Skocz do zawartości

Najtańszy notebook bez systemu


Recommended Posts

Witam

Szukam jakiegos najtańszego nowego laptopa w granicach 400-500zł max.

Bez systemu Windows (i tak używam Linuxa)

Dysk może być nawet taki 32GB

Napędu nie potrzebuje

Ekran może być mały

 

Do internetu, podstawowych programów.

 

Obecnie od 10 lat używam notebooka Dell'a z jednordzeniowym Atomem @1.6GHz i 1024MB RAM, wydobywam z niego 100% mocy poprzez zainstalowanie specjalnego ultralekkiego systemu AntiX Linux, który pozwala na tym oglądać youtuba/filmy, programować w SublimeText i wchodzić na większość stron, jednak w 2019 już nawet na tym systemie nie wyrabia, więc szukam czegoś "mocniejszego".

Link to post
Share on other sites

Ale nie ma nowego laptopa w tej cenie. Najtańsze nowe zaczynają się od ok. 700 zł (chyba, że trafisz coś na promocji, albo np powystawowe), ale ich wydajność nie będzie zauważalnie wyższa od tego co masz teraz.

Edytowane przez PiRazyDrzwi
Link to post
Share on other sites

Niezły z Ciebie masochista. Wiele szybsze od twojego to nie będzie. Rok temu kupiłem laptopa za 1200 chyba (nie dla mnie, ale taki budzet był) , 4gb ram dysk 500 jakiś chyba celeron i to miało problem z obsługą windowsa. Kasa w błoto, tylko używki w tej cenie.

Link to post
Share on other sites

Ale nie ma nowego laptopa w tej cenie. Najtańsze nowe zaczynają się od ok. 700 zł (chyba, że trafisz coś na promocji, albo np powystawowe), ale ich wydajność nie będzie zauważalnie wyższa od tego co masz teraz.

 

Jest np. Manta za 499zł

https://www.emanta.pl/notebooki/mla141s-notebook

albo Kiano SlimNote za ok. 500-600zł w zależności od sklepu

https://www.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/kiano-slimnote-14-1-3735f-2gb-32gb-w10-bialy.bhtml

 

 

Niezły z Ciebie masochista. Wiele szybsze od twojego to nie będzie. Rok temu kupiłem laptopa za 1200 chyba (nie dla mnie, ale taki budzet był) , 4gb ram dysk 500 jakiś chyba celeron i to miało problem z obsługą windowsa. Kasa w błoto, tylko używki w tej cenie.

 

Jak teraz mam jednordzeniowego Atoma @1.6 to taka dwurdzeniówka z 2GB RAM będzie dużo wydajniejsza ;) Windowsa to nawet nie instaluje, bo to nie ma prawa chodzić, zainstaluje lekkiego Linuxa, który na 2GB RAM śmiga idealnie.

Link to post
Share on other sites

Z tym, że jakość tych produktów... no, nie ma jej. Upadnie ci to z 10cm na podłogę i przestanie działać z powodu obszernych obrażeń zewnętrznych. A dwurdzeniówka z 2GB RAM... nie będzie jakoś dużo wydajniejsza... 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...