Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Najlepsze chłodzenie dla Ryzena 7 2700x?

Najlepsza odpowiedź pitrek46, 27 luty 2019 - 07:04

Nie wiem czego jakos sie uparłem na tego DRP4, ja sie nie martwie o ramy bo wiem ze wejdzie, martwilem sie o jego wysokosc ale tez widzialem zdjecia z tej obudowy z wlozonym i spokojnie jeszcze miejsce bylo, chyba bede testowal, co sie moze stac zlego , najwyzej sie troche podenerwuje :D

Ok jestem obecnie po montażu.

Temperatury podczas gry w anthem wcześniej według HWMonitora - 70-72 do nawet 80 stopni
Obecnie 60, z wentylami z obudowy na srednim poziomie, max był 70 (peak)

Idle - 32-35 stopni, wcześniej 40 to było minimum.

NO I TA BŁOGA CISZA :), bardziej słychać odpalającą się grafę niż DRP.

Jednak fakt, jest to kobyła, montaż poszedł całkiem sprawnie, nie wyjmowałem płyty, ale wyjąć musiałem kartę, z RAM-ami się nie gryzie, wszystko weszło idealnie i zostało trochę luzu.

Wydaje mi się, że trochę wisi, no ale to jednak kilogramowy klocek, więc grawiatacja musi robić swoje:D, ogółem jestem bardzo zadowolony, szczególnie z ciszy. Zobaczymy na przestrzeni tygodnia jak się temacik rozwinie :) Dzięki za wszelką pomoc, temat można zamknąć.

Przejdź do postu

• Zamknięty Temat jest zamknięty
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 pitrek46

pitrek46
  • Amator

• 72 postów

Napisano 20 luty 2019 - 13:52

Witam.

Jak w temacie, szukam jakiegoś sensownego chłodzenia do Ryzena 7 2700x.

Spodobało mi się Dark Rock Pro 4.

Powiedzcie czy to dobry wybór? zarówno pod kątem instalacji jak i efektywności?

Moje mobo to B450 Tomahawk.

Ogółem nie jestem dobry w instalacjach tego typu rzeczy więc próbowałbym to zrobić na płycie włożonej w komputer, czy bardzo się napocę czy nie będzie tak źle?

Obudowa to SilentiumPC Armis 7 TG RGB, czy to się tam w ogóle zmieści :D

Użytkownik pitrek46 edytował ten post 20 luty 2019 - 13:57

• 0

#2 sznib

sznib
  • buzujolidrinker

• 724 postów

Napisano 21 luty 2019 - 10:22

Tu masz filmik z montażem:

Ogólnie do najłatwiejszych nie należy, ale i tak jest o niebo łatwiej niż we wcześniejszych seriach BQ.

Najlepszy i najłatwiejszy system montażowy ma Noctua, wiec ja bym szedł w stronę NH-D15. No chyba że nie oprzesz się wyglądowi BQ ;)

• 0

i7 3770@4.3Ghz*Asrock Z77 Pro4*16GB Adata XPG*Gigabyte GTX1060 6GB*Toshiba Q Pro 256GB, Seagate Iron Wolf 3TB*BeQuiet Straight Power 10 500W*Antec Solo*Samsung S27D590P*Logitech K270*Logitech G900

#3 pitrek46

pitrek46
  • Autor tematu
  • Amator

• 72 postów

Napisano 21 luty 2019 - 17:01

Ja to się boję czy mi się to do budy zmieści :D bo tak czuję, że na styk

• 0

#4 ernorator

ernorator
  • Zapaleniec

• 1392 postów
  • Miejscowość:Grodzisk Mazowiecki

Napisano 22 luty 2019 - 10:51

Tam wchodzi chłodzenie 178mm wysokości czyli masz jeszcze z 1cm zapasu. Osobiście celował bym w noctue nh-d15/15s ale jeśli wygląd jest ważniejszy niż wydajność do się nie wtrącam. Kolejna sprawa to te fabryczne wentylatory rgb spc, świecą, kręcą się ale nie ruszają za bardzo powietrzem. Może to znacznie upośledzać wydajność chłodzenia cpu.

Popatrz też na to czy chłodzenie nie koliduje ci z ramem, ja mam nisko profilowy ram a i tak przedni wentylator w d15 zamieniłem na 120mm bo fabryczny się nie mieścił (w mojej obudowie max wysokość chłodzenia to 165mm).

• 0

An open mind is like a fortress with it's gates unbarred and unguarded, That would mean that the ones inside are ready to face the horde head-on"

https://www.youtube....h?v=qg1MrCyCmNU

AMD Ryzen 7 2700x | Asus Strix x470-F Gaming | G.Skill 2x8 b-die 3200Mhz CL14 | MSI GTX 1070 Ti
Ekspert działu: Chłodzenie powietrzem, Chłodzenie wodne i inne

#5 Igoruss

Igoruss
  • ⏪⏸⏩

• 10376 postów

Napisano 22 luty 2019 - 11:45

Czy wygoda montażu jest aż tak istotna? Cooler zdejmuje się najwyżej raz na rok/dwa żeby wymienić pastę.

Ogółem nie jestem dobry w instalacjach tego typu rzeczy więc próbowałbym to zrobić na płycie włożonej w komputer, czy bardzo się napocę czy nie będzie tak źle?
Kiepski pomysł. Jeśli nie masz doświadczenia to montaż takiego kolosa przyprawi Ci sporo trudności. Z kolei płyta z zamontowanym coolerem utrudnia wpięcie wtyczki 8 pin i przykręcenie górnych śrub trzymających MB
  • 0

Jak poprosić o pomoc w dziale "Telefony komórkowe"  //  Zbiór opinii o telefonach  //  Gwarancje, rękojmia, fvat marża - poradnik  //// Polecane obudowy (2019) // Polecane smartfony (2019)

Wielki test pendrive'ów i kart pamięci 2018  //  Zestawienie ekspertów forum benchmark.pl

Ryzen 5 1600X @4Ghz + Noctua NH-U14s ► MSI B350 Tomahawk ► Corsair Vengeance LPX 16GB @3333 ► EVGA GTX1070 SC2 ICX3.0 ► Crucial BX100 250GB + MX500 500GB + WD Black 
1TB 

NZXT H500  ► Seasonic Focus+ Gold 550W  3x Deepcool RF120 ► AOC AG271QX ► Asus Xonar D1 + Arcus TS40 + Pioneer A450r ► Razer DA Elite ► Roccat Ryos TLK pro ► tel Xiaomi mi mix2

#6 pitrek46

pitrek46
  • Autor tematu
  • Amator

• 72 postów

Napisano 22 luty 2019 - 14:51

Właśnie trochę się boję, że jak to wszystko rozepnę to potem tego nie pospinam.

Zamówię, pomierzę i zobaczę jak to będzie wyglądać w praktyce, ogółem myślałem też nad czymś mniejszym, jakimś grandisem albo Ferą, no ale jak już lecieć w wydajność to chyba warto dopłacić.

Czy zmieści się ram? Raczej bezproblemowo, ludziom się mieściły tridenty które mają 5~ cm.

Co do noctuy, czytałem, że świetne chłodzenie, ale jak widzę ten sraczkowaty wentylator to mnie cofa ;)

• 0

#7 sznib

sznib
  • buzujolidrinker

• 724 postów

Napisano 22 luty 2019 - 17:07

To może Thermalright True Spirit Power?

https://www.morele.n...0700543-733411/

Prosty montaż, nie martwisz się o ramy, a temperatura w porównaniu z takim Dark Rock Pro zaledwie 2st. wyższa.

http://pcfoster.pl/a...cpu/1300-4.html

• 0

i7 3770@4.3Ghz*Asrock Z77 Pro4*16GB Adata XPG*Gigabyte GTX1060 6GB*Toshiba Q Pro 256GB, Seagate Iron Wolf 3TB*BeQuiet Straight Power 10 500W*Antec Solo*Samsung S27D590P*Logitech K270*Logitech G900

#8 pitrek46

pitrek46
  • Autor tematu
  • Amator

• 72 postów

Napisano 27 luty 2019 - 07:04   Najlepsza odpowiedź

Nie wiem czego jakos sie uparłem na tego DRP4, ja sie nie martwie o ramy bo wiem ze wejdzie, martwilem sie o jego wysokosc ale tez widzialem zdjecia z tej obudowy z wlozonym i spokojnie jeszcze miejsce bylo, chyba bede testowal, co sie moze stac zlego , najwyzej sie troche podenerwuje :D

Ok jestem obecnie po montażu.

Temperatury podczas gry w anthem wcześniej według HWMonitora - 70-72 do nawet 80 stopni
Obecnie 60, z wentylami z obudowy na srednim poziomie, max był 70 (peak)

Idle - 32-35 stopni, wcześniej 40 to było minimum.

NO I TA BŁOGA CISZA :), bardziej słychać odpalającą się grafę niż DRP.

Jednak fakt, jest to kobyła, montaż poszedł całkiem sprawnie, nie wyjmowałem płyty, ale wyjąć musiałem kartę, z RAM-ami się nie gryzie, wszystko weszło idealnie i zostało trochę luzu.

Wydaje mi się, że trochę wisi, no ale to jednak kilogramowy klocek, więc grawiatacja musi robić swoje:D, ogółem jestem bardzo zadowolony, szczególnie z ciszy. Zobaczymy na przestrzeni tygodnia jak się temacik rozwinie :) Dzięki za wszelką pomoc, temat można zamknąć.

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych