Skocz do zawartości

Najlepsze chłodzenie dla Ryzena 7 2700x?


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez pitrek46,

Recommended Posts

Witam.

Jak w temacie, szukam jakiegoś sensownego chłodzenia do Ryzena 7 2700x.

Spodobało mi się Dark Rock Pro 4.

Powiedzcie czy to dobry wybór? zarówno pod kątem instalacji jak i efektywności?

Moje mobo to B450 Tomahawk.

Ogółem nie jestem dobry w instalacjach tego typu rzeczy więc próbowałbym to zrobić na płycie włożonej w komputer, czy bardzo się napocę czy nie będzie tak źle?

Obudowa to SilentiumPC Armis 7 TG RGB, czy to się tam w ogóle zmieści :D

Edytowane przez pitrek46
Link to post
Share on other sites

Tu masz filmik z montażem:

Ogólnie do najłatwiejszych nie należy, ale i tak jest o niebo łatwiej niż we wcześniejszych seriach BQ.

Najlepszy i najłatwiejszy system montażowy ma Noctua, wiec ja bym szedł w stronę NH-D15. No chyba że nie oprzesz się wyglądowi BQ ;)

Link to post
Share on other sites

Tam wchodzi chłodzenie 178mm wysokości czyli masz jeszcze z 1cm zapasu. Osobiście celował bym w noctue nh-d15/15s ale jeśli wygląd jest ważniejszy niż wydajność do się nie wtrącam. Kolejna sprawa to te fabryczne wentylatory rgb spc, świecą, kręcą się ale nie ruszają za bardzo powietrzem. Może to znacznie upośledzać wydajność chłodzenia cpu.

 

Popatrz też na to czy chłodzenie nie koliduje ci z ramem, ja mam nisko profilowy ram a i tak przedni wentylator w d15 zamieniłem na 120mm bo fabryczny się nie mieścił (w mojej obudowie max wysokość chłodzenia to 165mm).

Link to post
Share on other sites

Czy wygoda montażu jest aż tak istotna? Cooler zdejmuje się najwyżej raz na rok/dwa żeby wymienić pastę.

 

Ogółem nie jestem dobry w instalacjach tego typu rzeczy więc próbowałbym to zrobić na płycie włożonej w komputer, czy bardzo się napocę czy nie będzie tak źle?
Kiepski pomysł. Jeśli nie masz doświadczenia to montaż takiego kolosa przyprawi Ci sporo trudności. Z kolei płyta z zamontowanym coolerem utrudnia wpięcie wtyczki 8 pin i przykręcenie górnych śrub trzymających MB
Link to post
Share on other sites

Właśnie trochę się boję, że jak to wszystko rozepnę to potem tego nie pospinam.

Zamówię, pomierzę i zobaczę jak to będzie wyglądać w praktyce, ogółem myślałem też nad czymś mniejszym, jakimś grandisem albo Ferą, no ale jak już lecieć w wydajność to chyba warto dopłacić.

Czy zmieści się ram? Raczej bezproblemowo, ludziom się mieściły tridenty które mają 5~ cm.

Co do noctuy, czytałem, że świetne chłodzenie, ale jak widzę ten sraczkowaty wentylator to mnie cofa ;)

Link to post
Share on other sites

To może Thermalright True Spirit Power?

 

https://www.morele.net/chlodzenie-cpu-thermalright-true-spirit-140-power-100700543-733411/

 

Prosty montaż, nie martwisz się o ramy, a temperatura w porównaniu z takim Dark Rock Pro zaledwie 2st. wyższa.

 

http://pcfoster.pl/artykul/thermalright-true-spirit-140-power-%E2%80%93-test-coolera-cpu/1300-4.html

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Nie wiem czego jakos sie uparłem na tego DRP4, ja sie nie martwie o ramy bo wiem ze wejdzie, martwilem sie o jego wysokosc ale tez widzialem zdjecia z tej obudowy z wlozonym i spokojnie jeszcze miejsce bylo, chyba bede testowal, co sie moze stac zlego , najwyzej sie troche podenerwuje :D


Ok jestem obecnie po montażu.

Temperatury podczas gry w anthem wcześniej według HWMonitora - 70-72 do nawet 80 stopni
Obecnie 60, z wentylami z obudowy na srednim poziomie, max był 70 (peak)

Idle - 32-35 stopni, wcześniej 40 to było minimum.

 

NO I TA BŁOGA CISZA :), bardziej słychać odpalającą się grafę niż DRP.

Jednak fakt, jest to kobyła, montaż poszedł całkiem sprawnie, nie wyjmowałem płyty, ale wyjąć musiałem kartę, z RAM-ami się nie gryzie, wszystko weszło idealnie i zostało trochę luzu.

Wydaje mi się, że trochę wisi, no ale to jednak kilogramowy klocek, więc grawiatacja musi robić swoje:D, ogółem jestem bardzo zadowolony, szczególnie z ciszy. Zobaczymy na przestrzeni tygodnia jak się temacik rozwinie :) Dzięki za wszelką pomoc, temat można zamknąć.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...