Skocz do zawartości

PC do gier do 5000 zł +/- 500 zł (pomoc w złożeniu kolejnego komputera)


Recommended Posts

Dzień dobry!

 

Na koniec 2015r. pomogliście mi złożyć zestaw komputerowy do gier.

Służył mi dzielnie przez 1,5 roku, po czym odstąpiłem go koledze, u którego śmiga do dziś.

Rozglądam się ostatnimi czasy za sprzętem do grania (głównie laptopy "gamingowe") i czym więcej czytam, tym mniej wiem - standardowo.

Zniechęcam się do tego stopnia, że zacząłem myśleć o komputerze stacjonarnym, jak kiedyś, stąd mój wpis. Niemniej, jeśli po przeczytaniu poniższych stwierdzicie, że jakiś laptop nada się bez problemu, to proszę o sugestie modeli.

 

Czy możecie mi polecić zestaw od 5000 do 5500 zł wraz z monitorem?

Wcześniej miałem bodajże EIZO FS2333 i był na prawdę dobry, ale wiadomo, lata mijają - i może na rynku jest coś lepszego?

 

Nie mam nie wiadomo jakich wymagań co do gier, które miałyby być uruchamiane na komputerze, bo od tego mam poniekąd PS4. Drażni mnie jednak granie w FPSy na konsoli, deficyt gier strategicznych i MMO/MOBA.

 

W związku z tym, tytuły, które będą odpalane to głównie:

- League of Legends;

- Heroes of the Storm;

- World of Warcraft;

- Battlefield I i V;

- Strategie;

 

Grunt żeby LoL czy WoW nie dostawały najmniejszej czkawki podczas czegokolwiek, co działo się będzie na ekranie, żeby podczas grania nie robił się w obudowie piekarnik i żeby jakość obrazu była wysoka (niski czas reakcji matrycy).

 

Kiedyś poleciliście mi (w obudowie fractala R4 midi modajże (z oknem)) AsRocka Z97X Killer, Sapphire R9 290 vapor-x, wspomniany monitor EIZO, i już nie pomnę jaką i5 z K na końcu, dobre RAM-y i jakiś budżetowy dysk.

Miażdzył dosłownie wszystko.

Teraz, liczę po cichu na coś równie udanego :)

 

Dziękuję i pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

 

 

Kiedyś poleciliście mi (w obudowie fractala R4 midi modajże (z oknem)) AsRocka Z97X Killer, Sapphire R9 290 vapor-x, wspomniany monitor EIZO, i już nie pomnę jaką i5 z K na końcu, dobre RAM-y i jakiś budżetowy dysk. Miażdzył dosłownie wszystko.

 

Aż miło się czyta. 

 

 

 

Niemniej, jeśli po przeczytaniu poniższych stwierdzicie, że jakiś laptop nada się bez problemu, to proszę o sugestie modeli.
 

 

Jakby nie patrzeć, to jednak w takim budżecie kupisz bez problemu laptopa z GTX 1060 6GB więc do w/w gier będzie spoko. 

 

 

 

 

zacząłem myśleć o komputerze stacjonarnym

 

Skrzynka, to jednak skrzynka. Problemem jest tutaj to, że WoW w większym raidzie zajedzie i tak sprzęt. 

Poniekąd ciężko mi to trochę ugryźć. Dając szkielko AOC VA 144 Hz FullHD za 850 zł nijak idzie się zmieścić tutaj z i7 i RTX 2060, Ryzen 7 2700 i RTX 2060. Zostają bardziej i5tki oraz Ryzen 5 2600. 

 

Przy mały przekroczeniu budżetu zestaw pod OC i5 9600K https://proline.pl/koszyk/db780759 + RTX 2060. Dobre rowziązanie pod wszystkie gry, które leżą na CPU. W tej samej cenie możesz mieć Ryzena 5 2600 i RTX 2070 czyli słabszy CPU i mocniejsze GPU. Tutaj zaś dla przykładu w BF online, CPU radzi sobie znakomicie. 

 

Trzymając się niższego budżetu zostaje Ci i5 9400F oraz Ryzen 5 2600 wraz z RTX 2060. 

 

https://proline.pl/koszyk/547b3b74

https://proline.pl/koszyk/f9a26c99

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...