Skocz do zawartości

Recommended Posts

Według zapisu w pliku mini dump cytuję: Żądana strona danych jądra nie mogła zostać odczytana. Zwykle spowodowana jest uszkodzeniem bloku w pliku stronicowania lub błędem kontrolera dysku, a parametr 0xC000009C, który jest uwidoczniony u Ciebie zwykle wskazuje złe bloki (sektory) na dysku twardym. W Twoim przypadku z odczytu SMART nie wynika by były uszkodzenia bloków dysku jedynie dalej pozostaje nie rozwiązany problem z komunikacją dysku z płytą gł. Możliwy jest też problem z kontrolerem dysku. Wykonaj jeszcze w HDTune Error Scan dysku.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

wykonałem i zero błedow
dysk jest nowy SSD crucial mx 500 ,

bios aktualizowalem rowniez
wiec szukam dalej


dodam ze bład pojawia sie jedynie po wyjsciu z uspienia laptopa po 6h godzinnej przerwie np., jesli zrobie uspienie po godzinie np. nic sie nie dziej, blad wysepuje bo dluzszym czasie tylko 
strasznie dziwny temat

Edytowane przez kubabkb
Link to post
Share on other sites

Z racji, że w tym laptopie chipset (NVIDIA MCP) odpowiada za wszystkie podzespoły to jego temperatura 124*C może wpływać na niepoprawne działanie tych składowych laptopa i to należy wyeliminować (stan chłodzenia- termopady) . Log został zakończony przez Ciebie czy crashem systemu? W logu oprócz wysokiej temp. chipsetu jest dziwne, co powinieneś sprawdzić wskazanie obrotów wentylatora CPU. Jest ono na niezmiennym poziomie 100(RPM) tu jednak nie jest wskazane czy jest to wartość procentowa czy w obr/min, ale to powinieneś słyszeć.  

Link to post
Share on other sites

uzylem pasty zamiast termopada na chipsecie, ma to znaczenie? moze dlatego tak wysoka temperatura
log ja zakonczylem 
oba wiatraki chodza na takich samch obrotach
wiatrak od karty polaczony jest jednym kablem z zasilaniem od wiatraka cpu, poniewaz wejscie od chlodzenia karty graficznej wyrwalo sie z plyty

Link to post
Share on other sites

 

 

uzylem pasty zamiast termopada na chipsecie
Pasty termo przewodzące działają optymalnie przy jak najmniejszych grubościach warstwy. Prawdopodobnie warstwa jest za gruba lub co gorsze nie styka z odpromiennikiem temperatury ze względu, że jest tam miejsce przewidziane na termopad, Myślę, że powinieneś to poprawić, bo problemy z rozgrzanym laptopem prawdopodobnie jest spowodowany zbyt wysoką temperaturą chipsetu.
Link to post
Share on other sites

Tak jak wyżej od chipsetu są zalezne porty SATA, porty USB, sieć, Audio itd. Więc jak masz tak wysokie temperatury to na razie jest problem z portami SATA, a elektronika przy wysokich temperaturach ulega szybszej degradacji.

Edytowane przez lonialomax
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

wiec co mam teraz zrobic? termopad podlozyc?

mozecie mi pokaza dla pewnosci w krym miejscu na mojej plycie znajdue sie chipset?


https://obrazki.elektroda.pl/3930841200_1359071017.jpg
gdzie na tym zdjeciu jest chipset?


https://archiwum.allegro.pl/oferta/plyta-glowna-asus-k70io-gwarancja-i6696406663.html


https://obrazki.elektroda.pl/9570660300_1542319785.jpg

Link to post
Share on other sites

wymienilem na termopad i temperatura mpc wynosi 78 normalnie a w stresie 99, wiec jest poprawa

nie ma rowniez problemu z pamieca RAM poniewaz moglem dokonczyc test i nie wykazal zadnych błedow(ale nie wiem gdzie znajduja sie wynniki w systemie Windowes 8 ), nie ma  tez problemu tez z ponownym uruchamianiem

dalej jest problem z dyskiem z bledami C7 , wiec moze ten dysk Crucial jest uszkodzony

Link to post
Share on other sites

uzywam go caly czas, bledy pojawiaja sie tylko po wyjsciu z uspienia laptopa i czasami po wlaczeniu systemu, podczas pracy nigdy nie ma bledu niebieskiego ekranu, wkurza mnie to plus te bledy C7, jak bede mial chwile czasu oddam lapka do serwisu, ale musze go zostawic na 2 dni a to mi sie nie usmiecha


MPC ma 90 stropni,moze byc taka temperatura czy probowac ja jeszcze obnizyc?

Link to post
Share on other sites

Na baterii też jest wzrost parametru C7? Przyczyn może być wiele, Z racji, że jest to dysk oparty na pamięci flash czyli półprzewodnikowej, a praca półprzewodników opiera się na różnicach potencjałów napięć to wahnięcia parametrów napięć na linii chipset- porty sata mogą mieć wpływ na pracę kontrolera dysku. Niekoniecznie musi być zasilacz. To tak w uproszczeniu. Wymień w końcu ten zasilacz i baterie i jeżeli dalej będzie problem z C7 to laptop do serwisu na pełną diagnostykę, ale to wiąże się z kosztami. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...