Skocz do zawartości

Ram do laptopa a ram na płycie głównej


Recommended Posts

Cześć, mam laptopa asus x555l(i3, 4gb, 920m) i wymieniłem sobie dysk ssd ostatnio, teraz chciałbym trochę ramu dokupić. Mam 1600mhz 4gb wbudowane w płyte główną i w sumie zawsze używałem PCeta także nie wiem, ta pamięć będzie działać normalnie w dualu z jakąś tam 4gb 1600mhz ? Bo ogólnie mam tylko jeden slot na płycie głównej, który jest właśnie do rozbudowy pamięci, płyta max może obsłużyć 12gb.

Edytowane przez ZimnoCieply
Link to post
Share on other sites

Cześć, mam laptopa asus x555l(i3, 4gb, 920m) i wymieniłem sobie dysk ssd ostatnio, teraz chciałbym trochę ramu dokupić. Mam 1600mhz 4gb wbudowane w płyte główną i w sumie zawsze używałem PCeta także nie wiem, ta pamięć będzie działać normalnie w dualu z jakąś tam 4gb 1600mhz ? Bo ogólnie mam tylko jeden slot na płycie głównej, który jest właśnie do rozbudowy pamięci, płyta max może obsłużyć 12gb.

Z CPU-Z z zakładki SPD daj Printscreen  i wrzuć na https://imgbb.com/ i podeślij link w temacie, zobaczymy jaki masz RAM wbudowany i co do niej można dokupić.

Link to post
Share on other sites

Tu jest moim zdaniem potrzebny bardzo dokładny opis ramu z numerem seryjnym (nie wiem jak to się nazywa taki ciąg cyfr i liter) . Czy nie łatwiej zadzwonić lub maila wysłać do nich ? Potem będzie - "kupiłem ram o takiej samej pojemności i timingach , a komputer jej nie widzi."...

Link to post
Share on other sites

@jarrino

Jeśli by nie były kompatybilności to po prostu będą działać standardowe sloty RAMu na płycie.... chyba że mówimy o płycie serwerowej - wtedy sprawa wygląda nieco inaczej.....

Edytowane przez macfan-pl
Link to post
Share on other sites

Pisałem do suportu, powiedzieli mi, ze ramy, jakie były montowane  to :
 

DDR3L 1600 SO-D 2G 204P HYNIX/HMT425S6AFR6A-PB
DDR3L 1600 SO-D 8G 204P SAMSUNG/M471B1G73DB0-YK0
DDR3L 1600 SO-D 4G 204P SAMSUNG/M471B5173DB0-YK0

 

zamowilem taki ram n allegro, zoabcze jak przyjdzie, czy bedzie dual czy nie.

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...