Skocz do zawartości

Komputer działa wolno zaraz po uruchomieniu.


Recommended Posts

Witam,

 

komputer uruchamia się normalnie i w parę sekund więc na to nie narzekam. Bardziej boli mnie to że zaraz po uruchomieniu nic w sumie nie działa. Jest pulpit, są ikony a gdy chce uruchomić Chrome albo chociaż wyszukiwarke windowsową to czekam ponad minutę zanim się włączy. Gdy komputer już trochę działa i uruchomię go ponownie to wszystko działa jak należy i włącza się w mgnieniu oka. System stoi na SSD IRDM gen. 2 i zapełniony w jakiś 50%, reszta na HDD. Uprzedzam że nie jest to ta felerna wersja IRDM bo benchmarki pokazują normalne jak dla tego dysku prędkości. Jakieś pomysły?

Edytowane przez FUITP
Link to post
Share on other sites

pokaż menadżer zadań- zakładkę procesy( sortowanie wg. obciążenia procesora) i zakładkę wydajność.

 

Nie mam jak pokazać menadżera zadań zaraz po uruchomieniu z przyczyn opisanych wyżej. Mogę tylko podesłać zakładkę wydajność:

49848-A0-A-510-D-434-E-B711-90-FED8-B930

 

i raport z hwinfo tutaj, wersja html i w pliku txt:

 

 

 

 

 

Edytowane przez FUITP
Link to post
Share on other sites

Zamiast podsyłać obszerny plik tekstowy przez który przebrnięcie wymaga wiele czasu wystarczy wrzucić screeny z CPU-z z poszczególnych zakładek: CPU, Mainboard, Memory i SPD. Pokaż jeszcze w Menedżerze zadań klik na monitor zasobów i w nim zakładka Pamięć. Czy system masz z optymalizowany pod względem prywatności (np.Ultimate Windows Tweaker) Pokaż też odczyt SMART dysków np. w CrystalDiskInfo.

Link to post
Share on other sites

Zamiast podsyłać obszerny plik tekstowy przez który przebrnięcie wymaga wiele czasu wystarczy wrzucić screeny z CPU-z z poszczególnych zakładek: CPU, Mainboard, Memory i SPD. Pokaż jeszcze w Menedżerze zadań klik na monitor zasobów i w nim zakładka Pamięć. Czy system masz z optymalizowany pod względem prywatności (np.Ultimate Windows Tweaker) Pokaż też odczyt SMART dysków np. w CrystalDiskInfo.

 

Nie korzystałem z ultimate Windows Tweakera, tutaj wszystkie screeny o które prosiłeś:

372-EF349-1804-419-D-8-CA3-A8253-A920516

809-B97-AD-D512-4-DF7-B65-A-41-C2-B49-B4

95520-FE3-7854-4-FB9-A949-324-AD70287-E4

643994-F3-4-A85-436-B-9027-43-E6463-A6-A

A227-F5-ED-CA26-4681-B712-735-FC1-C5-D90

AE747081-0190-40-B9-90-E6-E0-AD8544-F76-

DAF4-A3-F6-E3-CA-4-E13-887-C-5-E220290-C

Edytowane przez FUITP
Link to post
Share on other sites

 

 

Nie mam jak pokazać menadżera zadań zaraz po uruchomieniu z przyczyn opisanych wyżej
Także nie można stwierdzić co się dzieje w systemie zaraz po uruchomieniu. Czy system jest z aktualizowany i czy te objawy nie pojawiły się po którejś aktualizacji systemu? Ze screenów

 

w Menedżerze zadań klik na monitor zasobów i w nim zakładka Pamięć
Z tych co podałeś widać, źe system dosyć dużo pamięci RAM używa w stanie spoczynku więc zaraz po uruchomieniu gdy uruchamiają się wszystkie usługi tym samym procesy, RAM może być w takim procencie w użyciu, że otwarcie jakiejkolwiek aplikacji stanowi problem. Użyj CCleaner do oczyszczenia systemu oraz sprawdź w Menedżerze zadań zakładka Uruchamianie jakie programy uruchamiają się z systemem.
Link to post
Share on other sites

Także nie można stwierdzić co się dzieje w systemie zaraz po uruchomieniu. Czy system jest z aktualizowany i czy te objawy nie pojawiły się po którejś aktualizacji systemu? Ze screenów

 

Z tych co podałeś widać, źe system dosyć dużo pamięci RAM używa w stanie spoczynku więc zaraz po uruchomieniu gdy uruchamiają się wszystkie usługi tym samym procesy, RAM może być w takim procencie w użyciu, że otwarcie jakiejkolwiek aplikacji stanowi problem. Użyj CCleaner do oczyszczenia systemu oraz sprawdź w Menedżerze zadań zakładka Uruchamianie jakie programy uruchamiają się z systemem.

 

 

Po uruchomieniu komputera używane jest jakieś ~2GB ram, jak wyłacze aplikacje które startują razem z systemem (MSI Afterburner/RivaTuner) to jest jakieś 1.8GB w spoczynku. Z systemem uruchamia się tylko GoogleDriveSync i Menadżer Realtek Audio. Aktualizacje mam aktualne jakoś do grudnia 2018 bo instalowałem windowsa już z tymi aktualizacjami i dalej je wyłączyłem bo nic nie wnosiły raczej i żadnych zmian nie zauważyłem. Spróbuje CCleaner i Ultimate Windows Tweaker.

Po uruchomieniu komputera używane jest jakieś ~2GB ram, jak wyłacze aplikacje które startują razem z systemem (MSI Afterburner/RivaTuner) to jest jakieś 1.8GB w spoczynku. Z systemem uruchamia się tylko GoogleDriveSync i Menadżer Realtek Audio. Aktualizacje mam aktualne jakoś do grudnia 2018 bo instalowałem windowsa już z tymi aktualizacjami i dalej je wyłączyłem bo nic nie wnosiły raczej i żadnych zmian nie zauważyłem. Spróbuje CCleaner i Ultimate Windows Tweaker.

 

Problem chyba rozwiązany, parę opcji w UWT i CCleaner. Komputer włączył się w jakieś 10 sekund i przeglądarka odpaliła bez problemu od razu po starcie. Będę pisać jak coś się zmieni.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...