Skocz do zawartości

Recommended Posts

Panowie mam taki problem- laptop podczas proby uruchamiania wyłacza sie po 3 lub 6 sekundach, ale np za 4 lub 5 razem sie wlaczy, pozniej jest wszytko stabilnie podczas pracy, jedynie denerwuje mnie to ze musze pare razy wlaczyc laptop zanim sie uruchomi za ktoryms razem, podczas pracy systemu nie wiesza sie wogule. 

Dysk sprawny 100% oprcz bledow C7 (dysk SSD) wiec odpada, na dysku HDD(starym) tez komputer sie resetuje.

Bios najnowszy , sterowniki najnowsze

Laptop Asus K70iO(staruszek) 

grzebalem w necie przez dwa dni na temat tego problemu i sprawdzilem wiele zeczy, ale nic nie pomaga
moze to wina płyty lub zasilacza
dziwna sprawa ze tylko podczas uruchamiania jest problem, ale wkoncu po paru probach(np. po odlaczeniu ladowarki na chwile) wlacza sie laptop

Piszcie Panowie co potrzebne do daleszej diagnozy i bede to wrzucal na forum

z gory dzieki za pomoc

  System

    - Provider
      [ Name] Microsoft-Windows-Kernel-Power       [ Guid] {331C3B3A-2005-44C2-AC5E-77220C37D6B4}
      EventID 41       Version 3       Level 1       Task 63       Opcode 0       Keywords 0x8000000000000002     - TimeCreated
      [ SystemTime] 2019-02-20T21:15:20.394647200Z
      EventRecordID 3232       Correlation     - Execution
      [ ProcessID] 4       [ ThreadID] 8
      Channel System       Computer Kuba     - Security
      [ UserID] S-1-5-18

- EventData

    BugcheckCode 122     BugcheckParameter1 0xfffff6fc40056e30     BugcheckParameter2 0xffffffffc0000185     BugcheckParameter3 0x848f3be0     BugcheckParameter4 0xfffff8800adc6000     SleepInProgress 6     PowerButtonTimestamp 0     BootAppStatus 3221225473

nikt nie ma posmysłu

Edytowane przez kubabkb
Link to post
Share on other sites

 

 

oprcz bledow C7
Czy powyższy parametr C7 jest na stałympoziomie czy rośnie. Wskazuje on na problemy z portem SATA na płycie gł. Sprawdź stan styków w tym porcie (podgięte lub jakiś nalot na stykach).

 

podczas proby uruchamiania wyłacza sie po 3 lub 6 sekundach, ale np za 4 lub 5 razem sie wlaczy
Wygląda na to, że włączy się i działa po uzyskaniu poprawnego połączenia.
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Bład caly czas rosnie, nawet jak system nie jest zamkniety przez tydzien 77 C7 wyskoczylo


ok sprawdze stan stykow, wiec ten bład kernel 41 moze porppstu powstwac przez uszkodzone zlacze SATA na plycie- dobrze rozumiem? 
dodam ze na dysku HDD nie ma tych błedow C7, ale tez sie wylacza podczas uruchamiania laptop, juz sam nie wiem o co chodzi

Link to post
Share on other sites

 

 

wiec ten bład kernel 41 moze porppstu powstwac przez uszkodzone zlacze SATA
Nie ten błąd jest zapisywany przez system w momencie nieczystego zamknięcia systemu co u Ciebie dzieje się cytuję; wyłacza sie po 3 lub 6 sekundach. Dysk HDD podłączasz w tym samym porcie więc tak jakby problem jest pod wspólnym mianownikiem.

 

(np. po odlaczeniu ladowarki na chwile) wlacza sie laptop
Temu też bym się przyjrzał. Ładowarka jest oryginalna?
Link to post
Share on other sites

Nie dzieje się z systemem bo problem z na łączach SATA nie jest od niego zależny. Przejrzyj ten port SATA i ewentualnie delikatnie przeczyść w nim styki i przedmuchaj sprężonym powietrzem. Sprawdź przy okazji wszystkie połączenia zasilania i taśm czy wszystko jest stabilne.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

Dodam ze laptop byl dwa lata temu zalany(otwarte okno dachowe podczas burzy) , oraz  jedno zasilanie ma uklad chlodzenia karty oraz procka, poniewaz moje zlacze od chlodzenia wyrwalo sie z plyty i kolega w serwisie polaczyl je z zasilaniem procka. ogolnie wiatrak od chlodzenia karty chodzi caly czas

Panowie info z HD tune, prosze o pomoc, z dyskiem nic sie nie dzieje, ale beldy caly czas rosna, czasami po dluzszym uspieniu zawiesza sie na 2 minuty

https://naforum.zapodaj.net/96b589a8b95a.jpg.html

Link to post
Share on other sites

tak port dokladnie przeczyszczony i sprawdzony, co najlepsze to beledow C7 na starym dysku nie ma wogule- a podlaczane sa na tym samym 
 

 

Odkrylem pewna regule, ze jesli wylacze kabel od zasilania dajmy na minute to laptop wlaczy sie normalnie 

Edytowane przez kubabkb
Link to post
Share on other sites

 

 

oraz jedno zasilanie ma uklad chlodzenia karty oraz procka, poniewaz moje zlacze od chlodzenia wyrwalo sie z plyty i kolega w serwisie polaczyl je z zasilaniem procka.
I to, że

 

Odkrylem pewna regule, ze jesli wylacze kabel od zasilania dajmy na minute to laptop wlaczy sie normalnie
może świadczyć o - zasilacz stracił swoje parametry (sprawdź na innym o takich samych prądach na wyjściu) lub jest jakieś zwarcie na sekcji zasilania płyty gł. Na starym może nie być bo jest mniej czuły elektronicznie niż SSD, ale i tak miałeś na nim problem z uruchamianiem systemu.
Link to post
Share on other sites

wlasnie mialem sie o to pytac czy nowszy jest bardziej czuly i dlatego odczytuje bledy CRC C7 oraz B7 oraz AE (cos z zasilaniem niby) , 
powiedz mi lonio czy te beldy moga uszkodzic moj dysk? czy moge spokojnie go uzytkowac?
 

kupilem specjalnie nowa baterie zeby sprawdzic jak chodzi na baterii( czy tez bedzie sie wylaczal, ale jak juz chcialem wlaczyc o na samej baterii wypuscilem ja z rak i spadla mi na ziemie- po tym zabiegu wogule nie chce jej juz ladowac , mozliwe ze sie uszkodzila po upadku z 40 cm?)

Link to post
Share on other sites

 

 

czy te beldy moga uszkodzic moj dysk?
Nie,te parametry nie są błędami krytycznymi pracy dysku, które mogą go uszkodzić. Co najwyżej pojawiają się problemy z pracą systemu jak u Ciebie. Parametry te są informacyjne. B7 świadczy o starzeniu się dysku i C7 Liczba błędów transferu danych w trybie UltraDMA Powodowane z różnych przyczyn, a informują o błędach w transmisji pomiędzy dyskiem a kontrolerem. Najczęstszą przyczyną jest wadliwy kabel transmisyjny choć równie dobrze może to być uszkodzony kontroler, lub felerny zasilacz itp.

 

po tym zabiegu wogule nie chce jej juz ladowac , mozliwe ze sie uszkodzila po upadku z 40 cm?
Jak nie spróbujesz to się nie dowiesz czy się uszkodziła. Sprawdź też na innej ładowarce.
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

jak bede w domu, zmierze miernikiem ten zasilacz, mam nadzieje ze to jego wina
chyba ze kupie jakis na allegro nie ori, sa po 40- 50 zl

 

 

jest jakis program zeby sprawdzic zasilacz czy tylko jedyna opcja miernik?

Edytowane przez kubabkb
Link to post
Share on other sites

ok tak zrobie, bo ostatnio czyscilem wszytko i sprawdzalem ale niezbyt dokladnie,
zauwazylem jeszcze jedna rzecz- jak komputer jest zimny( niewlaczany przez np 2 godziny) wtedy moge uruchomic skan pamieci normalnie, 
taka sama sytuacja z bootowalnym pendrive jak komp jest cieply to komp sie wylacza podczas proby bootowania, jak odczekam godzine wtedy bootowalny pendrive normalnie dziala i moge zainstalowac system
moze to co wiecej wniesie do tematu
obstawiam zasilacz lub procesor, a Ty loni co sadzisz?


MCP temperature siegea 120 stopni, to chyba nie jest normalne, prawda?


sprawdzane za pomoca HW info

Link to post
Share on other sites

 

 

ak komputer jest zimny( niewlaczany przez np 2 godziny) wtedy moge uruchomic skan pamieci normalnie, taka sama sytuacja z bootowalnym pendrive jak komp jest cieply to komp sie wylacza podczas proby bootowania, jak odczekam godzine wtedy bootowalny pendrive normalnie dziala
Jak dla mnie jest jakiś problem ze ścieżkami na płycie gł. lub kondensatorami, które jak ciepłe tracą swoje parametry. Czy laptop działa poprawnie przy zwiększonym obciążeniu?
Link to post
Share on other sites

testujac go OCCT niby wszystko jest ok, chyba oddam go do serwisku , moze tam mi powiedza co jest nie tak, 
troszke go muli jak jest zwiekszone obciazenie i temnperatura procka potrafi dojsc do 88 stopni a temnperatura na mostku poludniowym do 140 nawet


ale temperature na mostu sprawdzam w HW info bo tylko tam jest informacja o temperaturze mostka


030619-12448-01.dmp
2019-03-06 16:10:41
KERNEL_DATA_INPAGE_ERROR
0x0000007a
00000000`00000020
ffffffff`c000009c
fffffa80`04371078
00000000`00000000
ntoskrnl.exe ntoskrnl.exe+5a240
NT Kernel & System
Microsoft® Windows® Operating System
Microsoft Corporation
6.2.9200.17581 (win8_gdr.151112-0600)
x64
ntoskrnl.exe+5a240
C:\Windows\Minidump\030619-12448-01.dmp
2
15
9200
297 208
2019-03-06 16:12:14
 
taki blad dmp mam zapisany
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...