Skocz do zawartości

GTX, RTX do 1750zł


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Dominik132,

Recommended Posts

-Kiedy dokonujesz zakupu i jaką kwotą dysponujesz: w tym tygodniu, góra 2 tygodnie, dysponuję kwotą około 1750zł

-Zastosowanie: Wyłącznie do gier z zamiarami do Metro Exodus, gry AAA, Apex Legends

-Model i moc zasilacza: Seasonic Focus Plus Gold 550W

-Reszta specyfikacji komputera Specyfikacja PC'ta w sygnaturze
-Rozdzielczość monitora w której grasz! Wyłącznie FHD, musi mieć DVI (cyfrowe)

-Dodatkowe wymogi: Na OC jakoś specjalnie mi nie zależy byle trzymała jak skała to co ma zaprogramowane, za to dobrze jakby była cicha (max 1700-1800rpm w daily) z max 75*C. Z moim fartem do kart widziałbym mile minimum 3 lata gwarancji.

 

Generalnie czy w ogóle jest to możliwe w tej kwocie.

Edytowane przez CrisPell
Link to post
Share on other sites

Jak czytam komentarze pod Metro, to jednak RT robi wrażenie - więc tylka RTX 2060 w tym budżecie. Pytanie, czy granie na profilu graficznym high, z RT na poziomie medium/low @1080p w 50-60 kl/s to będzie coś, za co opłaca się dopłacać względem Pascala...

 

https://www.purepc.pl/karty_graficzne/metro_exodus_test_wydajnosci_kart_graficznych_totalna_masakra?page=0,11

 

https://www.purepc.pl/karty_graficzne/metro_exodus_test_wydajnosci_kart_graficznych_totalna_masakra?page=0,30

Link to post
Share on other sites

W zasadzie celuję w 60FPS, bo mam 60Hz. RT też jakoś mnie specjalnie nie kręci, ale też ciężko o inną kartę jak RTX 2060, która przegania 1070, a jest nawet blisko 1080 w tej cenie. Tylko jakiej firmy? Byłem już prawie z Palitem w koszyku to zaś powalił mnie status, że grubo ponad 70*C i 2300rpm.

Link to post
Share on other sites

ja kupiłem rtxa 2060 za 1499 zł od inno3d i jestem bardzo zadowolony, głośność mi nie przeszkadza bo gram na słuchawkach. Temperatury max 75 stopni, a wentylator się rozkręcił max do 1700. Palit jest całkiem dobry, nie ma co narzekać. Ja uważam, że jeśli nie jesteś uczulony na punkcie temperatur i głośności to każdy tańszy model się sprawdzi (prócz suszarek z turbiną). W rtxie do lepszego chłodzenia musiałbyś dać między 1750-1900 zł co mija się z celem gdyż w niewiele większej cenie masz rtxa 2070 lub 1080ti.

Link to post
Share on other sites

Ja niestety jestem tutaj monotematyczny: jeżeli GeForce to tylko EVGA, jeżeli Radek to tylko Szafirowy. Tylko że RTX 2060 od Evga to albo wersje z jednym wentylem (= grzałka czyli Epic Fail) albo jedna wersja z dwoma wentylami po 1850...

 

Dawać 2300 za 2070 to też moim zdaniem "deal życia" bo za 2500 są jeszcze resztki 1080 Ti - a tj już 50% ponad budżet :/

Link to post
Share on other sites

Też tak uważałem, aż do teraz jak mam ochotę się rozstać z Sapphire RX 480. Drażni mnie wysoka temperatura jak i hałas pokroju 2k rpm. Nikt nic? Jakaś konkretna propozycja? Jest kto jeszcze tutaj kto używa RTX 2060 i mógłby się wypowiedzieć?

Edytowane przez CrisPell
Link to post
Share on other sites

Hmm znalazłem FE za 1650zł w mieście 25 km ode mnie. Nówka dorzuca fakturę, kupiona miesiąc temu. Warto w ogóle brać od prywatnego? Ile btw gwarancji dają na FE?

Jedynym problemem może być dobranie się w przyszłości do rdzenia by głupią pastę wymienić.

Edytowane przez CrisPell
Link to post
Share on other sites

Widziałem ten test dlatego się zdziwiłem, że @inspir ma problemy z Palitem.

Wiesz co, może ja jestem trochę przewrażliwiony, ponieważ wcześniej pracowałem na lapku, który był cichutki. Jak mierzę głośność kompa z bliska i w odległości 60cm to wartości wahają się pomiędzy 35-42db, a z metra to nawet schodzi poniżej 30db. Niestety mierzę to zwykłym smartfonem więc wartości nie do końca mogą być prawdziwe. Nagrałem też telefonem krótki filmik w różnych odległościach od kompa przy obciążeniu, 73 stopnie, 2,3k wentylatory. No, ale jak siedzę obok kompa to jest głośno jak dla mnie.

 

https://drive.google.com/file/d/1dRUwFZX099tKCroXLLUUyg6q6vVcmloF/view?usp=sharing

Edytowane przez inspir
Link to post
Share on other sites

Mam rtx2060 Palit gaming pro OC.

W stresie pod benchmarkiem max 68C.

 

2h w BF 5 na ultra max temp 66_67C.

Wentylatory ust. Fabryczne obudowa rg4.

 

 

Ja jestem zadowolony kupiłem w xkom.

Bierz i testuj jak coś będzie nie tak to 14dni na oddanie masz i weźmiesz coś innego.

Link to post
Share on other sites

Mam rtx2060 Palit gaming pro OC. W stresie pod benchmarkiem max 68C. 2h w BF 5 na ultra max temp 66_67C. Wentylatory ust. Fabryczne obudowa rg4. Ja jestem zadowolony kupiłem w xkom. Bierz i testuj jak coś będzie nie tak to 14dni na oddanie masz i weźmiesz coś innego.

 

Jest jeszcze kwestia czy macie te same karty. Bo o ile się nie mylę to są dwie wersje (NE62060018J9-1062A) i (NE62060T18J91062A). Jedna ma turbo do 1680MHz i 160W TDP, a druga 1830MHz i 190W TDP limit.

Edytowane przez CrisPell
Link to post
Share on other sites

Czyli dokładnie to samo, więc moja sztuka jest jakaś felerna... 

 

@edit w spoczynku(odpalony tylko pulpit) grafika osiąga 30 stopni przy 1k rpm - fabryczne ustawienia

Edytowane przez inspir
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...