Skocz do zawartości

Pomoc w doborze karty graficznej do 1200zł.


Recommended Posts

Dzień dobry,jestem w trakcie składania zestawu,na temat doboru części do zestawu założylem juź w odpowiednim dziale,tutaj podaje link:http://forum.benchmark.pl/topic/279679-prośba-o-pomoc-w-ocenie-zestawu-i-doborze-komponentów-ryzen-5-2600gtx-1060-lub-rx-590/,lecztutaj chciałem doradzić się w sprawie tylko i wyłącznie karty graficznej do tego zestawu, dodam że monitor mam:Akai 21 cali 720p,pracuje na nim w rozdzielczości:1176x664,nie wykluczam zmiany na inny w niedalekiej przyszłości,narazie mam to co mam.Będe grał w gry:TS4,CMS 2015,Generalne Remonty Domów,Thief Simulator,NFS Most Wanted 2012.Chciałbym zadać kilka pytań;

 

a)Jaka kartę polecacie do tego zestawu:gtx 1060 6gb czy rx 590 8gb w cenie do 1200zł.Słyszałem,że przy rx jest "narzut sterownika" na procesor i TDP jest większe o 60W,chciałbym zapytać jeszcze o temperaturę RX-ów 590.Jakie wersje tych kart polecacie.

 

b)Czy zasilacz,który posiadam tj.Be Quiet Pure Power 11 500W "uciągnie" rx 590 8gb ?

 

c)Napewno poczekam do premiery GTX 1660TI,premiera 22 lutego,czy wiecie kiedy będa dostępne w sklepach i w jakiej cenie mniej więcej będą ?

Pozdrawiam serdecznie.
Edytowane przez OloMati
Link to post
Share on other sites

XFX Radeon RX 590 Fatboy 8GB to jedna z lepszych wersji

Zasilacz uciągnie większość kart, może poza Vegą 64, tutaj masz pobór mocy całej platformy z bardziej prądożernym procesorem http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/geforce-gtx1080ti-test/strona/27663.html twój zasilacz ma 480W na lini 12V a w testach cała platforma nawet z 1080Ti pobiera niecałe 400W

1660Ti w sklepach mają być po tygodniu cena zależna od wersji.

Link to post
Share on other sites

Dziękuje za pomoc,niewykluczam zmiany w niedalekiej przyszlosci na monitor 1920×1080.

Niedaleka przyszlosc to okolo 2,3 miesiecy do 0.5 roku,dlatego chcialbym karte ktora nada sie tez do 1080p aby komfortowo pograc,narazie monitor ten zostaje,ale z tyn np.Gtx 1060 6gb bede mogl grac na monitorze 720p ?

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

A na przyklad bedzie ten gtx evgi dobrze wspolspracowal z b450 gaming plus od msi,czy nie to nie jest ze sobą powiązane.


A na przyklad bedzie ten gtx evgi dobrze wspolspracowal z b450 gaming plus od msi,czy nie to nie jest ze sobą powiązane.

edit:drogi ten gtx evgi dual-około 1700 zł,coś tanszego do 1200 zł co polecacie


a ten rx570 do full hd ultra sie nie nie da,do jakich ustawien by sie nadal ?

Link to post
Share on other sites

Do ustawień ultra to każda ww. kart będzie za słaba. RX 570 powinna dawać radę w 1080p na średnich/wysokich, w zależności od tytułu (nawet w nowym Metro). RX 590 to średnio opłacalna karta, niewiele mocniejsza niż 580 a sporo droższa (gorąca, więc trzeba celować w droższe modele z porządnym chłodzeniem). Moim zdaniem bierz 1060 6gb lub RX580 8 gb.

Link to post
Share on other sites

Rozumiem,że jak karta będzie miała hdmi i mój monitor też ma to podlącze bezproblemwo ?

Teraz kolejne pytanie:rx 590 czy gtx 1060 6gb,jakie wersje tych kart polecacie ?

Pozdrawiam

 

Jeśli twój monitor ma hdmi to oczywiście nie ma najmniejszego problemu .

 

Przejrzyj sobie ten artykuł https://www.purepc.pl/procesory/ryzen_5_2600_core_i5_8400_geforce_gtx_1060_i_radeon_rx_580

Link to post
Share on other sites

Do ustawień ultra to każda ww. kart będzie za słaba. RX 570 powinna dawać radę w 1080p na średnich/wysokich, w zależności od tytułu (nawet w nowym Metro). RX 590 to średnio opłacalna karta, niewiele mocniejsza niż 580 a sporo droższa (gorąca, więc trzeba celować w droższe modele z porządnym chłodzeniem). Moim zdaniem bierz 1060 6gb lub RX580 8 gb.

A ten gtx 1060 6gb da radę na wysokich ?

Link to post
Share on other sites

Ja właśnie kupiłem Rx 580 8gb Sapphire Pulse i jestem zadowolony z wydajności jest porównywalna do gtx 1060.

 

Tu masz wątek:

 

http://forum.benchmark.pl/topic/279976-saphhire-rx-580-pulse-8gb-czy-si%C4%99-op%C5%82aca/

 

Co do monitora do odżałuj tą stówkę na  24" FHD:

 

https://amso.pl/product-pol-72356-Markowy-Monitor-LCD-24-1920x1080-Klasa-A.html?rec=102853101

Z tymi bad pixelami do przesadzają w opisie.. bo to używki i żeby się nikt nie czepiał - zadzwoń do nich a wybiorą Ci taki bez wad, od "bidy" na razie będzie.

 

Ja od nich kupiłem markowy 24" IPS za gorsze.

Link to post
Share on other sites

Nie kupilem,zastanawiam się między gtx 1070 8gb lub 1660ti 6gb, w 1070 starsza architektura ale i 2gb vram więcej ?

Pozdrawiam

 

2gb vram więcej, wydajność lekko wyższa od "nowego" 1660ti a w używce na gwarancji nożna ją dorwać za jakieś ~900zł.

Do tego dodajmy, że 1660ti i tak nie wspiera RT...

 

Nie oszukujmy się nvidia nie to że nie mogła dać 8gb w tej cenie ale po prostu nie chciała... nie będą sobie przecież sami psuli rynku.

Link to post
Share on other sites

Ogólnie to chyba czerwoni mają lepsze wsparcie dla starszych gpu, u zielonych różnie to bywa, także chyba lepiej brać świeżynkę w postaci 1660ti. Zanim 6 gb vramu będzie wąskim gardłem pewnie i tak przesiądziesz się na coś mocniejszego. Póki co do 1080p spokojnie starcza.

Link to post
Share on other sites

witam,dziękuję za dotychczasowe rady,nie interesuje mnie już gtx 1060 ani rx 590,zastanawiam się nad gtx 1660ti armor od msi (1399) lub Palit gtx 1070 JetStream (1399),ktorą kartę wybrać,1070 starsza architektura,ale 2gb vram więcej,1660ti nowsza architektura ?

Pozdrawiam serdecznie

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...