Skocz do zawartości

Wymiana karty graficznej z GTX 780 na GTX 1070 Gaming


Recommended Posts

Witam, chce wymienić kartę graficzną Palit GeForce GTX 780 Super JetStream - 3072 MB DDR5 DP HDMI na
MSI GeForce GTX 1070 Gaming 8G 8GB GDDR5 256 bit. Mam kilka pytań:
1. Uciągnie ją mój zasilacz?
2. Jest jakaś lepsza karta graficzna w podobnej cenie?
3. Słyszałem, że w tym modelu mogą piszczeć cewki. Czy negatywnie wpływa to na wydajność?


Z początku chciałem dokupić kartę tą samą co mam ale używaną. Lecz dowiedziałem, że to nieopłacalne.

Poniżej konfiguracja:
Płyta Główna: MSI Z87-G45 Gaming Intel Z87
Procesor: QuadCore Intel Core i7-4770K, 3500 MHz (35 x 100)
Karta Graficzna: Palit GeForce GTX 780 Super JetStream - 3072 MB DDR5 DP HDMI
Pamięć RAM: 2x Ballistix Sport DDR3 8GB/1600 CL9
Dysk Twardy: Western Digital Caviar Blue, 3.5'', 1TB, SATA/600, 7200RPM
Dysk SSD: Plextor 128GB 2,5'' SATA SSD M5 PRO
Zasilacz: SilentiumPC Deus M1 550W PSU 80Plus Bronze
Obudowa: Corsair Carbide 500R

Link to post
Share on other sites

Oczywiście, że uciągnie. Tego Msi masz jakiegoś konkretnego upatrzonego czy po prostu ten model akurat Ci się podoba? Jeżeli mówimy o używkach to nic lepszego w cenie ~1000 nie dostaniesz, jeżeli nówka sztuka być musi to na tę chwile tak jak kolega pisze - rtx 2060. Tyle że w piątek premiera gtx 1660 Ti więc warto się te kilka dni wstrzymać.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

MSI GeForce GTX 1070 Gaming 8G 8GB GDDR5 256 bit nówkę chciałem wziąć. Trochę szukałem i wypadło na ten model. Teraz myślę nad 2060. Jakieś konkretne modele tego RTXa 2060 polecacie? Bo pewnie znowu z tydzień spędzę nad wyborem. Ciężki ze mnie człowiek jeśli chodzi o zakup sprzętu :)

 

Edit:

Jednak wyszło szybciej niż myślałem. Trafiłem na Gigabyte GeForce RTX 2060 GAMING OC, 6GB GDDR6. Tak dla pewności wole zapytać czy to dobry wybór z 2060?

Edytowane przez Slovaan
Link to post
Share on other sites
Zasilacz: SilentiumPC Deus M1 550W PSU 80Plus Bronze

 

 

Pod­su­mo­wu­jąc, do­sta­li­śmy dwie sztu­ki za­si­la­cza Deus M1 550 W, obie się spa­li­ły pod­czas wy­so­kie­go ob­cią­że­nia, za­si­lacz ma wię­cej wad niż za­let. Nie oby­ło się bez start. Stra­ci­li­śmy pod­czas te­stu na ży­wym or­ga­ni­zmie kar­tę gra­ficz­ną Gi­ga­by­te GTX 480, któ­ra pod­czas ob­cią­że­nia w Fur­mar­ku ule­gła awa­rii. W ta­kiej sy­tu­acji nie po­le­ca­my za­ku­pu za­si­la­czy Si­len­tiumPC Deus M1. By­naj­mniej do mo­men­tu usu­nię­cia przy­czyn awa­rii. 

 

http://www.overclock.pl/articles/showall/id/627,silentiumpc-deus-m1-550-w-test 

Edytowane przez MiK
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...