakość ekranu też jest ważna, ponieważ Netflix jest moją aplikacją numer 1 :) Dobry aparat też się przyda. 

 

Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję za każdą odpowiedź :) 

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Cześć Ania,

 

Takie czasy nastały że praktycznie z każdego telefonu powyżej kwoty 1500 zł będziesz zadowolona :)

Tutaj problemem będzie dobór rozmiaru ekranu - bo teraz smartfony bardzo urosły, teraz standard to ekrany węższe i wyższe. Większość smartfonów jest więc 2-3cm wyższa od Twojego Galaxy S4. Czy nie będzie Ci to przeszkadzać?

No ale do rzeczy, pomijając rozmiar.

Według mnie dobrym wyborem będzie Huawei Mate 20, wersja 4/128 GB (kolor Twilight piękny <3). Matryca ma rozmiar 6,53", zajmuje 88% przedniego panelu smartfona, przy wysokości 158 mm x 77,20 mm szer. Smartfon mega wydajny, aparat robi foty bardzo ładne, szczegółowe, wyższa półka. Wykonanie jest również bardzo dobre, korpus aluminiowy + szkło hartowane. Bateria 4000 mAh, pozwoli na ok 2-3 dni działania takiego standardowego, taka pojemność należy do tych większych w smartfonach. Tak więc urządzenie warte swojej ceny.

 

Inna propozycja to Xiaomi Mi Mix 2S, równie wydajny, ma mniejsze rozmiary ale i mniejszą baterię. Można go dostać znacznie taniej, za ok 1700 zł - wersję  6/64 GB. To jest model który nie ma popularnego ostatnio wcięcia - tzw. "Notch". Dla jednych to plus, dla innych minus.

Biorąc dowolny z tych urządzeń nie będziesz zawiedziona :) Kilka lat będą w stanie spokojnie służyć.

Link to post
Share on other sites

Ja również uważam że mate 20 będzie dobrym wyborem. Dobra wydajność, bardzo dobry aparat i do tego dosyć pojemna bateria, która ma 4000mAh. Tylko musisz się zastanowić jak duży smartfon chcesz bo np wyświetlacz 6.5" tak jak ma ten Mate to są już spore rozmiary.

Edytowane przez sekus007
Link to post
Share on other sites

Dzięki wam wszystkim za odpowiedz :) 

Byłam w sklepie przyjrzeć się Mate-owi jak leży w dłoni itd i muszę przyznać, że jest rzeczywiście bardzo duży :) 

A co sądzicie o P20 pro, bo jest w podobnej cenie, a ma troszkę mniejszy ekran i jest może taki bardziej zgrabny ?

W sklepie polecali mi jeszcze Xiaomi Mi 8, a na różnych stronkach wychwalany jest też One Plus 6T, ale o tej firmie w sumie nigdy nie słyszałam :) 

Jeśli macie info o tych telefonach, będę wdzięczna za odpowidzi :) 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...