Skocz do zawartości

Klucze do gier PC na Steam , Uplay , Origin ...


Recommended Posts

Mam do Was drodzy użytkownicy pytanie . Skąd niektórzy mają i sprzedają na allegro po kilkadziesiąt kluczy do różnych gier na wymienionych platformach ? Ja rozumiem jak ktoś chce sprzedać jeden ,dwa , bo dostał przy zakupie jakiegoś sprzętu , a te gry go nie interesują . Co to np. znaczy serial z automatu na steam ? Czy to jest zgodne z jakimkolwiek prawem ? Pytam , bo może jest to całkiem legalne i się niepotrzebnie czepiam . Będę wdzięczny za jakiekolwiek wytłumaczenie takich sytuacji , a jest ich sporo...

Edytowane przez jarrino
Link to post
Share on other sites

Kupują taniej na promocjach lub różnych cdkeysach, a na allegro sprzedają drożej. Automat oznacza, że dostaniesz klucz na maila od razu po zaksięgowaniu wpłaty na koncie. Trzeba uważać, bo niektórzy kupują klucze z innych krajów i trzeba bawić się z VPN, ale przeważnie jest to napisane w opisie aukcji. Sam nie mam z tym problemu i kilka razy zakupiłem jakiś klucz na allegro, bo nie chciało mi się zakładać specjalnie dodatkowego konta w jakimś dziwnym sklepie, żeby zaoszczędzić z 5 zlotych. Czy to zgodne z prawem nie wiem, ale jak ma firmę zarejestrowaną, to chyba tak.

Link to post
Share on other sites

Witam serdecznie .Nie wiem czy trafię z rozwiązaniem ale wielokrotnie kupując podzespoły w sklepie i korzystając z promocji np karta plus gra musiałem prawie zawsze upominać się o kluczyk do gry .Jeśli odpuściłem to gry nie dostałem .W pewnym czasie w takim procederze królował pewien internetowy sklep którego przez grzeczność nie wymienię z nazwy . Dodając do tego opinie wielu znajomych liczba kilkudziesięciu kluczy na aukcjach to żaden problem .

Link to post
Share on other sites

To znaczy uważasz , że to całkiem normalne jak prywatna osoba sprzedaje kilkadziesiąt (set) kluczy do gier na wymienione platformy ? To ile by musiał sprzętu kupić , żeby tyle kluczy dostać . Mnie chodzi o to , skąd taki człowiek ma dostęp do tak dużej ilości ?

 

Właściwie to można zamknąć temat . Trochę się obawiam , że część użytkowników pomyśli , że się czepiam januszy biznesu . I tak u nich nie kupuję i nigdy nie będę . 

Edytowane przez jarrino
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

A to różnie bywa. Mogą to być klucze kupione zupełnie legalnie na promocji. Przykładowo ostatnimi czasy wydania pudełkowe są przeceniane. Przykład ostatniego Fallouta. Czasami dodawane do sprzętu. Czasami jest jakaś gra rozdawana za darmo. Raz mi się też zdarzyło że na muve zrobili błąd i przez pewien czas pewne DLC do Total Wara było za 0 zł. To wziąłem ze 30 sztuk i rozdałem. Ale może się też zdarzyć, że będzie to klucz kupiony że skradzionej karty kredytowej.

Edytowane przez Presidente
Link to post
Share on other sites

jak kupowałem klucz do fify19, coś było nie tak, to gość z allegro kontaktował sie z przedstawicielem EA, skąd brał te klucze i oni powiedzieli, że jakaś partia trefna im wyszła i  przysłali nowy - tak więc pewnie jak gość brał od nich ileś tam sztuk, to miał taniej, a na allegro sobie marżę narzucił - tutaj koszty wysyłki zerowe, to i jak 5-10 zł zarobi na kluczu to czysty zysk ma

z drugiej strony często są promocje super na np takim steamie i jak sie nie śledzi, to można na takim allegro 2x więcej zapłacić myśląc, że sie kupiło tanio :D

Edytowane przez k0chan
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Klucze kupowane są w różnych sklepach z grami jak np yuplay, cdkeys, kinguin, G2A.

Np taka CIV VI gold była zA 50zl, a u nas najtaniej 130zl. Resident evil V gold za 49zl gdzie na allegro najtaniej było conajmniej 90zl.

Kupujesz tam hurtowo i odsprzedajesz.

Proceder jest legalny. Oczywiście zdarzają się oszuści którzy handlują kodami z kradzionych kart jednak są dość szybko wyłapywani.

 

Co do kwestii legalności, to odsprzedaż gry dodanej do sprzętu komputerowego jest przeważnie niezgodna z regulaminem promocji.

Link to post
Share on other sites

"Kupujesz tam hurtowo i odsprzedajesz. 

Proceder jest legalny. " - Masz rację, jeśli handlujący i zarabiający w ten sposób, płaci podatki i wystawia fakturę. Jeśli nie to jest to oszust. Nie mam tu na myśli takich, którzy dostają bonus do zakupów (1,2 klucze)...

Edytowane przez jarrino
Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...

Kupowanie podejrzanie tanich kluczy nie wiąże się z odpowiedzialnością karną. Aczkolwiek kolega kupił raz Shadow of Mordor w cenie 2 razy niższej niż normalna, a później go przesłuchiwali na komisariacie.

 

Zazwyczaj klucz będzie działać, ale jest ryzyko, że wspierasz finansowo złodzieja, albo gorzej. Brudne pieniądze prane w ten sposób mogą pochodzić z przeróżnych przestępstw. Aczkolwiek na allegro to pewnie tylko jakieś małe Janusze pośrednicy, którzy kupili za ułamek ceny grę od prawdziwego przestępcy. Nie sądzę, że płacą jakieś podatki z tego. Dużo też na tym raczej nie zarabiają.

To, że nikt nie walczy z takim G2A i Kinguinem może być dlatego, że kasa u wydawców się zgadza.(W końcu złodzieje płacą pełną cenę u nich, albo trochę obniżoną)

 

Wg. mnie to zdecydowanie nie kupować kluczy.

 

Poza tym gry są takie tanie... Sam mam dużo więcej niż będę w stanie ograć przez te wszystkie promocje.

Humble bundle, rozdawnictwa kluczy, wyprzedaże. Gamedev to ciężki kawałek chleba z taką morderczą konkurencją. Po 2 latach się dowiadujemy ile tytuł był tak naprawdę wart na przesyconym rynku. Możemy się spodziewać, że coraz więcej będzie f2p.

Link to post
Share on other sites

Dla mnie też jest to dziwne, kiedy zwykła, prywatna osoba sprzedaje dziesiątki czy setki kluczy. Wiem, że mogą kupić u pośredników takich jak cdkeys czy g2a, ale trudno mi wyobrazić sobie że różnica w cenie hurtowej może wynieść nawet połowę. No i jeszcze pieniądze które trzeba z góry wyłożyć na zakup pakietu kluczy - przy najnowszych tytułach trzeba sporej gotówki, a wątpię żeby zawsze wszystkie klucze się sprzedały...

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dla mnie też jest to dziwne, kiedy zwykła, prywatna osoba sprzedaje dziesiątki czy setki kluczy. Wiem, że mogą kupić u pośredników takich jak cdkeys czy g2a, ale trudno mi wyobrazić sobie że różnica w cenie hurtowej może wynieść nawet połowę. No i jeszcze pieniądze które trzeba z góry wyłożyć na zakup pakietu kluczy - przy najnowszych tytułach trzeba sporej gotówki, a wątpię żeby zawsze wszystkie klucze się sprzedały... Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Pranie brudnych pieniędzy. Jak ktoś ma lepsze wytłumaczenie to niech się podzieli, ale obawiam się, że nie ma. A na allegro to drobni Janusze pośrednicy.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...