Skocz do zawartości

Monitor MAX 600 zł


Recommended Posts

Do 600 zł wyłapiesz coś takiego:
https://www.sferis.pl/monitor-4644-iiyama-prolite-xb2474hs-b1-236-va-fullhd-1920x1080-75hz-p592197

Dosyć fajny model. Ekran 23,6" cala i matryca VA która gwarantuje dobry kontrast i głęboką czerń względem matryc IPS.
Przydadzą się też tryby ochrony uczy: filtr niebieskiego światła czy redukcja migotania. Sam monitor posiada pełną regulację. 

Link to post
Share on other sites

 

 

Jakieś pomysły? Wypadłem z obiegu i nie wiem co teraz można nabyć....
 

Omijać TN-ki :-) Coś z matrycą IPS/VA lepiej brać, bo to lepsze kolory, kontrasty, kąty widzenia. Na plus matryc TN nie przemawia właściwie nic, poza szybszym czasem reakcji - ale z tego co piszesz nie będzie Ci to potrzebne.

 

W tym budżecie raczej musisz się zatrzymać na 24 calach, przy 27 warto myśleć o rozdzielczości wyższej niż FullHD, a budżet nie pozwala.

IIYAMA ProLite X2483HSU-B3 w tym budżecie będzie dobrym wyborem, matryca AMVA, ochrona oczu, możliwość regulacji kąta pochylenia, dobre odświeżanie i niski czas reakcji. Jest i FreeSync, może się przydać jeśli grafika Ci obsłuży.

Link to post
Share on other sites

LG 24MP59G-P. 24", 75Hz - mogę polecić (za te pieniądze). Posiadam tan monitor. Za wadę można uznać brak regulacji wysokości i źle  fabrycznie skalibrowane kolory. Kolory są zimne i mają za dużo zieleni ale można to wyrównać ręcznie. Co do IIyamy posiadam większego i starszego brata IIYAMA ProLite XB2783HSU-B1. Błąd, ten monitor niema freesync a co do większej rozdzielczości przy 27" pozwolę się nie zgodzić, że jest konieczna, jest to moja opinia ale oparta na opiniach innych  gdy szukałem większego ekranu niż 24".

https://www.videotesty.pl/produkt/111513/

Jednakże oba są godne polecenia jakość/cena.

Edit: iiyama również niema regulacji wysokości. Mój ma ale to zbliżone modele różnią się z tego co wiem jasnością 250 do 300cd/m2.

Edytowane przez mistela222
Link to post
Share on other sites

Właśnie myślałem o IIYAMA ale zmierźwiło mnie to, że brak regulacji wysokości - pytanie czy to jest taka wielka wada szczególnie, że to jednak tani monitor? W LG niestety też nie ma. Te monitory pewnie będą (oba) równie dobre jak na te zastosowania więc pewnie lepiej wybrać po prostu tańszy.

Link to post
Share on other sites

Lg ma fajną funkcje takie dzielenie ekranu na "czesci" i automatyczne dobieranie ustawień do różnych programów, które sam dobierasz. Tak np. Ustawiasz sobie żeby do przeglądarki świecił jaśniej z innym kontrastem a do gier przełącza się na inne ustawienia. Użyteczna funkcja. Jednak iiyama chyba ma lepsze kolory ale oby dwa są naprawdę warte zakupu. Mogę stwierdzic bo mam lg i iiyame tylko trochę inny model ale są one bardzo zbliżone.

No i freesync który ma lg. Jeśli masz kartę, nvidia 1xxx, 2xxx będzie działał.

Gdybym miał teraz wybierać dla siebie wziąłbym lg. Każdy ma swoje upodobania i mi bardziej pasuje właśnie ten monitor.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Tak swoją drogą czym się różni ten monitor od tego?

IIYAMA ProLite XB2474HS-B1 iiyama ProLite X2483HSU-B3

 

Nie licząc regulacji nie bardzo rozumiem różnic, widzę coś takiego tylko: 

VA LED i AMVA LED - czymś się to różni?

 

 

https://www.avans.pl/komputery-i-tablety/monitory-led/monitor-24-xb2474hs-b1-va-vga-hdmi-dp-pivot

 

https://iiyama-sklep.pl/121-monitory-biurkowe-x2483hsu-b3-24-flicker-free-full-hd-led-4948570115655.html

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...