Skocz do zawartości

Komputer do Grafiki 2D/3D 6-7tys


Recommended Posts

  • Zastosowanie komputera : Grafika 2D, nauka grafiki 3D

  • Maksymalna kwota : 6000zł-7000zł

Kiedy zamierzam kupić komputer? : Powoli zacząć składać

Których części potrzebuję : Wszystkich

Czy będę podkręcać sprzęt? : Jeśli będzie potrzeba

Rozdzielczość mojego monitora i model : brak (chętnie przyjmę propozycję w cenie zestawu lub poza ceną zestawu z zachowaniem zdrowego rozsądku)

Specjalne wymagania : Możliwość sporej rozbudowy kiedy będzie potrzeba (komputer na lata)

Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : brak

Własna propozycja zestawu : zdaje się na wiedzę doświadczonych

Inne : Jestem studentem, głównie grafika 2D. Nauka grafiki 3D jest w planach, więc chciałbym aby komputer uciągną. Czasem jakaś gierka. Odnośnie monitora minimum 27" i dobre odzwierciedlenie kolorów. Retina w Macbooku Pro mi odpowiada. Komputer ma być na lata więc chciałbym aby była możliwość sporej rozbudowy. Czekam na wasze propozycję, proszę o w miarę klarowny język :)

Link to post
Share on other sites

Obudowa be quiet! Dark Base 700 (BGW23)
Procesor Intel Core i9-9900K Octa Core
Płyta główna MSI MAG Z390 TOMAHAWK
Zasilacz Corsair AX760 760W (CP-9020045-EU)
Pamięć HyperX Predator, DDR4, 32 GB,3000MHz, CL15
Dysk SSD Samsung 970 EVO 500GB PCIe x4 NVMe
Chłodzenie wodne Nzxt Kraken X62 v.2 (RL-KRX62-02)
Karta graficzna Zotac GeForce GTX 1070 AMP Extreme Core
Dysk Western Digital Red, 3.5'', 1TB

Cena takiego zestawu wyszła na morele 8 328,57 zł bez rabatów i monitora

prosze o odpowiednią modyfikacje aby była możliwość rozbudowy ale cena do 7000tyś max

Edytowane przez stoczek3
Link to post
Share on other sites

Z390 Tomahawk nie uciągnie OC 9900K 

 

https://proline.pl/koszyk/cff561a0 + https://www.ceneo.pl/63124694 i masz 7000 zł. 

Przy czym warto tutaj popracować nad dyskami SSD ale jak nie ma teraz na to funduszy, to dokupić za jakiś czas. 

 

O jakiej sporej rozbudowie piszesz? Tutaj CPU już nie zmienisz. Możesz jedynie dokładać pamięci, dyski czy zmieniać GPU. 

Jak w 3D pójdziesz na renderowanie po GPU, to może lepiej dać teraz też mocniejszy PSU co by w razie czego ogarnął multi GPU ale nie wiem czy to nie za dalekie plany. 

 

https://proline.pl/koszyk/225a2c95 tutaj z 1060 6GB ale za to z SX 8200 Pro na system i soft, 970 Pro na robocze, HDD na dane o ile 1TB styknie. Z czasem można dorzucić coś osobnego na scratch. 

Link to post
Share on other sites

Biorac pod uwage budzet, szukalbym czegosc na X99. Plus to quad-channel, a na zabawie grafika to sie przydaje.

Nie szedlbym w SLI, poki co sadze ze GTX1070 jest najrozsadniejszy, chyba ze znajdziesz 1080 w dobrej cenie. Do profesjonalnej zabawy grafika 2D, jezeli masz chec uczyc sie tez pod druk, to musisz pomyslec o lepszym monitorze. Do nauki wystarczy cokolwiek, wiec potraktuj to luzno poki co. Dla grafiki webowej - wogole szkoda kasy na jakies Eizo.

Link to post
Share on other sites

Biorac pod uwage budzet, szukalbym czegosc na X99. Plus to quad-channel, a na zabawie grafika to sie przydaje.

Nie szedlbym w SLI, poki co sadze ze GTX1070 jest najrozsadniejszy, chyba ze znajdziesz 1080 w dobrej cenie. Do profesjonalnej zabawy grafika 2D, jezeli masz chec uczyc sie tez pod druk, to musisz pomyslec o lepszym monitorze. Do nauki wystarczy cokolwiek, wiec potraktuj to luzno poki co. Dla grafiki webowej - wogole szkoda kasy na jakies Eizo.

 

Proponujesz więcej ramu i wrzucić na 8 kości czy jak to wygląda?

Link to post
Share on other sites
  • 8 miesięcy temu...

Aktualnie jestem podczas studiów. Korzystam z pakietu Adobe. Ps, Ilustrator, Au, Ae, Xd, inDesign, lightroom itp. Dodatkowo na następnym roku będę wybierał specjalizacje z grafiki 3D, do której sam bym chciał się przygotować już wcześniej. 3D będzie robione w 3dsmax najnowszej wersji. Jak wspominałem narazie jest to praca amatorska ale w niedługim czasie będzie to moja główna praca i dlatego tez chciałbym komputer który podoła za rok i dwa.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...